Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nowa instalacja gazowa - prośba o opinię


Piccolo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ustawią ok to sprawy nie będzie. Nie mniej liczyłem na bardziej profesjonalne podejście. Dmuchając na zimne - wzbogacenie mieszanki i poprawienie mapy powinno pomóc? Czy mogli w jakiś sposób skopać montaż na tyle że nie da się silnika lepiej dostroić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawią ok to sprawy nie będzie. Nie mniej liczyłem na bardziej profesjonalne podejście. Dmuchając na zimne - wzbogacenie mieszanki i poprawienie mapy powinno pomóc? Czy mogli w jakiś sposób skopać montaż na tyle że nie da się silnika lepiej dostroić?

Nie wiadomo co z mieszanką, ciężko wróżyć. Wszystko mogli skopać a dodatkowo można rozjechać ecu przez źle ustawioną instalację LPG, na szczęście na to pomaga zdjęcie klemu z aku na dłuższy czas a później jazda z 200km na Pb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na co przyjdzie mi ochota lub potrzeba.

Poziom postu jak na moderatora, na "wysokim" poziomie.

Sam sobie odpowiedziałeś.

Ale to chyba na plus. Nieraz przerost formy nad treścią daje odwrotne skutki. Do takich prostych silniczków jak np. renault nie potrzeba wstawiać super sterownika z milionem regulacji bo:

po pierwsze i tak większość nie wykorzystasz,

po drugie jest więcej możliwości coś zepsuć, szczególnie przez druciarza jak przez zwykłego użytkownika.

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jak najbardziej masz rację, silnik reno pojedzie na gównianie zrobionej instalacji, pomylonych wtryskiwaczach. Wbrew pozorom nawet druciarsko założone BRC lepiej będzie funkcjonować niż inne składaki.

1. Trochę masz racji i trochę nie :( Jeśli chcesz korzystać z przejścia przy temp 25st przydadzą się korekty po temp, żeby auto paliło normalne ilości LPG też można skorzystać z korekt po obr.

2.Od strony pseudo fachowców temp przejścia 35st, brak korekt temp, o obrotach się nie mówi może jakoś pojedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię zmartwić, BRC ma korekty po temperaturze do tego funkcję Warm Up Injector - umożliwiająca podgrzewanie wtryskiwaczy podczas pracy na benzynie przed pierwszym przełączeniem się na gaz. Reszta tak jak pisałem wyżej jest zbędna przy moim nie skomplikowanym motorku. Nie bronię brc, (pewnie teraz założyłbym coś innego nie dlatego, że to zła instalacja u mnie spisuje się świetnie, 50 tyś i tylko filterki) ale dlatego, że polityka firmy czakram bardzo mnie wkurza.

Nie rozumie również dlaczego wszyscy tak bardzo cisną na zmniejszenie temperatury przełączania: 2L pb zamiast 2,5L LPG w przeciągu miesiąca to koszt 4 zł gdzie spokój o wstryski czy reduktor: bezcenny.

Nie pisz mi również, że gdybym miał inny sterownik (czyt. korektę po obrotach) to by mi palił mniej. Bardziej ważne tutaj są wtryskiwacze i ich precyzyjność a z doświadczenia wiem, że wtryski BRC są jednymi z lepszych, wg. mnie bijącą hankę (której jakość znacznie się pogorszyła ostatnimi czasy). Co do barracud się nie wypowiem, bo są nie całe 2 lata na rynku, a ja już na swoich BRC jeżdzę czwarty rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię zmartwić, BRC ma korekty po temperaturze do tego funkcję Warm Up Injector - umożliwiająca podgrzewanie wtryskiwaczy podczas pracy na benzynie przed pierwszym przełączeniem się na gaz. Reszta tak jak pisałem wyżej jest zbędna przy moim nie skomplikowanym motorku.

Czy ja napisałem, że sterownikowi BRC czegoś brakuje? Nie więc nie wiem o co Ci chodzi.

Nie rozumie również dlaczego wszyscy tak bardzo cisną na zmniejszenie temperatury przełączania: 2L pb zamiast 2,5L LPG w przeciągu miesiąca to koszt 4 zł gdzie spokój o wstryski czy reduktor: bezcenny.

