Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komputer pokazuje otwartą klapę tylnią


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w Scenicu teścia mieliśmy problem z zamknięciem samochodu. Czujnik pokazywał otwarcie tylnej klapy bagażnika, która była zamknięta. Wiem, że można auto zamknąć awaryjnie przez przytrzymanie przycisku zamykania wewnątrz auta, ale to nie rozwiązanie. Zakończyło się na tym że wypiąłem jeden pin z kostki przy zamku klapy i zamyka ale nie pokazuje otwarcia klapy.

Pytanie: Czy można coś z tym zrobić czy szykuje się wymiana zamka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może złapało wodę

Mam taką nadzieje bo wtedy wysuszymy go nasmarujemy i będzie ok. Jak wyciągnąłem zamek to okazało się że czujnik jest w zamku bo po odpięciu wtyczki znikał komunikat i zamykał się central. W piątek jestem w ASO teścia autem z innym problemem więc się popytam.

Jakby komuś jeszcze jakiś pomysł wpadł do głowy to niech pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Miałem podobną sytuację w moim Scenicu (I phII). Podczas jazdy robiła mi się "dyskoteka" na desce - sygnalizacja otwarcia, oraz włączały i wyłączały się światełka wewnętrzne. Problem stanowił zużyty już czujnik klapy. Nie chciało mi się kupować nowego, więc zrobiłem tak, że "wydłużyłem go" poprzez doklejenie na taśmę dwustronną małego kułeczka na końcu (okazało się, że jak go ciut mocniej wcisnę to kontaktował już bez problemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakiś kabelek od niego odchodzi?

1) uciąć ten kabelek = nie będzie świecić

2) uciąć kabelek i przedłużyć go samodzielnie zamontowanego czujnika (jakieś 2 zł)

Po za tym nie wydaje mi się żeby stycznik w zamku był nierozbieralny, zawsze się da jakoś to naprawić.

Zresztą... Polak potrafi...

:-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zamka dochodzi kostka z czterema przewodami. Dwa odpowiadają za otwieranie zamka a dwa pozostałe idą do czujnika. Ja wyciągnąłem na razie 1 przewód z kostki idący do czujnika i tak jak piszesz nie ma monitu, auto się zamyka.

Jeżeli chodzi o rozbieralność to zamek jest zanitowany i to na takie nity, których nie był bym w stanie zastąpić, a nie chce zrobić teściowi prowizorki, żeby mu się potem sama klapa otwarła :?:

Wewnątrz zamka wydaje mi się, że jest mikrostyk ale nie można go wyjąć bez rozebrania zamka i koło się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nity się rozwierca, czy wydłubuje, zależnie od ich rodzaju, rozbiera się co się da, a potem śrubkami skręca i jest OK,

Zamek, chyba jest jakoś schowany więc nie widzę problemu, ostatecznie pozostaje jeszcze allegro, bywają takie zamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!