Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Woda w schowku pod nogami kierowcy -pytanie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako, że jest to mój pierwszy post na forum pragnę na wstępie przywitać szanowne grono forumowiczów .

 

Wracając do tematu, mam możliwość zakupu Megan III Grandtour. Samochód jest z 2010r z pewną historią bez wypadku.

Podczas oględzin stwierdziłem że w schowku pod nogami kierowcy jest mokro - ręka po naciśnięciu na wykładzinę była cała mokra.

Właściciel wspomniał o naprawianej klimatyzacji w pierwszym roku użytkowania, czyżby ASO się nie popisało ?

Znalazłem podobne dwa wątki, ale bez wyraźnego rozwiązania sprawy. Czy komuś udało się rozwiązując ten wcale nie błahy problem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie w zimie zapchały się odpływy w podszybiu i nagromadzona woda zaczęła w końcu przesiąkać do kabiny w miejscu gdzie wchodzą przewody od klimatyzacji. Oczyszczenie podszybia i włożenie do schowka torebki osuszającej rozwiązało problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

rówież mam lekko wilgotno po stronie kierowcy w tym schowku, dbam o to aby odpływy te przy wycieraczkach byly drożne, niedawno rozbierałem podszybie do wymiany osłon amorków i syfu tam nie było jako takiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja też po podróży autem w bardzo mocnym deszczu zauważyłem, że schowki w podłodze są zalane.

Zauważyłem też, którędy się woda dostaje do wnętrza auta.

A mianowicie, leje się ona przez nawiewy powietrza na wycieraczki na podłodze.

Powodem dostawania się wody do układu nawiewu powietrza jest zbyt mała przepustowość otworów odpływowych w podszybiu , gdy woda przelewa się przez podszybie, to zalewa układ nawiewu powietrza do wnętrza.

Sprawdziłem to też przy myciu auta karcherem, po kilkunastu sekundach lania wody na przednią szybę , spływająca woda zaczyna zalewać układ pobierania powietrza do nawiewu kabiny.

Dzieje się tak nawet , jak są sprawne otwory odpływowe w podszybiu.

W efekcie zalewana jest podłoga i schowki w podłodze w aucie, co widać na załączonym foto.

Zastanawiam się, czy w samym układzie pobierania powietrza do nadmuchu w kabinie nie powinny być jakieś odpływy dla wody?

Czy może są zapchane?

post-195-0-59100900-1379837201_thumb.jpg

post-195-0-24822100-1380131851_thumb.jpg

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się tak nawet , jak są sprawne otwory odpływowe w podszybiu.

Ja też zauważyłem, że otworki w podszybiu są dość mało wydajne. A zwłaszcza skrajny prawy (po stronie pasażera). Woda z niego wolno odpływa. Nawet pisałem o tym na forum, ale posypały się tylko uwagi o zapchanych otworach, liściach itp. Tymczasem one naprawdę są mało przepustowe i wcale nie z powodu zanieczyszczeń. Oczywiście jak leje się dużo wody. Ale to co ty masz to aż niewiarygodne. Ja miałem podobnie w megane II jak mi w serwisie przy jakiejś wizycie zapomnieli wsadzić na swoje miejsce gumową rurkę odpływową i woda lała się do wnętrza, zamiast tą rurką odpływać na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie korci, żeby rozwiercić te otwory odpływowe z podszybia.

Tylko czy to pomoże?

Bo jak pod nimi są jakieś rurki odpływowe, to czy ich nie uszkodzę przy wierceniu i czy pomimo rozwiercenia otworu odpływowego w podszybiu, czy te rurki dadzą rade odprowadzić tą wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witaj,

 

Kolego, problem jest bardzo błahy... mianowicie należy przeczyścić odpływy po obu stronach pod maskownicą odpowiedzialne za odpływ wody - jak są zapchane, to woda wlewa się właśnie za schowkiem wprost na wycieraczkę pasażera...

Edytowane przez 1976Morfeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!