Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z dachem w megane cc


Rekomendowane odpowiedzi

xxx

W tyl? Na pewno? W sensie do bagaznika?

lapka2.gif

REGULAMIN

5.6 literki PL i 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka! W miniony wtorek zakupiłam swoją pierwszą Megan niestety zdążyłam już ją popsuć drugiego dnia - baby :) Przypadkowo, przy chowaniu dachu, wyłamała mi się prawa osłona (wraz z mechanizmem). Nie mam pojęcia jak znaleźć tę część na alledrogo i czy mogę to naprawić u Heńka w warsztacie czy pozostaje mi tylko ASO.

Pomocy!

1D85D001-2EE9-49BB-A8D4-C78F34F19737.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki element kupisz używany, ale rzadko się psuje i prawie nikt nie wystawia tego na allegro, lub sprzedaje wraz z całym dachem. Poszukaj jakiegoś szrotu lub pisz do tych co mają cabrio na części.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, podpisał się pod temat. Sprawa u mnie wygląda tak, kupiłem Megane przeciekal dach zrzuciłem wszystkie 4 boczki wyregulowalem szybki na wysokość żeby nie unosiły dachu A były jak najwyżej docisnalem je maksymalnie do środka auta, uszczelki umyte wypsikane preparatem do uszczelek wszystkie kanały odplywowe wyglądają okej, uszczelka łącząca dach z tylnym slupkiem naciągnięte żeby nie było między nimi szpary, w uszczelke tylnej szybki włożony cieniutki wężyk żeby lepiej docisnelo uszczelke do szyby drzwi. I wydawałoby się wszystko fajnie gdyby nie fakt że dalej cieknie A skończyły mi się pomysły i siły. Wrzucam dwie fotki gdzie mi cieknie, jak macie jakieś pomysły albo ktoś miał podobnie będę wdzięczny za pomoc w ostateczności jakiegoś szpeca na dolnymslasku czy ktoś zna

20181012_144508.jpg

20181012_144526.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za mocno naciągnąłeś uszczelkę do tyłu dachu. Pamiętam jak regulowałem te uszczelki to  jak za mocno naciągnąłem to też ciekło. Dodatkowo szyby delikatnie muszą podnieść dach. Bynajmniej u mnie podnoszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co jak przymykam dach nie widać żeby jedna odginala druga, jak widać na foto szpara można powiedzieć, że jej nie ma w ogóle więc powinno nie cieknac, może mógłbyś mi wrzucić foto jak u Ciebie wygląda tą szpara i jak wewnątrz nachodzi tą uszczelka na siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci bez urazy, ale jak widzę jakie masz szparki u siebie to jestem w szoku, że u mnie cieknie. Nie wiem spróbuje przełożyć na nowo uszczelki i będę testował, A jak u Ciebie wygląda docisniecie szybek do dachu? Na maxa masz docisniete?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pawel20121993 napisał:

jak widzę jakie masz szparki u siebie to jestem w szoku, że u mnie cieknie.

Dlatego pisałem, że jak za mocno to może cieknąć - nie wiem dlaczego. Wprawdzie padało dawno, ale jeszcze sprawdzałem teraz jak tam wygląda sytuacja pod siedzeniem tylnym. Tam najczęściej zbiera się woda i ścieka na podłogę. I jest suchutko. Jeszcze po deszczu sprawdzę, ponieważ dawno tam zaglądałem, ale wygląda na sucho.

Uszczelek nie przekładaj tylko je naciągnij zaczynając od tyłu lub przodu auta ciągnąć je w drugim kierunku.

10 minut temu, pawel20121993 napisał:

A jak u Ciebie wygląda docisniecie szybek do dachu?

Tak jak pisałem delikatnie podnoszą dach, a właściwie "prostują" dach. Wyregulowane zgodnie z serwisówką dla CC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisówce jest napisane jak wyregulować szyby, podawane są wymiary regulacji szyb i sposób poprawnego ich ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Przejżałem pliki do ściągnięcia ale o regulacji szyb nic nie znalazłem.  Czy mógłbym prosic o link?

Woda leci z pod uszczelki. 

Regulowałem tylne szyby z pod których ciekło. Nic to nie dało. Woda przesącza się w miejscu łączenia się słupka (uszczelki łączącej się przednią i tylną szybę) z uszczelką dachową. Na to pomaga smarowanie uszczelek. Na trochę ale pomaga.

Problem jest jednak większy. Pojawił się już po samej regulacji. Zaczęło lać się z pod uszczelki łączącej górne łączenie dachu. Tylko z jednej strony. Strona pasażera jest sucha. Regulowałem podczas ulewy. Żadne ustawienie nie zmniejszało przeciek Odniosłem wrażenie że tam powinien być jakiś kanał odpływowy który może być np. nie drożny. Inna wersja że sama uszczelka jest po prostu do wymiany. W związku z tym mam pytania:

Czy samą uszczelkę jestem w stanie wyjąć i ją naciągnąć lub po prostu wymienić na nową?

Czy jest możliwość podniesienia dachu do połowy i przejrzeniu się tej uszczelce na podniesionym ale nie zamkniętym do końca dachu?

Czy w warszawie jest serwis z osobą która zna ten mechanizm i można mu po prostu oddać samochód do naprawy za pieniądze?

1683714234_UszczelkakierowcymeganeCC.jpg3.thumb.jpg.d2cf32a383d8f75354acc50f60c7aec0.jpg

Edytowane przez RolandW-wa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

cześć wszystkim,

dot. Megane II CC mam problem z alarmem dachu wersja niemiecka informowała na pulpicie sporadycznie o " fehler dach prüfen", którym nie przejąłem się i jeździłem dalej.

Problem pogorszył się z czasem i komunikat "Anleitung Dach beachten" sprawił notoryczne włączanie się alarmu podczas jazdy. Dodatkowo wszystkie szyby zaczęły otwierać się samoczynnie i zauważyłem, że drzwi od pasażera nie domykają się jak gdyby dach był za nisko... Podczas próby otwarcia po wielkich problemach i alarmach dot. dachu jest strzelanie w ostatnich fazach chowania dachu do bagażnika, ale udało się to zrobić poprawnie. Później problemy z zamykaniem ponieważ nie reagował, gdy już zaczął działać znowu strzelanie i teoretycznie poprawne zamkniecie, ale problem został... Alarm informujący o źle zamkniętym dachu.

Prośba o pomoc od czego zacząć, czy to kwestia regulacji?

IMG_20211209_180550245.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!