Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tuleja tylnej belki, czy powinna być plastikowa ?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się orientuję jakie od nowości były tuleje tylnej belki? Chodzi mi o to czy plastikowe czy metalowe? bo widzę wszędzie plastikowe a wydaje mi się że taka część to jednak powinna być metalowa.

Załączam zdjęcie tulejki żeby było wiadomo o co chodzi.

Jakiej firmy wogóle polecacie te tuleje bo ja już je zmieniałem na febi i mi padły po 30 tyś

post-24954-0-41638600-1396285591_thumb.png

Edytowane przez Malix7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delphi, Febii, Sasic praktyczne nic lepszego na rynku nie ma... U siebie w belce wymieniałem na Febi (co prawda mam MI) ale od 3 lat nic się tam nie dzieje, może mechanior zrobił cię w uja... i założył syf za 15zł...

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w aso 270 zł krzykneli :applause: zamówiłem HUTCHINSONA zobaczymy ile wytrzymają, jak przyja to wrzucę fotkę bo z tego co pamiętam tam jest taka strzałka i nie wiem czy ona pokazuję że do dołu ona ma być po zamontowaniu czy do tyłu.

Edytowane przez Malix7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HUTCHINSON powienien być trwalszy niż febi/bilstein. Może skręciłeś tuleje na podniesionym samochodzie?

 

BTW jak się objawiało zużycie tych tulei? Miałeś rozjechaną geomterię, było słychać stuki?

Edytowane przez gregs0n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zy ktoś się orientuję jakie od nowości były tuleje tylnej belki? Chodzi mi o to czy plastikowe czy metalowe?

Tuleje są zrobione w następujący sposób:

-zewnętrzna tuleja plastikowa

-wewnętrzna metalowa.

-środek wypełniony gumą (guma tworzy w środku X i między ramionami jest pusta przestrzeń).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz niech ktoś ogarnięty mi powie jak ją montować, tym wyżłobieniem zaznaczonym na zdjęciu to do tyłu auta, czy do dołu w kierunku ziemi? Napewno ma to znaczenie chociażby dlatego że jest guma w środku w kształcie x a nie równomiernie, tylko pytanie jak to zamontować :applause:

post-24954-0-38776200-1396380335_thumb.jpg

Edytowane przez Malix7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam

Może skręciłeś tuleje na podniesionym samochodzie

jest w tym jakaś różnica??

 

Mam taki sam objaw jak Malix7 po wymianie tulei (FEBI) na studzienkach tył "minimalnie przeskakuje na bok" ale może ten typ tak ma

wcześniej kiedy poduszki były zużyte tył latał na lewo i prawo na każdej nierówności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!