Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Układ powietrza?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie drogich użytkowników.

 

Od 2dni dwoje sie i troje gdzie i jak nazywa się taka rurka papierowa? materiałowa? nie wiem co to jest dolot powietrza? w każdym bądź razie tą rure zjadły robaki :P rozpadła się ale na allegro nie ma jej albo nie umiem jej znależć brakuje mi sił bo inne rury jakie widze są gumowa i dużo za małe... nie wiem jak już kombinować a nie wiem czy dobrze wyczytałem w sieci że takowa cześc jest trudno dostepna i po oryginale ponad 300zł... :/ Bardzo prosze o pomoc, bo auto ma wyższe obroty i zapewne z racji złej mieszanki powietrza pali jak smoczysko a to tylko Megane I 99r 1,6 16V 107km. Jak coś moge wrzucić foto o co dokładnie mi chodzi. Pozdrawiam.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już były na forum takie tematy a tam wyjaśnione co zastosować jako zamiennik.

Ja nie podpowiem, bo mam diesle i inne rury dolotowe, więc nie zwracałem zbytnio uwagi co tam w benzynkach zastosowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nazywa się taka rurka papierowa

Rura dolotu powietrza do Poloneza Caro. Koszt jakieś 10 zł. Z jednej strony trzeba rozciąć i owinąć tamą McGiwera ;)

Założyć na tłumik szumów i będzie <ok>

wyższe obroty i zapewne z racji złej mieszanki powietrza

Nie jest to z tym tym związane.

Poczytaj o uszczelkach przepustnicy i o uszczelnieniu kolektora dolotowego. Manual znajdziesz na Downloadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod jaką nazwą manual? - nie aktualne, znalazłem ;p

 

Heh obdzwoniłem kilka sklepów i nie znalazłem takiej czesci od poloneza :P nie poddaje, ewentualnie bede regenerował tą co mam.

Edytowane przez Zord
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, z tego co wyczytałem jest on dość powszechny. Faktycznie regeneracja (szarą taśmą) pomogła. Nic się nie dzieje, poza tym, że trochę mniej estetycznie wygląda. Można ewentualnie na to dać jeszcze taśmę materiałową i będzie prawie jak oryginał, ale nie miałem pod ręką więc zostawiłem i jeżdżę już 2 rok.

Polecam też poczytać http://megane.com.pl/topic/2419-rura-dolotowa-do-filtru-powietrza-megane-01/page__p__23729__hl__rura+dolotowa__fromsearch__1#entry23729

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!