Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zakup scenica II 06-07


Maksim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio bardzo spodobał mi się scenic II. I mam właśnie do was mała prośbę, przeglądałem tematy co do doradzania kupna, ale jednak zdecydowałem się założyć konto i zapytać osobiście o wybrany model. Ostatnio przykuł uwagę mnie ten samochód http://allegro.pl/sliczny-i-b-zadbany-1wl-skory-servis-z-niemiec-i3324306904.html a że mam do niego 30km, to jutro pojadę obejrzeć to zobacze jak wygląda, ale i tak proszę was o opinię tego co widać na zdjęciach, bo dużo wiecie (wyposażenie jakie powinno być a czego brakuje, co wygląda źle :-) )

Liczę, że pierwsze oględziny scenica nie będą złe. A też mam pytanie, na co zwracać szczególną uwagę, wiem że elektronika to największa pięta achillesowa, ale na co dokładnie patrzeć.

Chyba, że zaproponujecie mi inny samochód z okolic dolnego śląska za max 22tyś zł i rocznik młodszy niż 2006.

Jestem tylko laikiem i proszę o pomoc :)

 

Byłem u tego kolesia, i powiem tak, jestem strasznie zawiedziony, bo koleś coś ukrywał i jak zaczałem wypytywać dlaczego tak jest to mówił do mnie "panie ekspert" i po chwili zamknął samochód i już czyścił inny i jeszcze zaczął łaciną podwórkową gadać.

Trochę się zraziłem po pierwszych odwiedzinach i chyba stwierdziłem, że lepiej z polski kupić i nie od handlarza.

Tak jeszcze dla pewności, mógłby ktoś sprawdzić VIN i też nie wiem dlaczego jakiś silokon tu jest

Silnik mial full jakiegoś dużego piasku, nie mam pojęcia jak tam mógł się dostać i strasznie dużo oleju było na nim.

I mam jeszcze jedno pytanie, czy wy też tak macie, że jedna szyba prawa tylnia jest innej marki? I dlaczego tak jest.

Edytowane przez Maksim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dalej Scenic ph I. Wydaje mi się że jeśli rocznik modelowy 07 to powinien być już poliftowy, czyli po prostu myk sprzedawcy odmładzający samochód, który jest z 2006, modelowo tak samo. Poza tym moc. 1.9 miały 130 kucyków ale właśnie po lifcie, ten ma raczej 120.

 

Tak ze zdjęć to nie podoba mi się "strategiczna" naklejka na prawym progu w tylnej części. Jest tutaj żółta, zabrudzona, a samochód umyty. Musiała być kiedyś zdejmowana i klejona raz jeszcze, może duperel, ale żaróweczka powinna się zaświecić.

 

Co do konsoli, to na dołach lubi wszystko w tych samochodach sobie latać. Podejrzewam że ten sylikon trochę amortyzuje, usztywnia konsolę albo coś w tym stylu. Ogólnie nie powinno go tutaj być.

 

Swoją drogą to popatrz tutaj:

 

KLIK

 

24 000 zł. Dołóż tysiąc, drugi zbij z ceny. Samochód zarejestrowany w Polsce, zapłacisz tylko 200 zł za przerejestrowanie. Ubezpieczenie dorzucą Ci gratis, podobnie trzepanie go na serwisie przy Tobie przed zakupem. No i w salonie nikt nie powie Ci panie ekspert i nie zamknie samochodu. Po co tracić nerwy na handlarzy. Jeśli za daleko, jedź do najbliższego Renaulta i jest spora szansa, że Ci go tam przywiozą. Dwa lata temu sam szukałem Scenica i nie było z tym najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też myślałem, żeby z salonu używany kupić, ale mój błąd chyba był taki że wybrałem salon (Długołęka, niedaleko Wrocławia) i strasznie mał wybór był :)

Czyli mówisz, że nawet by mogli przywieźć mi go do długołęki?

