Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

+12V po stacyjce czyli kiedy wciskam START ale nie zapalam


Rekomendowane odpowiedzi

O coś takiego mi chodzi ;), ale za dużo z tym zabawy, w lagunie taka lampka była fabrycznie - na forum dacii montowali coś takiego i pasowało, tylko pasowałoby podłączyć + po zapłonie, bo inaczej podświetlenie będzie świecić cały czas. Tylko skąd ewentualnie można by podciągnąć kabelek? może z radia dało by radę?

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast + po zapłonie lepiej + oświetlenia pozycyjnego. Taki + możesz wziąść z podświetlenia regulatora wysokości reflektorów / regulatora intensywności podświetlenia deski. Chyba będzie najbliżej - słupkiem do góry i nad podsufitką do lampki. Z radia / zapalniczki itp. będzie więcej kabla do przeciągania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie podświetlenia najlepiej podłączyć do dowolnego żółtego przewodu, najprościej do zapalniczki lub do radia. Na żółtym przewodzie masz zasilanie po włożeniu karty i naciśnięciu przycisku start. Co prawda nie jest to + po zapłonie ale masz zasilanie z kabiny. Typowe + po zapłonie znajdziesz pod maską ale wiąże się to z przeciągnięciem przewodu do kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Plus po zapłonie masz w bezpiecznikach kabiny - pierwszy od góry po lewej stronie ,oznaczony "S" , jest to bezpiecznik od czujnika opadów.

Mogę się do tego podpiąć centralką LPG czy lepiej w komorze silnika jak światła LED?

Gaziarz źle się wpiął i "+" pojawia się tylko po odpaleniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrzynce bezpieczników pod maską jest przygotowane miejsce na podłączenie sterownika LPG .Musisz dołożyć przewód do białej wtyczki MN pin 4 oraz włożyć bezpiecznik nr.15. Lub jak nie masz możliwości to podłącz do świateł cofania ta sama wtyczka pin 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Nel, bezpiecznik to nie przypadkiem 16?

Złącze MN

4 AP31 + Po zapłonie zabezpieczony bezpiecznikiem modułu elektronicznego LPG

Bezpiecznik

16 10A AP31 Bezpiecznik + po zapłonie komputera wtrysku LPG (997)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to było takie proste w ph2 :mad:

Przerabiałem przy montażu LED-ów, muszę wyjąć AKU z podstawą oraz płytkę z bezpiecznikami, która jest do góry du... nogami :)

Bezpiecznik sobie najwyżej "przedzwonię" miernikiem ale zastanawiam się czy ten "+ po zapłonie" pojawia się tam po wciśnięciu hamulca+zakleszczony_bieg+START czy dopiero po odpaleniu silnika?

Orientujesz się może @Nel? Nie chciałbym na marne patroszyć auta :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam ją u siebie cały czas ;) ładnie się prezentuje po podłączeniu zasilania, ale póki co jakoś żal mi było ciąć podsufitkę - trzeba powiększyć trochę otwór lampki.

 

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!