Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Grzałki w kabinie info


Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od sprawdzenia mocy alternatora. Trzeba wymieniać nagrzewnicę czy tylko dołożyć grzałki? Gdzie one są podłączone do źródła zasilania w kabinie czy komorze silnika? Rozumiem że grzałki sterowane są za pomocą sterownika klimatyzacji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś sprawdziłem i u mnie w tym miejscu gdzie powinny być grzałki jest zaślepka, ale stanowi ona całość obudowy i nie idzie jej wyjąć. Musiałbym wymienić cała nagrzewnice a to wiąże się z wyjmowaniem calej deski rozdzielczej. Ciężka sprawa.

post-24044-0-47705400-1396735048_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ja mam benzynke 1,4TCe, dziś zajrzałem pod klimatronik i okazuje się, że mam grzałkę na fotce widać dochodzi 5 solidnych przewodów, czerwony, dwa żółte i dwa ciemno szare.

Co prawda zimą nie zwracałem jakoś na to uwagi, być może nie włączały się grzałki, bo klimatronik miałem ustawiony na 19*C, a ponoć powinno być powyżej 20*C.

Czy włączanie w klimatroniku funkcji "dobra widoczność" też załącza grzałki ?

 

Liso masz takie same złącze do grzałki jak u mnie, zapewne jest to ten słabszy model grzałek 1000W sądząc po grubości przewodów i plastikowej łączówce, czy sprawdziłeś u ciebie czy działają ?

post-16747-0-82797600-1428177862_thumb.jpg

Edytowane przez witman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja musiałem zrobić wszystko, czyli wyciąć otwór na grzałki, dołożyć instalacje i przeprogramować klimatronic i UCH, oczywiscie pomógł mi kolega "cinas_"

Ale nie żałuje, super sprawa, a mam wersję 1000W tak jak kolega "witman". Pozdrawiam.

Edytowane przez manek33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grzałki pracują, dziś rano było +1*C, uruchomiłem silnik i ruszyłem, a po około 20sek. wyczuwalne było ciepełko z nawiewu.

Cykających przekaźników jakoś nie było słychać z tego co patrzyłem na schemacie zasilanie do grzałek dają dwa przekaźniki jedna część jest mocniejsza, zabezpieczona bezpiecznikiem 70A i druga słabsza z bezp. 30A więc, gdy temp. nie jest zbyt niska to nie jest załączana całość grzałek lub trzeba odpowiednich obrotów silnika w końcu na 1kW trzeba trochę prądu :-)

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

I chyba rzeczywiście przekaźniki działają. Tylko jak grzałki działają prawidłowo to włączają się i wyłączają częściej. A tak włączenie trudno zauważyć, ale już przy wyłączeniu coś się dzieje. Czy CLIP pokaże przepalone grzałki nagrzewnicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bezpośrednio na stykach zaciskowych grzałek czy dostaje zasilanie np. próbnikiem 12V lub żaróweczką, przekaźnik od grzałek może mieć upalone wewnątrz styki, a cewkę przekaźnika będzie słychać jak przełącza. Sprawdź też stan akumulatora i napięcie ładowania, bo przy niskim napięciu ładowania lub zużytym akumulatorze grzałki nie będą się załączać.

Przerabiałem to kiedyś w moim SII, jak postał kilka dni na mrozie i go uruchomiłem to grzałki nie załączały się, potem okazało się, że aku po 7 latach miał zaledwie 30Ah pojemności po całkowitym naładowaniu.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!