Co prawda myślałem o 7-dmio osobowej wersji, ale jeśli mam wybierać miedzy gwarancją i sprawdzaną przeszłością a buractwem handlarzy to chyba wolę wybrać mniejszy a pewniejszy. Chyba, żebym jeszcze poczekał trochę i może jakaś inna okazja by się trafiła :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, powinni bez żadnego problemu go ściągnąć. Ja swojego kupiłem w Płocku, to jechał specjalnie do mnie i tu uwaga uwaga z Francji, z komisu przy salonie. Czekałem co prawda 3 tygodnie, ale się doczekałem :)

 

I co najlepsze - tu nikt nie bajerzy Cię że bezwypadkowy, że igła. Zanim zobaczyłem samochód na dzień dobry powiedzieli mi że samochód miał małą przygodę, najpierw pokazali mi zdjęcia, listę wymienionych rzeczy i dopiero mogłem zacząć oglądać samochód. Fajna sprawa, trzeba może troszkę grosza dołożyć, ale człowiek jakoś spokojniej śpi w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie, czy ten scenic to jest 5-cio biegowy, czy 6-cio

Czyli nawet jak go sciagneli to nie zobowiazali Cie do jego kupna?:)

To moge spokojnie patrzec tez na inne stronki renault?

I jeszcze jedno pytanie, ostanie w tym poscie xd. Jak z ta szyba prawa tylnia, kazdy model ma inna szybe niz pozosale? Bo slyszalem ze musza byc takie same a renault ma jeszcze numerki i musze byc takie same lub bardzo bliskie sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 biegów. Poliftowe 2.0 i 1.9 dieselki mają zawsze sześć, 1.5 dieselki w najmocniejszej opcji też.

 

Niczego nie podpisywałem przed ściągnięciem samochodu. Powiedziałem czego szukam, dwa dni później telefon że znaleźli we Francji i po 3 tygodniach autko na placu. O żadnym zobowiązywaniu nie było mowy. Jeśli coś nie przypasuje, przy przeglądzie wyjdzie nie tak jak powinno, to wiadomo że go nie weźmiesz :) Jedź w poniedziałek do Renaulta obok siebie i pana który ma plakietkę "kierownik działu sprzedaży" zaatakuj czego szukasz, jeśli nic się nie zmieniło to po kilku dniach zaproszą Cię żebyś wybrał sobie, co najbardziej Ci odpowiada i przywiozą :)

 

A co Ty się na tą szybę uparłeś :) Głupotą byłoby wkładanie innej tylnej prawej szyby, ja nic o tym nigdy nie słyszałem, ale jak tak naciskasz to sam wątpię trochę. Jutro z rana skoczę na parking i zobaczę jaką mam wstawioną :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na to wygląda, że we wtorek wybiorę się do długołeki, bo poniedziałek nie mogę.

Czyli nawet niekoniecznie muszę się zdecydować na ten co stoi tam, tylko jeszcze zobaczą czy nie mają nic za granicą? bo patrzyłem na stronkę francuską i niemiecka Renault i tam ofert nie było ciekawych ;/ chyba że nie wszystko mają na stronkach.

Dealerzy też chętnie negocjują te ceny używanych, czy aż tak bardzo im nie zależy, żeby spuścić tak jak z nowych?

A bo nie wiem czy niesłusznie mówiłem, że wszystkie szyby powinny być tej samej marki, i jak wczoraj wracałem to zatrzymałem się obok innego scenica (nie na sprzedaż) i zobaczyłem na tą szybę i ta jedna też była inna, była firma splintex chyba i tej drugiej nie pamiętam ;/

 

a w tym sceniku co wysłał vilagie2 to piszą, że dają umowę serwisową partnera? Co to takiego jest? Normalna gwarancja na samochód?

Edytowane przez Maksim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od salonu, reguły nie ma. Tak samo jak z tym, że niektórzy telefonicznie podają po Vinie Ci historię samochodu, a inni każą przyjechać i płacić. Na pewno ASO Renault Pasikowski ściąga z zagranicznych komisów przysalonowych samochody. Co do negocjacji ceny, to tutaj cudów nie ma, zbijesz co najwyżej 1000 zł jeśli już coś się uda. Pamiętaj, że do ceny samochodu zagranicznego dochodzą opłaty, które wbrew pozorom są niemałe, a sama głupia rejestracja takiego samochodu kosztuje 750 zł.

 

Ta umowa serwisowa to jakiś wabik tylko, trwa pewnie ze 3 miesiące na dobry początek i nie obejmuje elementów eksploatacyjnych (zawieszenia, tłumiki, hamulce itede).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta umowa serwisowa to jakiś wabik tylko, trwa pewnie ze 3 miesiące na dobry początek i nie obejmuje elementów eksploatacyjnych (zawieszenia, tłumiki, hamulce itede).

