Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W swoim samochodzie mam zamiar zamontować czujniki cofania firmy Valeo, chciałbym umieścić je w tej samej lokalizacji co oryginalne czujniki.

Na forum znalazłem instrukcję z szablonami do wydrukowania tylko do nadwozia hatchback.

Czy ktoś posiada instrukcję montażu czujników do nadwozia coupe?

Z obserwacji widzę że w coupe czujniki są montowane w czarnej części zderzaka: przykładowe zdjęcie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.Mam renówke megan i mam problem z czujnikiem parkowania.Cały czas mi piszczy dopiero po przekroczeniu 10km gaśnie.Podobno był uszkodzony czujnik ale wymieniłem na nowy i dalej piszczy.Czy trzeba po wymianie czujnika zresetować również komputer? Czy sama wymiana wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio u mnie pojawił się mały problem z czujnikami ...

Otóż auto stało 2 tygodnie i było przeze mnie przygotowywane detailingowo (korekta lakieru itp)
Po odpaleniu silnika teraz wyświetla mi błąd aby Skontrolować układ czujników cofania. Przy wrzuceniu wstecznego słychac przez kilka sekund jednolity sygnał dźwiękowy

Jak to ogarnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Panowie ja też mam cyrki z tylnim czujnikiem parkowania ; w zimie raz na jakiś czas wyskakiwał błąd ale działał i pikał mierzył  prawidłowo ;zwalałem za przyczynę brud śnieg błoto pośniegowe itp. od przedwczoraj wali błędem przy każdym zwalnianiu przy dojeżdzie do skrzyżowania i tak mi sie wydaje jak zredukuje bieg czy włączę jedynkę oraz jak nacisnę hamulec , szczytałem wczoraj błędy pyrenem na smartfonie i mam już swoje przemyślenia błąd czujnika parkowania wychodzi przerwa w obwodzie  lub zwarcie do masy i błędy mam te same w module zespolonym kabiny tzn. błąd lampy stop i błąd oświetlenia lampki bagażnika  każdy z tych trzech błędów ma te przerwa w obwodzie lub zwarcie do masy czy te trzy części są zasilanie przez tą samą wiązkę ? wydaję mi sieęże te jaja .....może robić dołożona żarówka ledową do lampki bagażnika bo coś mi świta że te błędy czujnika cofania zaczeły sie od zamienienia zwykłej żarówki na ledową z aliexpres dzisiaj jest niedziela nie będę sprawdzał pod blokiem i grzebał ale wydaje mi się że ta żarowka robi problemy z napięciem can i ten wali błędami.

Wiec tak wywaliłem żarówkę ledową i założyłem normalna w5w bańke i asystent działa jak nowy błędy pokasowałem i do pracki i z pracki żaden komunikat mnie nie zaskoczył ;widocznie jak wsadziłem ta żarówkę była nowa i sieć can nie łapała błędów pewnie teraz ta żarówka która ma jakieś rezystory wlutowane się coś tam zużyła i jakiś rezystor niedomaga (oczywiście świeci jak nowa) ale pewnie jest jakiś minimalny spadek napięcia albo przepięcia w magistrali can i walił błędami nigdy bym nie uwierzył komuś jakby mi powiedział że żarowka bagażnika będzie miała związek z działaniem pdc

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5 :!: 

Przeczytaj przed wysłaniem na forum, wstaw odpowiednie znaki przestankowe :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie wyświetlania parktronica na ekranie dodatkowo lub zamiast pikania. Czy jest taka możliwość aktywacji w zwykłym wyświetlaczu? i drugie pytanie czy po zakupie chijskiego radia jest możliwość aby w nim pokazywało na ekranie takie informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Potrzebuje pomocy. Jak czujniki maja być zamontowane w zderzaku? Czy góra, dół czujnika ma znaczenia? Wtyczka ma być skierowana do środka zderzaka czy na zewnątrz zderzaka? Czy wszędzie tak samo czy wewnętrze czujniki inaczej od zewnętrznych?

2020-11-12 20_31_55-Window.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam . Mam megane cupe z 2009 r. Czujniki parkowania przód + tył . Działają bez zarzutu , tylko nie mam wizualizacji . Auto wyposażone w nawigację TOMTOM . W instrukcji opis ,że takowa istnieje ....."  Uwaga: wyświetlacz 1 pozwala pokazać otoczenie pojazdu uzupełniając sygnały dźwiękowe" - .tylko jak to włączyć ? A może nie wszystkie mają taką opcje ? Może trzeba wgrać jakiś nowszy soft ? Proszę o pomoc , bo to niby pierdoła ale spędza mi sen z powiek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!