Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nowa instalacja gazowa - prośba o opinię


Piccolo

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki adbaca, ale jeszcze zastanawiam się czy nie nazbiera błędów z jakichś czujników? bo do wyjęcia kolektorów muszę odpiąć kilka czujników, cewki, wtryski.. lepiej do tego odłączyć baterię?

może ktoś zna rozmiar nasadowego torxa od plastikowego kolektora? zauważyłem,że idzie te śruby odkręcić nasadową 10tką, ale wolałbym sobie kupić nasadkę torx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1500 km od założenia - spalanie na trasie 9 l, miasto 12,5 Kalibracja wskaźnika pomogła. Z drobnych mankamentów zdarza się że auto przełącza się na PB (brak gazu) podjeżdżam zatankować i wchodzi 40 l. Ale to pewnie wina albo złego poziomowania butli, albo czegoś innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, bo wtedy jest małe ciśnienie w butli. Ale myślałem że jak mam 55 l to te 44 wejdą na pewno. Chyba że mimo tych 4 l w butli już wtedy ciśnienie jest zbyt małe i się przełącza co jest normalne a ja oczekiwałem spadku przy minimalnym poziomie LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wchodzi ok 33 litry a butla 55.. nie za mało? jak ten przycisk z diodkami skalibrować? bo raz zaleje do pełna i zrobię 200km i wszystkie 4 diody sie świecą, raz zrobię od zalania 50km i świecą dwie..

dziś wymontowałem kolektor ssący, chyba gaziarz miał racje,że u mnie nie podejdą dysze wtrysków w kolektorze metalowym, rzeczywiście nie mam tych stopek koło wtrysków benzyny

thumb_hosting_zdjec_1398190464__20140422_184242.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blaz wchodzi Ci za mało gazu ponieważ masz butle położoną bezpośrednio na podłodze, niewypoziomowaną i do tego zaworem do przodu - dlatego masz tak jak opisujesz. Od tej strony co patrzysz obecnie na zdjęcie nie robi się nawiertów pod dysze do kolektora, zrób zdjęcie z drugiej strony poza tym na ogół nawierty robione są obok tych "stopek" ponieważ tam jest "dużo mięsa" do przewiercenia a co za tym idzie do gwintowania - taką teorię też słyszałem. Jeśli masz zdjęty kolektor zrobiłbym poprawnie nawierty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już nie wiem, dymić do gaziarza żeby wiercił w amelinium? czy jeździć jak jest ok? kolektor to zdjąłem bo urwałem śrubę od poduszki, już wszystko zamontowałem.. co do wypoziomowania zbiornika czy ustawienia zaworu to może fotkę zrobię jak to u mnie wygląda? wydaje mi się,że zawór jest ustawiony tak jak należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać o jeszcze jedną rzecz. Dzisiaj podczas czyszczeniu auta zauważyłem że przy reduktorze jest jeden "zbędny" wąż. Jest włożony między dwa czarne kolanka (do takiego złotego wystającego elementu) Wężyk leci z wiązką tych grubszych i nagle się kończy. Czy to jest do jakiegoś zasysania powietrza albo co? Nie wiem czy tak zostawiać bo zgodne ze sztuką, czy mega drut i iść opierdzielić zakładających (bo zaczyna zbierać się więcej kwiatków od założenia) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

AC R01. Faktycznie to wężyk od króćca zaworu bezpieczeństwa. Dziękuję za pomoc.

 

Dodano: 15 maj 2014 - 11:38

W tym momencie na instalacji przejechane ~2000 km. Byłem na 0 przeglądzie - po raz drugi zostało auto dopieszczone na drodze, wszystko działa jak należy. Moje uwagi zostały wzięte pod uwagę i wszystko poprawione. Zostało jeszcze lekkie podgięcie pływaka (butla 55l, wchodzi około 40 l ) Dziękuję bardzo za wcześniejszą pomoc i uwagi. Myślę że temat do zamknięcia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!