Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z dachem w megane cc


Rekomendowane odpowiedzi

Michas2012: Niestety nie polecam tego pana. Nie zna się na CC. Klepie na kilogramy zwykłe a mój samochód trzymał tydzień. Zrobił niewiele a wycieraczki którym wymieniał czujnik deszczu padły na drugi czy 3 dzień.

Żeby nie zakładać nowego tematu; Orientujecie się może czy czujnik deszczu i zapalniczka mogą być na tym samym bezpieczniku? Albo czy czujnik moze mieć bezpiecznik pod maską?. Zapalniczka mi przestała działać w tym samym momencie co wycieraczki czasowe. Chyba ze ktoś przede mną odwalił lipę i zrobił zapalniczkę na innym przewodzie niż powinien. Mówią że Renówki żyją własnym życiem. w takim razie moja ma dwa :)

pozdrawiam ATLOBEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, mam pytanie, bo już poczytałem o drzwiach i szybach jak próbować ustawiać, a ja mam pytanie co zrobić jak widać, że woda w środku na zawiasach przelatuje(te w środkowej części, które pierwsze podnoszą dach). Bo jak patrzy się z góry to są minimalne przerwy na uszczelkach w dachu, ale po obu stronach tak samo. Więc nie wiem co z tym zrobić.

No jeszcze mam problem z szybą w drzwiach kierowcy, troszkę za wysoko.(muszę delikatnie nacisnąć na drzwi aby przeszła szyba przez uszczelkę). Pozdro i dzięki za jakieś sugestie.

 

Kolego po przecinkach i kropkach stawiamy spację. Poprawiłem Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego ze ci szyba nie przechodzi to posmaruj uszczelki jakims siliconem. Jak to nie pomoze to szybe musisz wyregulowac/opuscic. Ale wstrzymaj sie z tym do czasu rozwiazania problemu cieknacej tylnej szybki. W tej sytuacji polecam lekkie uniesienie tylnej szybki do gory na regulacji. U mnie tez jest mala szpara pomieszy uszczelkami ale jak szyba docisnie do gory to nie bedzie cieklo. Jak podniesiesz tylnia szybe do gory to i przednia moze zacznie wchodzic ale smarowanie uszczelek w tym aucie to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , muszę właśnie posmarować uszczelki ale najpierw chce je umyć, tylko nie wiem czy faktycznie to pomoże bo to musi przeciekać na uszczelkach tych na środkowej części dachu, pewnie najlepiej jak wstawię fotkę, ale żeby podnieść to trzeba odkręcać czy dokręcać śrubkę?

 

Dodano: 22 kwi 2014 - 22:44

No o te miejsc mi chodzi, na tym zawiasie kapie woda

post-69904-0-50063300-1398198961_thumb.jpg

oraz tam na końcu tego słupka wewnątrz też się skrapla

post-69904-0-27857800-1398198925_thumb.jpg

Moje pytanie: czy jest możliwość aby to poprawić? Bo drzwi już znalazłem odpowiedzi, tylko prosiłbym o napisanie kręcenie śrubka w którą stronę co powoduje? Bo nie bardzo chce powielać błędy kolegów z forum! Którzy dokręcali i się okazało że szyba pękła.Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manofstell-widze ze troche tego nie ogarniasz. Tylną szybke regulujemy tylko poprzez zdjecie boczku/tapicerki. Wówczas odkrecamy/luzujemy sruby i ruszamy szybą. Jak juz ustawimy pozycje szyby to dokrecamy srubki(nie za mocno bo pęknie szyba)

Przednie szyby mozna regulowac poprzez odkrecanie/dokrecanie srubek. Wówczas szyba sie podnosi albo opuszcza.

Tj.powiedzialem-tylna szybke podnies troche do góry to moze problem sie rozwiaze. Powinno to w mojej opini tak wygladac ze jak tylna szybka sie zamyka to leciutko unosi dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to będę teraz ustawiał te szybki, dziś zauważyłem że przednia kierowcy od przodu przy lusterku jest niżej, więc delikatnie ją uniosę. To pewnie wtedy też bez problemu powinno się zamykać. Jak się z tym uporam to dam znać. A na uszczelki jaki używasz preparat?

