Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nowa instalacja gazowa - prośba o opinię


Piccolo

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki adbaca. chyba sam zamontuje emulator, sytuacja jest taka,że ta instalacja będzie mnie kosztowała 1500zł, więc nie chcę zbytnio nadużywać uprzejmości i kombinować/utrudniać, szczególnie,że wyliczył koszta dla zwykłego klienta ok 2800 na tych częściach, które mi zamontuje, to aż głupio mi prosić o stelaże/emulatory..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ja nie mam stelaża to nie znaczy że nie powinien być. Potwierdzam opinie aston76 po prostu zostałem oszukany i nie mam założonego. Stelaż możesz sobie zrobić sam, trochę płaskownika, spawarka, chęci i gotowe no i pomalować trzeba żeby nie rdzewiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słyszał ktoś kiedykolwiek o przypadku jakiejś awarii/wypadku z powodu braku stelaża? Bo szczerze mówiąc przyglądałem się zdjęciom instalacji fabrycznych w M2 i M3 i fabryka nie montowała żadnych stelaży

 

nie jestem zadowolony:( instalacja wygląda paskudnie, nie tak sie umawiałem z gazownikiem, szef przyjał moje uwagi i zapisała pracownik zamontował inaczej jak chciałem.

parownik shark 1200

thumb_hosting_zdjec_1397248221__20140411_174849.jpg

 

pstryczek tu gdzie chciałem:

thumb_hosting_zdjec_1397248702__20140411_190819.jpg

 

butla bez wzmocnień jak wspominałem:

thumb_hosting_zdjec_1397248764__20140411_181951.jpg

i piękna rzeźba na pokrywie silnika, podobno nie dali wtrysków w fabryczne miejsca bo wtedy wężyki miałyby ok 25cm i lepiej było tak jak zrobili, nie wiem, mi sie to nie podoba, choć działa jak należy to nie wiem co myśleć o czyms takim jak na zdjęciu poniżej, mi się to bardzo nie podoba, wygląda jak full total drut z szopy od Henio&syn:

thumb_hosting_zdjec_1397248886__20140411_182455.jpg

Edytowane przez blaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taki szajs wymieniłeś kwotę 2,8? Tańszych podzespołów to chyba się już nie dało zamontować.

Począszy od pierwszego zdjęcia, shark 1200 - ok, będzie dobrze, semperit wąż wodny będzie puszczał płyn - taka jego natura, radzę się przyjżeć czy będzie jaki wymienić filtr fazy ciekłej.

Trzecie zdjęcie nawet im się nie chciało odkurzyć pyłu po wierceniu otworów, trzeba było otworzyć dekiel pewnie zamontowali odwrotnie nawet nie śmiem inaczej pomyśleć skoro reszta tak wykonana, butla jak zwykle za mała z tego co widać pisałem o tym wielokrotnie.

Czwarte zdjęcie kurde nawet nie wiem jak to Ci opisać :| na wstępie, dobrze że jest kolektor plastikowy ponieważ było wiercone tak jak podeszła wiertarka, wióry wleciały do środka. Podciśnienie zapewne zabrane z jedngo z dolotów. Nakłamali Ci że wężyki po 25cm.

Na Twoim miejscu poprosiłbym o demontaż tego i zwrot pieniędzy, info gdzie to było założone

Edytowane przez adbaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adbaca, wyręczyłeś mnie w szczegółowym opisie, bo jak to zobaczyłem to od razu odechciało mi się wymieniać co jest źle. Nic nie zostało napisane o sterowniku, uderzam w ciemno, że tam jest do kompletu: stag 4 eco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mnie kurde pocieszyliście.. instalacja kosztowała 1500zł, do cewek/świec jest dostęp ok, cała pokrywa schodzi do siebie razem z listwą. Przejechałem jak dotąd ok 220km. Pomijając tragedię pod maską to szczerze jestem zadowolony z samej instalacji. Wyczytałem,że to jakaś listwa valtek padająca po roku.. nie wiem zobaczymy, ale wg moich pomiarów nie ma różnicy w osiągach pb/lpg. Jechałem w trasę ponad 150km i cały czas trzymałem gaz w podłodze, wszystkich wyprzedzałem jak szalony żeby sprawdzić czy jest ok i nazbierać najwięcej danych do strojenia po 1000km:P nawet wyrabiało, długa jazda z obrotami ok 5000 i nic żadnych ujemnych objawów, więc może nie będzie takiej tragedii.. spalanie średnie jest teraz 9.2l po tych 220km. Co mnie dziwi, strasznie krótka skrzynia w tej megance, przy 130km/h jest 4tys obr :/ i zaczyna się spory hałas silnika od tych obrotów. Instalacja przełącza się po ok 500-700m na gaz, bezszelestnie po kolei każdy cylinder i chodzi to naprawdę fajnie, żadnego falowania, dławienia czy coś. Nie żebym teraz udawał "greka" po przedstawieniu tego druciarstwa, ale naprawdę działa moim zdaniem idealnie tylko strasznie głośne te wtryski. Kwestia jak długo tak będzie na valtekach oraz dlaczego tak brzydko?:)

Jak myślicie Panowie co mogę teraz w tej sprawie zrobić? jednak wrócić do gaziarza i powiedzieć,że wtryski maja być inaczej zamontowane czy coś?czy jak już odebrałem auto to pozamiatane?

thumb_hosting_zdjec_1397588001__20140412_133658.jpg

 

przynajmniej wlew zamontowali normalnie:)

thumb_hosting_zdjec_1397588056__20140412_142903.jpg

 

 

przyspieszenie na pB, myślicie,że trzyma się w miarę? niewiele filmików z tym silnikiem, nie ma jak porównać:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłeś normalną kwote za wrzut pod maskę, w Poczesnej pod Częstochową za taki zestaw znajomy usłyszał identyczną kwotę. Nic nie dostałeś taniej czy coś - info żeby nie żył w nie świadomości. Skoro jeździ ok - nie grzeb pójdziesz w koszty tylko, bo trzeba by było, poprawić wkrętki kolektor, założyć lepsze wtryski, filtr, skrócić wężyki, sprawdzić czy trójniki są plastikowe czy metalowe no i sam widzisz wszystko robi koszty. Jak będzie zimno (-10) lub ciepło (+25) wtedy ocenisz jak przechodzi na LPG. Jazda na max prędkości cyt. "... cały czas trzymałem gaz w podłodze, wszystkich wyprzedzałem jak szalony żeby sprawdzić czy jest ok i nazbierać najwięcej danych do strojenia po 1000km..." raczej chyba nie za dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm oki to na razie jeżdżę zobaczę co się będzie działo. Trójniki sprawdziłem, i są z metalu. Dziś kolejne tankowanie pod korek i weszło 20l po przejechaniu 215km w tym 65 w mieście i reszta trasa, szybka jazda z dużymi prędkościami, czy to nie jest zbyt duże spalanie? wiem,że na razie to komputer zbiera parametry i po ok 1000km mam jechać na dostrojenie, ale mimo wszystko wydaję mi się,że sporo to spala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem,że 10 wychodzi ok to fajno;)

jestem zmuszony do zdemontowania kolektorów dolotowych, bo sobie nabroiłem troche w aucie.. więc czeka mnie odpięcie akumulatora, czy to nie pokasuje ustawień tej instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!