Niekoniecznie. Stalowowolski dealer VW daje rok gwarancji na tzw. mechanikę (czyli jak rozumiem względnie wszystko poza blachą). Stoi u nich w tym momencie Espace, chyba 2-litrowy dCi - także sprzedają i inne marki (ale nie wiem jak konkretnie tu jest z gwarancją). Oczywiście >>gwarancja<< to indywidualna sprawa sprzedawcy, ale często jest to dobry argument i warto dołożyć trochę grosza.

 

Pzdr.,

konwil

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, powinni bez żadnego problemu go ściągnąć. Ja swojego kupiłem w Płocku, to jechał specjalnie do mnie i tu uwaga uwaga z Francji, z komisu przy salonie. Czekałem co prawda 3 tygodnie, ale się doczekałem :)

 

I co najlepsze - tu nikt nie bajerzy Cię że bezwypadkowy, że igła. Zanim zobaczyłem samochód na dzień dobry powiedzieli mi że samochód miał małą przygodę, najpierw pokazali mi zdjęcia, listę wymienionych rzeczy i dopiero mogłem zacząć oglądać samochód. Fajna sprawa, trzeba może troszkę grosza dołożyć, ale człowiek jakoś spokojniej śpi w nocy.

vilagie, dzisiaj byłem w salonie Nawrot w długołęce i nie wiem czy coś się zmieniło, ale gościu był całkowicie zdziwiony że przychodzę do niego w sprawie samochodu z całkiem innej miejscowości. Nie wiem czy Renault zmieniło swoją politykę, czy tylko trafiłem na mało rozgarniętego kolesia ;/.

I w związku z tym chyba będę planować wyjazd do będzina. I teraz moje pytanie, czy jak kupuje tak samochód (z parkingu pod salonem) to muszę jakoś go sprawdzać z kimś kto się zna, czy tam jest kompletnie wsio ok?

I czy może mieszka ktoś blisko będzina w razie czego? :)

pozdrawiam

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szyb, w moich dwóch Scenikach 2006 i 2007 r. pierwszy od nowości, drugi dokładnie sprawdzony kupowany w 2010 r. i żaden nie miał przygód że konieczna byłaby wymiana szyby. Oba w prawych tylnych drzwiach mają szyby z nadrukiem RENAULT PILKINGTON a pozostałe to RENAULT SPLINTEX... Podejrzewam że więcej takich będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączono z już istniejącym. Jeden użytkownik, dalsze szukanie, jeden temat!!!!

Witam, czy miałby ktoś możliwość pomocy w dniu jutrzejszym w doradzeniu do kupna scenica?

Znalazłem 3 oferty niedaleko poznania, i moglibyśmy się ustawić w poznaniu, przesiadka do mojego kangura i ruszamy w drogę.

Oczywiście po wszystkim piwko gwarantowane :)

Mam nadzieję, że ktoś się zgodzi, i pomoże, bo jestem laikiem jak już to wcześniej pisałem co do samochodów.

Przedstawię tutaj te 2 oferty co znalazłem pod poznaniem.

http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-C29689380.html

http://gortat.otomoto.pl/renault-grand-scenic-C29625606.html

jeśli ktoś znajdzie z okolic inne ciekawe oferty to może wrzucić tutaj

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 1 bym porządnie przemyślał przed oględzinami bo:

-jest to phII czyli poliftowy (patrząc na silnik, przednie światła, stoliczki na przednich oparciach, błyszczący pierścień na kierownicy), ale tylne lampy od phI czyli przedliftowego. Może to oznaczać że miał jakąś przygodę tyłem i założyli lampy jakie były pod ręką... Bo do poliftowych to na alledrogo podobno ciężko znaleźć.... Chcociaz niby znalezłem że są ale drogie, mniej więcej 2x tyle co do przedliftowego... Chyba że miał łupnięty przód i zlożyli na częściach od poliftowego, bo jak widzę na listwach ma emblematy o silniku, czego zazwyczaj w poliftowych nie było (ale już taki bardzo pewny nie jestem);

-klatka ochronna, hmmmmm, chyba do swojego założę :)

-zastanawiałbym się, za dużo niewiadomych na pierwszy rzut oka, raczej bym odpuścił.

 

Nr 2:

-strasznie słabe zdjęcia;

-chyba brak dywaników;

-wizualnie tak jak trzeba (tyle mogę z tych zdjęć stwierdzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!