Jaka Twoim zdaniem powinna być temp przejścia?

Nie pisz mi również, że gdybym miał inny sterownik (czyt. korektę po obrotach) to by mi palił mniej. Bardziej ważne tutaj są wtryskiwacze i ich precyzyjność a z doświadczenia wiem, że wtryski BRC są jednymi z lepszych, wg. mnie bijącą hankę (której jakość znacznie się pogorszyła ostatnimi czasy). Co do barracud się nie wypowiem, bo są nie całe 2 lata na rynku, a ja już na swoich BRC jeżdzę czwarty rok.

Gdzie napisałem na ten temat, że Twojemu sterownikowi brakuje coś? Sterownik, wtryskiwacze, poprawny montaż, strojenie - wszystko ma wpływ na ilość spalanego gazu. Edytowane przez adbaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik sylwekdm dnia 14 marzec 2014 - 13:11 napisał

Co chcesz tam regulować?

Bo BRC jest kompletnym zestawem już wstępnie skonfigurowanym przystosowanym do pracy...

 

Sam sobie odpowiedziałeś.

Ja znam odpowiedź, tylko chciałem wiedzieć od kolegi Lewego co on by chciał jeszcze poregulować w BRC.

Czy ja napisałem, że sterownikowi BRC czegoś brakuje? Nie więc nie wiem o co Ci chodzi.

Rozmowa toczyła się wokół brc, więc kontekstu wychodzi, że piszesz o brc.

żeby auto paliło normalne ilości LPG też można skorzystać z korekt po obr.

Czyli jak nie skorzystasz z korekt po obrotach bo ich w sterowniku nie ma to będzię paliło nie normalne ilości lpg? Brc nie ma korekty po obrotach, więc piszesz również o brc. Tak jakby korekta po obrotach miała największy wpływ na spalanie. Przy mało wysilonych i prostych silnikach zbędny gadżet.

W większości instalacjach zalecana przez producenta jak i optymalna temperatura przejścia mieści się w granicach 30'-40'C, więc zjeżdzanie z temperaturą poniżej tych granic wiąże się dla mnie z objawami delikatnie pisząc "przesadnej oszczędności".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom inteligencji powala.

Nie narzekam. Wystarcza do założenia instalaci, regulowania jej itp.

Jeśli chcesz to inne przejawy inteligencji i zdolności w które watpisz mogę zaprezentować na pw.

Zawsze lepiej zabłysnąć swoją inteligencją niż poddawać w wątpliwość czyjąś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na co przyjdzie mi ochota lub potrzeba.

Jak ktoś (szczególnie moderator) odpowiada w ten sposób to dla mnie albo nie ma szacunku dla innych forumowiczów, albo jest tak zadufany w sobie, że mysli, ze wszystkie rozumy pozjadał.

Nie narzekam. Wystarcza do założenia instalaci, regulowania jej itp.

Do "docinek" również, ale do prowadzenia merytorycznej dyskusji już chyba nie.

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30-40st to "bardzo dobra" temp przejścia, która nic nie wymaga. sylwekdm starasz się mnie łapać za słowa i wyrywać je z kontekstu, ok, w porządku. Nie będę dalej wdawał się w tą dyskusje bo to nie ma sensu ani nie jest na temat założonego postu przez Piccolo

Edytowane przez adbaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz korzystać z przejścia przy temp 25st przydadzą się korekty po temp,

Ok. Może się nie zrozumieliśmy. Nie chcę i nigdy nie będę korzystał z temperatury przejścia poniżej 30'C.

 

Dodano: 16 mar 2014 - 15:42

Przeczytaj proszę w regulaminie o osobistych "wycieczach ".

Wszystko na co przyjdzie mi ochota lub potrzeba.

Kpina wysokiego lotu.

Regulamin 5.3

"Zabrania się również stosowania różnych form zaczepki, złośliwości i kpin..."

Nie ja pierwszy złamałem regulamin, a od moderatora chyba należy więcej wymagać.

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!