Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Grand Scenic phI kontra phII


Rabcio

Rekomendowane odpowiedzi

Z 1.5 dci swego czasu picuch wyciągnął ponad 160 KM (podobno sprawdzał na hamowni), tyle że ponoć starczyło mu to na 9 dni ;)

 

Srebrny:

-to co przy czarnym w kwestii przedniego zderzaka i listwy, poza tym sczelina między przednim zderzakiem a maską chociaż równa to jest bardzo duża, przynajmniej konkretne przytarcie dołem zderzaka o ziemię (skok przez próg zwalniający itp) o ile nie jakaś większa przygoda;

-listwa na drzwiach kierowcy z emblematem rozmiaru silnika, prawa bez, w poliftowych oznaczeń na listwach już nie było;

-kierownica bez srebrnego pierścienia wokół znaczka, wydaje mi się że powinien być a to może sugerować kierownicę z phI;

-klon wyposażeniowy: fotele z zagłówkami z Authentique (nierozkładanymi), brak zamykanych schowków w drzwiach (na podłokietnikach), ręczna klima, fotochromatyczne lusterko wewnętrzne, czujnik deszczu, ESP i fabryczne czujniki parkowania, dziwny układ;

-chyba wersja pięciomiejscowa, nie widzę dźwigni odchylania tylnych foteli;

 

To co włącza mi dzwonek alarmowy: kierownica jakby z phI, listwa na lewych drzwiach, przedni zderzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie ;) nie ma wróżyć z fusów jutro jadę i biorę go do aso jak będzie ok to 1.5 dci zagości u mnie na stałe ;) a to prawda, ze nie ma koła dwumasowego w nim ? Bo turbo jest ze zmień na geometrią ? Bo zapowiada się mały chip ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro o 10 jestem umówiony na oglądanie więc trzymać kciuki !!! zastanawiam się tylko czy podjechać do ASO na sprawdznie za 360 zł karoseria + zawieszenie, hamulce itp + clip czy olać temat i jechać do lokalnego mechanika, który to samo zrobi za 150 zł ?? czy można clipem zweryfikować przebieg jeżeli auto nie było serwisowane ?? dowiedziałem się, że turbina byłą regenerowana przy 130000 Km więc powiedzmy, że jeden problem z głowy pozostaje tylko wymiana rozrządu i olejów bo facet zmieniał przy 120,000 więc akurat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej branży jest wielu "znajomych królika" szczególnie na lokalnym rynku.

Jako obcy i jeszcze klient, nie masz szans na prawdziwą ocenę auta u lokalnego mechanika.

Nawet w lokalnym ASO, wskazanym przez sprzedawcę może być coś zatajone lub "przypadkowo" pominięte..

Nawet Stacje Kontroli pojazdów są mało wiarygodne.

Owszem, badania na szarpakach, rolkach czy nawet wejście do kanału jest możliwe, jednak wydruków już raczej nie otrzymasz bo takie badanie jest już rejestrowane i połnopłatne.

Przy wynikłych problemach możesz nawet pozbyć się dowodu, wiec takie badania robią za zwyczaj "na lewo" za dychę.

Często to także znajomy sprzedawcy.

Sam brałem udział w takim zamówionym telefonicznie badaniu i wszystko wyszło super, nawet niewielki wyciek pod silnikiem został przez rzeczoznawcę pominiety...

Opinia: brać i kupować bo warto..

Niestety z kanału modus 1,5 już nie zjechał o własnych siłach, po prostu nie odpalił, tylko sypał komunikatami CHECK........

