Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z dachem w megane cc


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Wymieniłem połamane rygle i... dach wrócił na swoje miejsce <szukaj>. Szyby boczne idealnie pasują z uszczelkami a szpary między dachem a przednimi słupkami znikły. Taki drobny element a tyle namieszał. Właśnie będę zakładał alarm do niej a w poniedziałek idzie do porządnego przeglądu. Wczoraj spaliłem chyba czujnik świateł wstecznych bo zwarłem niechcący + z - przy żarówce. Za gapowe się płaci ;). Nie działają mi czujniki cofania i kombinowałem coś przy kablach. Pozdrawiam ATLOBEK.

p.s. Mateusz1990: Kolor taki sam ale masz oryginalną kierownicę. Ja niestety mam czarną, ale za to mam skórę pełną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i faktycznie mozna kupic taką uszczelke szyby tylnej (ta pomiedzy szyba przednia a tylnią) na allegro. Jednak taka uzywana wytarta moim zdainem nie pomoze- potrzebna jest nowa...

 

Jednak nie-źle spojrzałem... nie widze czegos takiego jako czesc osobna-nawet na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka jest razem z szybą piszę tu o tej trójkątnej.Co do szpar między uszczelkami dachu to u mnie są jjakieś tam przerwy miedzy uszczelkami .Na cieknacy dach powinna pomóc regulacja szyb pozatym tylna szyba ma jeszcze regulację od środka na zewnątrz co powinno zminimalizować szum między szybą przednią a tylną (chodzi oczywiście o boczne szyby) tylko trzeba zdjąć cały boczek łącznie z kanapą .

Edytowane przez Wydma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu dzisiaj sobie uregulowałem same przednie szyby i już jest dobrze. Jeszcze będe poprawiał tylne bo jestem pedantem <szukaj> nie chciałem się zabierać za nie dzisiaj ponieważ juz ciemno było a za bardzo nie mogłem zrozumieć według instrukcji, którą podałeś mi jak to zrobić. Uczelki do szybek małych są na allegro popatrz dobrze (ale nie podkupuj) bo sam się przymieżam...;) Nie będe linku zamieszczał bo już jakieś ostrzeżenie dostałem odnośnie podawania innych stron. CHyba że z allegro można. Koszt 49 zł jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko trzeba zdjąć cały boczek łącznie z kanapą .

Nieprawda-wystarczy zdjac tapicerski boczek ktor jest na zatrzaski+ewentualnie odgiac góre boczka do srodka auta:)

 

. Uczelki do szybek małych są na allegro popatrz dobrze

Mateusz-NIEMA. Patrzysz na uszczelkę dolną i górną tylnej szybki a nie boczną.

Edytowane przez Tommi3737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zgarniająca ...

Nieprawda-wystarczy zdjac tapicerski boczek ktor jest na zatrzaski+ewentualnie odgiac góre boczka do srodka auta:)

Nie pamiętam czy można odgiąć (śruby są od góry ),Ja ściągałem cały boczek wtedy ustawiasz oś tylnej szyby względem przedniej bo o tym chyba piszemy <szukaj>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgarniająca czyli nie ta co laczy się pomiedzy przednią, a tylnia tylną? Ciężko mi się połapać pomiędzy tymi uszczelkami. A z tym boczkiem jak się najlepiej zabrać? Jak go odgiąć żeby nie uszkodzić zaczepów?

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za pomoc. Dzisiaj sie zabrałem za regulacje tylnej szybki i tak jak Tommi napisałeś, wystarczy zdjąć boczek ale nie stety zrobiłem błąd w trakcie regulacji czyli zamiast odkręcić to dokrecałem śruby i szybka mi pękła ;) naszczęscie odrazu zamówiłem za 80zł z wysyłką na allegro. Jutro jak mi przyjdzie, najpóźniej pojutrze mi założą i odrazu wyregulują. Niestety ta przyjemność będzie mnie kossztowała koło 100zł (a miałem sobie kupić gałkę do skrzyni biegów z podświtlanymi biegami) ;)

 

p.s przy regulacji tylnej pamiętać żeby z uczuciem dokręcać ;)

Edytowane przez mateuszg1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja mam jeszcze inny problem ze swoją meganką. Dach się zamknął i nie chce się otworzyć. Wyrzuca błąd związany z dachem i świeci się kontrolka 'serwis'. Przy próbie otwarcia dachu piszczy, ale się nie otwiera. Czy ktoś z Was miał podobną usterkę i może coś w tym temacie pomóc? :P

Jeszcze jedno pytanie do Atlobek, gdzie w Warszawie oddawałeś samochód do naprawy? Wspominałeś coś o byłych pracownikach ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Błąd jaki się wyświetla to: roof mechanism faul.

 

Dodano: 17 mar 2014 - 13:59

Dach się prawie do końca otworzył, zaciął się jak był już cały schowany w bagażniku. W tym momencie ani w jedną, ani w druga stronę nie chciał ruszyć. Naciskałem przycisk to wyskakiwał serwis i komunikat "roof mechanism fault", a no i piszczał.

Poczytałem trochę bo nie mogłem go tak zostawić, wyjąłem bezpiecznik i schowałem dach do końca ręcznie.

W tej chwili naciskam przycisk, piszczy, serwis, roof mechanism fault i nic więcej.

Nie wiem co teraz zrobić, co mogło się stać, nie mam pojęcia. Do pompy nie bardzo mam jak dojść bo dach jest schowany w bagażniku.

Może macie na to jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paonowie, potrzebna mi jeszcze jedna porada. Regulowałem szyby tak jak wyżej opisywałem czyli śrubami u dołu drzwi. Uregulowałem je dobrze pod uszczelke aby były zgrane z dachem. Nie było już takich szumów podczas jazdy. Zabrałem się za tylnią ale przez przypadek za mocno dokręciłem śrube i pękła. Odrazu posprzątałem i odstawiając auto do garażu okazało się że szyba przy kierowcy nie podnosi się z przycisku przy drzwiach. Podnosi się jedynie przy użyciu przycisku sterującego wszystkiego szyby. Czy mogło mieć to coś wspólnego z tym, że pokruszyla mi się tylnia tylna? Aktualnie tylnia tylna jest wstawiona i chodzi normalnie natomiast przednia jak przestała tak nie podnosi się ani opuszcza z przycisku na drzwiach zaznaczam. Raz mi załapała pare razy ale tak to cisza. Byłem u elektryka posprawdzał mi przełącznik, bezpieczniki, kable itp. Powiedział, że wszystko gra a wina może leżeć w module (sterowniku) do sterowania szyby przy drzwiach kierowcy. Czy sądzicie, że to poprawna diagnoza?

Przy regulacji szyby kierowcy w pewnym momencie gdy przód jej podnioslem albo obniżyłem za bardzo nie działała ale jak poprawiłem to było wporządku. Czy wina nie może leżeć przy samej regulacji?

Czy może trzeba douczyć je poprzez oprogramowanie w serwisie aby szybe widziało albo coś w tym stylu? Podajcie jakieś podpowiedzi bo jutro jestem umówiony żeby sprawdzić ten moduł a może przyczyna jest inna?

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!