A tak z innej beczki, to faktycznie fotele(podgrzewanie) mają jakiś czujnik? Pomimo że je włączę nie będą grzać? A czytając inne posty zauważyłem że z pilota nie da się otworzyć/zamknąć dachu, tak oryginalnie mają wszystkie? Pewnie po małej modyfikacji da rade to zrobić!? Pozdro i dzięki.

No wlasnie wyregulowalem przednia szybe od kierowcy, tymi srubami od dolu, w sumie tylko jedna przednia wystarczylo, ladnie szyba sie podniosla, ale za to przy zamykaniu cos uderza,na samym koncu, jakby cos bylo za wysoko, wiec pewnie przyjdzie mi rozebrac boczki.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na uszczelki jaki używasz preparat?

Jakikolwiek silikonowy spray. Wazne zeby czesto smarowac.

Foteli podgrzewanych niemam a czujników obecnosci w fotelach niema z tego co wiem.

A czytając inne posty zauważyłem że z pilota nie da się otworzyć/zamknąć dachu, tak oryginalnie mają wszystkie? Pewnie po małej modyfikacji da rade to zrobić!?

Modyfikacje bardzo duze potrzebne-mocno skomplikowane. Mozliwe za okolo 1000zl. Ewentualnie z podobnym tematem od dluzszego czasu walczy subtratri w innym wątku a jego prace sa na dosc zaawansowanym etapie.

 

Co do uderzania to nie wiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie dużo kaski :D za taką modyfikacje. A z tym uderzaniem, to sądzę że mechanizm który trzyma szybę uderza w drzwi(blachę), bo pewnie jak unosiłem szybę od dołu widocznie już za wysoko całość jest. Ale to poprawie później.

A z fotelami to chodzi czy jeśli na dworze jest za ciepło to one nie będą grzały?! Bo wyczytałem że jest jakiś czujnik temperatury.

Generalnie troszkę lepiej już z uszczelkami po przesmarowaniu, ale zauważyłem że jeszcze przecieka na samym końcu w środku, na plastiku pomiędzy tylna szybą a, boczną szybą. Nie wiem czy to nie wina tych podzielonych uszczelek na dachu w miejscu gdzie się dach składa. :-( muszę jakoś to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz tam na końcu tego słupka wewnątrz też się skrapla

Na końcu tego prowadzenia od dachu cieknie woda! Na tym zdjęciu co jest powyżej, na początku tej strony(2 foto).

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu nadal leci

 

post-69904-0-20106800-1398805996_thumb.jpg

A w tym leciało, ale nie wiem czy czasem nadal nie cieknie(popsikałem silikonem

 

post-69904-0-62673100-1398806165_thumb.jpg

Dlatego myślę że może być to wina tych uszczelek, któraś może słabo dociska, no nie wiem

 

post-69904-0-40502100-1398806262_thumb.jpg

Jeśli masz jakiś pomysł co z tym zrobić daj znać.Dzięki za pomoc....

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwne ze ci cieknie z tyłu oraz na srodku nie przy szybie tylko z tego plastiku. Ja w twojej sytuacji zdjąłbym plastiki z tej strony i wtedy sprawdzil źródło-są na plastikowe spinki. Podejrzewam ze woda do tyłu moze spływać również ze środka. Niespotkałem sie jeszcze z przeciekami innymi niz przy szybach. Zdejmij plastiki i czekaj na deszcz, idz na myjke, albo najlepiej niech ktos polewa auto wodą. Jak ustalisz źródło/miejsce przecieku to moze poradzimy cos w kwestii usunięcia przecieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego mam z tym problem :) ... no i chyba tak zrobię że pozdejmuje plastiki i sprawdzę na mokro, co jest tam grane. Bo już go myłem na myjce po smarowaniu sprayem z silikonem, no i tylko tam leci. Mam wrażenie że może być to wina tych uszczelek co zaznaczyłem na dachu! Bo one są akurat na środku pod nimi jest ten zawias od zamykania, a po plastiku może spływa do tyłu. Sprawdzę, jak coś będę wiedział dam znać. Pozdro i dzięki

 

Dodano: 06 maj 2014 - 22:36

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie dachu- czy często masz sygnał że coś nie tak z dachem, np- zamknij dach, sprawdź czy dach zamknięty itp. (takie komunikaty pokazuje wyświetlacz) wiadomo że w Polsce nie mamy idealnych dróg, dziura na dziurze!! Dlatego jestem ciekaw czy to w miarę (nie)normalne?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!