Auto zostało na parkingu przy SKP, a do komisu, do swojego auta wracaliśmy podstawionym przez sprzedawcę innym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca dopiero jutro się dowie do którego serwisu chce jechać :) prawdopodobnie do serwisu Boscha niestety e tym samym mieście :/ ale trudno może dostane jakieś informacje... Najbliższy aso jest 30 km od samochodu i musiałbym specjalnie jechać i płacić 360 zł a nawet nie zostanie mi potwierdzony przebieg :[ czy jest jakas szansa na potwierdzenie przebiegu po podłączeniu clipa ? Auto nie było serwisowane w aso, a chciałbym potwierdzić stan licznika. Auto kupuje od osoby prywatnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma 2 karty używane to w dobrym ASO Renault mogą się połączyć z karta i sczytać przebieg jaki jest zapisany na karcie. Zwykłym kompem to nie za bardzo posprawdzają auto i podejrzewam że to jego znajomy prowadzi ten zakład. Podejrzewam, że pchasz się na minę jakich mało. Silnik może być podszykowany na sprzedaż przez dolanie doktorka a po wymianie oleju zrobi kaput. A ma fakturę na wymianę turbiny czy to tylko bajeczka. Do tego dochodzi niesprawny hamulec postojowy. Możliwe, że zatarły się linki lub padłą elektronika od niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako obcy i jeszcze klient, nie masz szans na prawdziwą ocenę auta u lokalnego mechanika.

Nawet w lokalnym ASO, wskazanym przez sprzedawcę może być coś zatajone lub "przypadkowo" pominięte..

Jeśli sprzedawca z branży moto to go wszyscy znają i nikt mu nie będzie szkodził ,bo dzięki niemu zarabiają.Jak zarejestrowane w pl to czy na niego i czy chociaż rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma 2 karty używane to w dobrym ASO Renault mogą się połączyć z karta i sczytać przebieg jaki jest zapisany na karcie. Zwykłym kompem to nie za bardzo posprawdzają auto i podejrzewam ze to jego znajomy prowadzi ten zakład. Podejrzewam, że pchasz się na minę jaką mało. Silnik może być podszykowany na sprzedaż przez dolanie doktorka a po wymianie oleju zrobi kaput. A ma fakturę na wymianę turbiny czy to tylko bajeczka. Do tego dochodzi niesprawny hamulec postojowy. Możliwe, że zatarły się linki lub padłą elektronika od niego.

Można (wg mnie) w każdym ASO.

Do kart jest przekazywany przebieg z licznika w momencie nacśnięcia STOP - więc nic to więcej nie da.

A co można zczytac z karty:

http://megane.com.pl/topic/36860-co-mozna-odczytac-z-karty/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, zobaczyłym i zwątpiłem :) UWAGA !! samochód tragedia :P prawy bok od przedniego koła do tylnego cały malowany !! na dodatek malowany hammeraidem hahah tragedia, zderzak z tyłu przetarty, przedni też klapa bagażnika wgnieciona, lusterko pasażera zniszczone, zresztą pod nim kolejna mocna wgniotka :( hands free nie działa, przednia szyba do wymiany, dach po gradobiciu :( uff teraz środek: TRAGEDIA I JESZCZE RAZ TRAGEDIA :( poprzecierany, zniszczony, zaplamiony mnóstwo dziur na obicu drzwi, ogólny smród ! kierownica zjechana praktycznie do końca wygląda jakby miała ponad 300,000 przebiegu i najlepsze, że podczas skrecania obojętnie w którą stronę skrzypi jak niewiem :) na co właściciel odparł, że wystarczy ją przesmarować ??? auto znosi jak się jedzie, nie działa hamulec postojowy, do wymiany rozrząd oleje, filtry i pasek akcesoriów bo piszczy :( podejrzewam, że koło dwumas również bo trzęsie w kabinie dopiero jak się ruszy to ustaje... OGÓLNIE MINA !!!!! Całę szczęście byłem przejazdem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kart jest przekazywany przebieg z licznika w momencie nacśnięcia STOP - więc nic to więcej nie da.

I jeżeli 2 były używane zamiennie a teraz jedną używają cały czas to jest szansa ze na tej drugiej zapisał się ostatni przebieg na drugiej karcie.

Można (wg mnie) w każdym ASO.

Pytałem się w Jaszpolu w Zgierzu czy mają możliwość odczytu kart, to powiedzieli że owszem ale na Brukowej w Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabcio, to już wiadomo skąd tak niska cena tego auta;)

W sumie na zdjęciach wcale tak tragicznie nie wyglądał, poza drobnymi brakami, o których pisałem wcześniej. Z Twoich wypowiedzi można już było przypuszczać, że sprzedawca coś kombinuje. Takich to trzeba omijać szerokim łukiem.

Ogłoszenie oraz Twój opis zamieszczam w odpowiednim dziale o nieuczciwych sprzedawcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!