Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kamera cofania - założenie / dodatkowo


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwotnie w Grand Sceniku II kamerę miałem założoną wewnątrz nad tylną szybą. Kąt trochę nieodpowiedni i lnie odległości nie pokrywały się z rzeczywistością, ale dla mnie ważniejszy był widok tego co za mną, czy nie ma tam dziecka, psa, słupka, czy innej niskiej niewidocznej przez szybę czy lusterka przeszkody. Działało super, szczególnie że kamera "patrzyła" przez obszar wycierany przez wycieraczkę czyli temat zabrudzenia nie istniał. Jedyny minus to po ciemku podświetlenie IR wokół kamery powodowało "żarzenie się" na ekranie ścieżek ogrzewania tylnej szyby. Po dwóch latach przyciemniłem szyby i zaczął się problem: o ile na plus że kamery nie było widać to na minus widoczność w ciemności. Zasadniczo nie było widać nic. Dlatego kamerę przeniosłem na zewnątrz na maskownicę przycisku otwierania szyby w klapie bagażnika (mam stałą), jest trochę po prawej a nie w osi samochodu ale działa dobrze. Obudowa kamery trochę zaczęła korodować, jak polegnie kupię inną i wymienię, ale może tego już nie doczekam. Oczywiście po przeniesieniu na zewnątrz pojawił się temat brudzenia, szczególnie męczące w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż wszystkim nie dogodzisz, są tacy którym zawsze będzie za mało.

Dla wielu osób gadżety stają się rzeczami przydatnymi i tak naprawdę określa to osoba która z tego korzysta.

Ja kamerkę zamontowałem w miejsce przycisku otwierania klapy, przycisk powędrował w miejsce zaślepki przycisku otwierania szyby.

Co do linku wyżej to dla przykładu takie inne miejsce zamontowania ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat zastanawiam się nad czymś takim, do nowo zakupionej CORDOBY

https://www.youtube....h?v=ej0SF4P4mFo

gojgien dzięki, ciekawa rzecz, też już się zastanawiam nad tym :). Znalazłem na alle.. pod nazwą Elektromagnetyczny czujnik cofania parkowania eps.

PS. Nawet nie tak daleko od Ciebie bo min. z Dąbrowy Górniczej.

Edytowane przez kaag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie tak daleko od Ciebie bo min. z Dąbrowy Górniczej.

Odległość nie ma znaczenia i tak w grę wchodzi przesyłka pocztowa/ kurierska.

Zastanawiam się nad tym dlatego, że nie trzeba otworów wiercić i TYLKO jeden przewód do podłączenia taśmy trzeba wyprowadzić ze środka auta.

Przy czujnikach w zderzaku zazwyczaj 4 kable 2 przewodowe. jeśli to tak działa jak na widocznym filmiku to byłoby to rewelacyjne.

Nie musi być "pipanie" słyszalne już z 3m do przeszkody. Jak zacznie z odległości 60cm to też już wystarczy. Ważne że ciągły sygnał jest odpowiednio daleko od "pocałunku."

Ciekaw tylko jestem zasady działania. Teoretycznie centralka powinna zapamiętywać wzorcowe pole magnetyczne kiedy nie ma przeszkody i rejestrować każde jego zakłócenie.

Tak przynajmniej ja to rozumiem.

No ale to nie ten temat. Podrzuciłem tylko jako alternatywę (ewentualnie uzupełnienie) dla źle zamocowanych kamerek, które mają martwe pole na narożnikach auta.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik bez wiercenia dziur ktoś już testował na forum laguny i wyszło na to, że wszystko jest ok, dopóki nie pada deszcz. Spływające krople wody powodują ciągłe piszczenie, tak jakbyśmy już byli przy przeszkodzie.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!