Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kamera cofania - założenie / dodatkowo


Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy temu...

Witajcie po czasie. Zdecydowałem się na montaż kamery cofania. Zakupiłem kamerę. Przy pierwszych testach w domu na TV i zawieszeniu na wysokości 26cm (co odpowiada wysokości pod tylnym zderzakiem) widzę, że linie pomocnicze mają wąski rozstaw. Po pochyleniu kamery w górę linie oddalają się i rozstaw poszerza się. Jednak jest to wciąż zbyt mało w stosunku do szerokości auta. Wynosił 90cm. Polepszeniem jest podniesienie kamery na wysokość 65cm co odpowiada miejscu pod lampami oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Dodatkowe pochylenie w górę kamery powoduje, że uzyskuję szerokość ponad 140cm. To już jest lepiej. Raczej to miejsce będzie musiało zostać. Dokładniej między przyciskiem otwarcia klapy bagażnika a prawą lampką. Niestety zasilanie trzeba pociągnąć aż od żarówki światła wstecznego więc przez całą klapę i wnętrze bagażnika. W sumie koło 2,5m. Tyle moje pierwsze wnioski przed montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A mi czujniki nie dzialają (chyba jakiś wymaga wymiany bo czasami jest ok ) a w ogóle to w innych autach miałem i mam kamerę i tu też chcę i żonie będzie łatwiej. Tommi3737 masz za wąskie linie. Na Twoich zdjęciach szerokość linii to połowa szerokości auta w tym widoku. Przez to widok jest przekłamany.

 

Dodano: 12 lip 2015 - 17:17

Kamera zamontowana. Na dole pod zderzakiem. Niestety obraz dobrej jakości ale rzeczywisty kąt to 60'. Zmieniłem kamerę na inną o kącie 170'. Niestety rzeczywisty kąt to 112'. Tą kamerę zamontowałem nad tablicą rejestracyjną pomiędzy lewą lampką oświetlenia tablicy rejestracyjnej a przyciskiem otwierania klapy bagażnika. Kamera ma kształt półkuli z regulowanym kątem obiektywu. Miejsce rewelacyjne. Widok lepszy niż spod zderzaka. Kamerą prawie niewidoczna. Polecam to miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferrit dobre miejsce, ja mam Scenica II i też tam zamontowałem i niby kąt powinien być 170 ale też mam wrażenie że jest mniejszy. Kamerkę kupiłem na aliexpress taką kamerkę

Jakość bardzo fajna, w wolnej chwili wrzucę jakieś zdjęcia jak to wygląda u mnie.

Zastanawiam się nad innym miejsce zamontowania jej, jako że mam SCII to korci mnie dokupienie spojlera i zamontowanie go na klapie i wmontowanie tej kamerki w niego, wtedy widok powinien być najlepszy.

 

Zdjęcia:

post-54541-0-92722400-1436733760_thumb.jpg

post-54541-0-92936100-1436733769_thumb.jpg

post-54541-0-71374600-1436733778_thumb.jpg

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą kamerę. Nawet widok na ekranie mam podobny. Niestety szerokość linii pomocniczych jest za wąska w stosunku do auta za nami. Trochę to myli obraz rzeczywistości. Zauważyłem też, że im wyżej ją dasz i ona patrzy dalej to szerokość linii się zwiększa i jest jeszcze lepiej. Jaki masz monitor/radio ? U mnie Peiying PY9909.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dla mnie linii mogło by nie być, szkoda że nie ma opcji w tych kamerkach aby to wyłączyć. Normalne że jak podnosisz jej patrzenie do góry to linie będą się ustawiać odpowiednio do odległości, ale mi bardziej zależało na widoku zderzaka wedle przeszkody do której dojeżdżam.

Ja nie mam tak dobrze jak mają MII gdzie można normalnie taki ekranik zamontować, w SCII masz tylko miejsca na jedno radio, musiałbym kombinować z kupnem radia z wysuwanym panelem co by się tam zmieściło i innymi aspektami.

Kupiłem sam ekran i zamontowałem go nad lusterkiem. Ekranik nic specjalnego, taki aby tam się zmieścił, przekątna: 5" jakiś chiński noname: ekran

Ale jak za tą kasę to jakość jest OK, dwa wejścia wideo z czego jedno jest tzw master (gdy pojawia się na nim sygnał to przełącza z tego drugiego na to dla kamery cofania, zespolone z biegiem wstecznym daje fajny efekt), dodatkowo ekranik jest w trybie wyłączenia/uśpienia i obraz pojawia się tylko jak jest sygnał z kamery, choć ekran jest cały czas zasilany (pojawia się po włączeniu zapłonu). Ładnie się tam mieści i nie widać go z zewnątrz na pierwszy rzut oka :)

post-54541-0-63686800-1436771869_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Oczywiście jeśli masz takową możliwość, w tym typie nie ma takiej, ale akurat to mi aż tak nie przeszkadza.

A i jeżeli ktoś nie chce przeciągać kabli to fajnym rozwiązaniem są moduły radiowego przesyłania obrazu. Podpinasz jedną cześć do kamery i zasilania oraz drugą część do ekranu.

Innym ciekawym rozwiązaniem dla kamery cofania jest używanie jako ekranu: nawigacji, coraz więcej ma taką możliwość.

 

Dodano: 06 kwi 2016 - 09:16

Nawet fajnie mu to wyszło: https://www.drive2.com/l/1334349/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet fajnie mu to wyszło:

Przy tym kącie jaki widać na ekranie i wysokości montażu to raczej gadżet jak przydatna rzecz.

Proste wyjaśnienie nawet w tym samym języku co poprzedni link wiec nie powinno być problemu.

gdzies tak od 2m20s.

Polecam jednak cały filmik.

 

Ja akurat zastanawiam się nad czymś takim, do nowo zakupionej CORDOBY

Jakikolwiek wyświetlacz jest zbędny, (czego się dowiedziałem mając fabryczne czujniki w sceniolu) a tu dodatkowo bez wiercenia dziur w zderzaku.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!