Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zestaw Xenon BOSCH - opinie


UFO

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar wymienić żarówki H7 - mijania (jeździmy już cały rok - efekt będzie widoczny cały czas) w przednich lampach na zestaw Xenon firmy Bosch znajdujący się na tej aukcji:

 

http://www.allegro.pl/item288868427_bosch_...k_wawa_d2s.html

 

Obserwując dostępność takich zestawów na allegro wyszukałem markowy (pozostałe posiadają również wszelkie dopuszczenia, certyfikaty) więc czemu nie sprawdzić tej nowinki poprawiając image autka. Podobnie montaż jest bardzo prosty, wpiąć 4 kabelki i po sprawie.

 

Chciałbym poznać Wasze opinie za i przeciw. Zapraszam do dyskusji.

 

Serdecznie pozdrawiam UFO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to to jest tak jak tuning (wieś śpiewa i tanczy). Ksenony to mają być ksenony montowane fabrycznie, a nie takie montowane w lampy przystosowane do normalnych żareówek typu H4, H7. Policja powinna ścigać ludzi mających w samochodzie żałozona ala`ksenony. Nie dość, że oślepiają innych użytkowników to nie wierzę w to, że świecą tak jak orginalne ksenony. Wogóle dziwię się, jak taki samochód z takim oświetleniem przechodzi przegląd techniczny:/

Takie bynajmniej jest moje zdanie na ten temat. Skoro samochód nie ma ksenonów orginalnych to niech ma seryjne reflektory ze zwykłymi żarówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm firma BOSCH i nie tlko w zestawie daje wszelkie certyfikaty, dopuszczenia itp - więc z legalnościa nie powinno byc tak źle. Podbnie jest z żarówkami do kierunkowskazów Philips SilverVision są srebrne i świeca na pomarańczowo :mrgreen: i policja ni ekarze po posiada certyfikat i dopuszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie jak wyżej napisałem. Dla mnie samochód to ma być samochód - seria. A nie jakieś udziwnienia, które wogóle dla mnie są zbędne. A jak ma być ksenon to niech jest fabryczny - samopoziomowanie, spryskiwacze i światła soczewkowe, a nie normalne lustro, które jedynie rozprasza snop światła i oślepia jadących z przeciwka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jak samopoziomowanie, spryskiwacz - sporo elementów, które moga się popsuć. Osobiście wole ich nie mieć jak czytam posty o ich awaryjności. Skoro BOSCH wypuszcza atestowany zestaw to czemu przetestować w końcu wycieraczki też sprzedaje. Jeśli oślepiał by innych to by nie było dopuszczenia certyfikatu, homologacji itp. więc tutaj dla mnie nie ma tematu. Szaf nie będe woził, a leflektor sam przetrę, no przeciez tak bardzo się nie brudzi. Bardziej zastanawia mnie kwestia, czy szkło nie ściemnieje ponieważ instrukcja zaleca żarówki z filtrem UV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te rzeczy które Ty uważasz za awaryjne to podstawa przy reflektorach ksenonowych? To powiedz czemu takie wyposażenie jest w oryginalnych, fabrycznych reflektorach? Ksenon ma to do siebie orginalny, że jest w soczewce, ale nie zwykłym reflektorze z lustrem, a uwierz mi, że sysem spryskiwaczy jest niezbędny gdyż reflektor ksenonowy musi być czysty. Skoro chcesz sobie zafundować ksenony to czemu nie zainwestujesz w orginalny zestaw z wszystkimi pierdołami typu samopoziomowanie, spryskiwacze?

Tak m0żemy przegadyuwać się bez końca i ta rozmowa staje się bezsensowana.

Może inni się wypowiedzą co o tym myślą, ale moje zdanie jest na nie jeśli chodzi o przerabianie zwykłych reflektorów na pseudo ksenony!:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zachodu (czasu i pieniędzy oraz możliwości zepsucia czegoś tam przy zakładaniu) jest z tym zmywaniem i samopoziomowaniem lepiej już kupić Megane II mające to w serii, ale skoro moja nie ma, a "dobry" producent wypuszcza ciekawy asortyment do sprzedaży to czemu sądzić, że jest to jakaś lipa. Skoro mam kupić dobre żarówki Philipsa H7 to dodam kilka złociszy więcej i mam te ksenonki. Analizują inne posty pozostałych użytkowników to wnioskuje, że nie zawsze ksenon ma samopoziomowanie i spryskiwacze - więc tutaj nie ma co podnosić tych argumentów, iż muszą być spełnione. Sam pomyśl spala Ci się żarówka dokładasz 100-200 zł i masz już jakiś tam komplet z allegro, który świeci lepiej i jest bardziej trwały, ma dopuszczenia itp i się nic nie zepsuje w zmywaniu i poziomowaniu i wygląda jeszcze super jak u użytkownika Snap :mrgreen: - pozdrawiam serdecznie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg ciebie volvo xc90 to stary samochod ? dziwne, ze montuje xenona bez soczewki przeciez to wieloletni lider w dziedzinie bezpieczenstwa

 

Stare to miały nawet Mercedesy i BMW tylko co to za ksenony były?!

 

jakis przyklad? bmw zawsze montowalo na soczewkach, chyba wszystkie modele od jakichs 20 lat sa na soczewkach o xenonie nie wspominam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny bajer, szczerze warty zainteresowania, dobry manual by się przydał z fotkami co i jak z założeniem jak przetwornice umieścić, jak kabelki puścić to i Maniek się przekona do kupna :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to zeby kogos przekonywac do zakupy ale tak samo nie rozumiem gadania ze normalny xenon tzn fabryczny nie razi po oczach

pic na wode mnie kazdy razi i nie ma bata zeby bylo inaczje bo sokro strumien swiatla jest 2czy 3 razy mocniejszy niz w zwyklych lampach to nawet jezeli bedzie super wypoziomowany to i tak bedzie razil ( mowie i jezdzie w nocy )

 

te xenony ktore ja mam "raza" tak samo jak u sasiada w volvo v40( kiedys porownywalismy)

nie wspomne juz o samochodach typy van/suv gdzie swiatla sa na poziomie oczu kierowcy jadacego z naprzeciwka i mimo to ze sa skierowane w glebe to tez wali po oczach

o razeniu mozna mowic jak zamontuje sie xenona w golfie 3 po 6 dzwonach, ja mam samochod bezwypadkowy i stojac 200m przed nim nie ma zadnego negatywnego efektu

lampy swieca jak na normalnych zarowkach tylko swiatlem xenonowym wiec jezeli nei razi na normalnym to na tym tez nie bedzie bo nie integruje w lampe

 

wiem wiem kazdy chwali swoje ale jak ktos nie widzial to nie wie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!