Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Grzałki w kabinie info


Rekomendowane odpowiedzi

Szok, jak sok. ;)

 

Aby coś powiedzieć czy się uda to trzeba diagnostykę zrobić, nie chcieli Tobie nic obiecywać w ciemno.

Za te 120 zł może będziesz miał włączone grzałki, może za troszkę więcej, a serwis też chce zarobić za swoją pracę, nawet jak tych grzałek z jakiegoś powodu włączyć się nie da, czy klient się rozmyśli.

Dla mnie to normalna sprawa, tak jak woła się speca od pralki, co zrobi diagnostykę i wycenę naprawy, to też by chciał za to jakieś pieniądze, nawet jak klient się rozmyśli z późniejszej naprawy.

A dzięki takiej stawce (120 zł) jest też miejsce na rynku dla tańszych serwisów garażowych. :P

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie Clipa prywatnie to 30-50 zł. A aktywacja grzałek jeżeli są to nie problem. Gdzieś pisali koledzy jak je sprawdzić czy są. Jak są to już łatwiej dojść co im dolega. A jak są, to koło nogi kierowcy, po prawej stronie na dole pod zaślepką. Z boku koło prawej strony pedałów.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że nie wiedzą co w autach które sprzedawali było montowane a Serwis raczej wiedzę na ten temat mieć powinien w końcu jest to ASO więc wypadało by wiedzieć trochę więcej niż tylko wymiana oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO może i się domyśla, co było montowane w konkretnym aucie, ale nikt tam nie jest pewny czy te podzespoły są nadal, czy instalacja nie jest uszkodzona itp.

Może użytkownik już coś sam kombinował, może handlarz z komisu coś wykręcił przed sprzedażą, może coś zostało uszkodzone w wypadku, nigdy nic nie wiadomo.

Dlatego potrzebna jest weryfikacja stanu faktycznego.

Zobacz, jakby to wyglądało, że ASO obieca Tobie że za np. 200 zł włączy Tobie te grzałki, a przy samym włączaniu okaże się że jednak grzałek nie ma, albo nie ma przekaźników, czy coś innego jest uszkodzone.

A Ty będziesz się domagał żeby to działało, bo się umówiliście na konkretną kwotę.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie Clipa prywatnie to 30-50 zł .A aktywacja grzałek jeżeli są to nie problem .Gdzieś pisali koledzy jak je sprawdzić czy są .Jak są tu już łatwiej dojść co im dolega.A jak są to kolo nogi kierowcy po prawej stronie na dole pod zaślepką.Z boku koło prawej strony pedałów .

 

W III nie da się prosto włączyć grzałek, mi clipem się nie udało robię to commanderem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam u mnie w 1.5 też działa dogrzewanie elektryczne :D

Wersja wyposażenia expression z klimatronikiem

W sumie nawet nie wiedziałem że to mam dopiero po lekturze tematu zainteresowałem się tym.

Faktycznie trzeba dać > 20 stopni i po ok 2 minutach wieje już ciepłe powietrze.

Podczas jazdy nie słychać za bardzo przekaźników ale na postoju można zwiększać lub zmniejszać temperaturę i wtedy słychać klikanie przekaźników wyraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba dawać 20*C, aby grzałki zaczęły pracować, przy ustawieniu 15,5*C grzałki też się uruchomią, potrafią się włączyć nawet wtedy, gdy silnik ma właściwą temp. pracy i jedziemy szybko w dużym mrozie, włączają się również przy zmianie ustawień na panelu klimatronika, aby szybciej osiągnąć zadaną temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!