Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Grzałki w kabinie info


Rekomendowane odpowiedzi

Zasilanie grzałek oczywiście sprawdzę. Obwód zasilania grzałek pewnie jest zabezpieczony bezpiecznikiem. Macie pomysł gdzie go szukać ?

 

Dodano: 06 lut 2016 - 19:05

Udało mi się dostać do wtyczki i grzałki. Na kilku pinach mam zasilanie. Mała rezystancję także, na niektórych pinach grzałki.

 

Czy ktoś mógłby przypomnieć rysunek, na którym była rozrysowana grzałka ? Potrzebuję informacji jak idą obwody na pinach od 1 do 5 grzałki i na jakich powinno być zasilanie. Gdzieś na forum było, ale nie mogę znaleźć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

tylko czy jeśli jest nagrzewnica ta dodatkowa to raczej nie powinna być wyłączona. Z tego co wiem i jak u mnie jest to działa od razu. Już po 2 minutach wydobywa się ciepłe delikatnie powietrze. Kiedyś w ciągu 4 minut zamarznięta odkuła się od lodu gdy samochód stał na dworze. Sam byłem zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dieslach jest często instalacja ale nie aktywna jest funkcja nie wiem czy w benzyniakach jest wogóle ja mam akurat krajową kombi i całą instalacja jest w 100% muszę podesłać do kolegi Cinas co potrzeba i u mnie będzie działać bo mój 1.9 dCi 130KM słabo się grzeje i w aucie chłodno jest dość długo a nie śmigam na zbyt długich odcinkach żeby zdążył się dobrze nagrzać a ostatnie dwa lata zima nie rozpieszcza.

Edytowane przez tomakur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W benzynach jest podobnie w moim wcześniejszym Sceniku II 2008r 2.0 16V grzałki oryginalnie nie było, ale były przewody do podłączenia, brakowało przekaźników, bezpieczników i grzałki, po zamontowaniu tych braków aktywacja Clipem i wszystko działało. Mowa o wersji z klimatronikiem nie wiem czy grzałka może działać przy wersji z klimą manualną.

W Sceniku III 1.4TCe, którego obecnie posiadam jest grzałka 1kW fabrycznie zamontowana i aktywna.

Chodziarz trzymam auto w garażu szczerze polecam zastosowanie grzałki szczególnie posiadaczom diesli w których jak ogólnie wiadomo nie ma szału z ogrzewaniem tuż po uruchomieniu, grzałka uruchamia się w kilka sekund po starcie i już po chwili z nawiewu dmucha ciepłe powietrze jest to zdecydowanie efektywniejsze rozwiązanie od ogrzewanej przedniej szyby, którą miałem w Sceniku I

Zauważyłem też, że grzałka potrafi się załączać podczas jazdy w niskiej temperaturze przykładowo -22*C na zewnątrz, gdy a na klimatroniku mamy ustawione ogrzewanie na +25*C

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony to też u mnie za słabo grzeje aby tam faktycznie była grzałka. Pytanie jaką ma moc. Gdy samochód stoi przy -10 stopniach w dzień przez kilka godzin to po 2-3 minutach delikatnie letnie powietrze czuć. Więc z drugiej strony nie wiem czy na pewno w tej wersji jest i czy na pewno jednak jest w benzynach a nie tylko dieslach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłem sobie diody led żeby obserwować pracę grzałki. Mam klimatronika i zaobserwowałem że działa to jak wspomaganie grzania. Nawet jak mam pełną temp. silnika i podniosę temp. na wyświetlaczu z 23 na 26 stopni to grzałki się włączają na jakąś krótką chwilę. Działa to super , jak wspomaganie standardowego ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1000W. Dokładnie, podłączyłem do obydwu obwodów. Zieloną na słabszy obwód i czerwoną na mocniejszy. Po odpaleniu załącza się słabsza grzałka, po paru sekundach słabszy obwód się wyłącza i włącza mocniejszy. Później pracują obydwa obwody. W czasie wyłączania moc jest redukowana też stopniowo jak przy załączaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć Byłem dziś w Renault w Kielcach. Chciałem z czystej ciekawośći zapytać czy takie coś da się u mnie w aucie włączyć, bo mam całą instalację na co Pan z serwisu wyglądał jak bym mówił do niego w innym języku. Usłyszałem tylko odpowiedz że muszą sprawdzić podpiąć pod komputer (koszt 120zł) i wtedy będzie wiadomo czy uda im się włączyć czy nie ale obligatoryjnie 120 zł muszą zgolić. Szok poprostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!