Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II - zbyt miękki lakier, chyba go sprzedam


Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownik megan_pomocy dnia 24 maj 2014 - 21:01 napisał

Czy to znaczy, że w UE nie sprzedają lakierów takich jak dawniej?

 

Tak prawda. To samo tyczy się lakierów do drewna i farb do malowania metalu.

 

Nie, głupoty piszesz,lakiery starego typu tzw.konwencjonalne są sprzedawane ,przez wszystkie firmy - muszą jedynie mieć

na opakowaniu napis o niestosowaniu w przemyśle samochodowym ,jest to wymóg UE, a lakiernicy używają tych bo do ekologicznych

tzw.wodnych to już komora wymagana.

A te ekologiczne, wodne są coraz lepsze i słyszałem już że dobrych marek są twardsze od konwencji.

Elementy które nie mają rys,czy przetarć do bazy na 100% da się wypolerować, ale amator dobrze tego nie zrobi.

Podjedź do lakiernika to Ci powie co da radę zrobić polerką a co trzeba prysnąć.

A i lakier na reno wcale nie jest gorszy od popularnych innych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim go oddam w ręce profesjonalistów postanowiłem zastosować środek do usuwania takich zarysowań swirlów, paznokci i tych co same powstają nie wiadomo skąd. Jest to Meguiar's ScratchX, niektóre zarysowania się udało usunąć ale ogólnie rysy są nadal i teraz jeszcze dodatkowo auto wygląda źle, bo zostały na nim takie charakterystyczne tłuste ślady, smugi widoczne na słońcu, wygląda to strasznie tandetnie, jak typowe auto z Niemiec przygotowane na sprzedaż. Jak się pozbyć tych tłustych smug? Używając samej szmatki z irchy lub bawełny nic nie mogę zdziałać. Byłem też na myjni i nie pomogło, może jeszcze raz jechać? A może jest jakaś chemia, która to potrafi usunąć? Może trzeba użyć maszyny polerskiej o określonej końcówce i prędkości obrotowej, żeby to usunąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś myślę, że to nie tłuste plamy :)

Przygotowałeś odpowiednio lakier?

Przepraszam, ale widzę, że za bardzo nie masz pojęcia co robisz. O maszynie polerskiej nawet nie myśl.

Aby oszczędzić nerwów, oddaj komuś, co będzie wiedział co robi.

A tutaj wiele się dowiesz i pewnie znajdziesz kogoś do lakieru:

http://forum.kosmetykaaut.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak w instrukcji ScratchX. Krótko mówiąc najpierw umyłem auto i wytarłem całe ręcznikiem papierowym (tego w instrukcji nie było). Potem po prostu zaaplikowałem tzn tam gdzie były duże rysy trochę dłużej pracowałem kolistymi ruchami a tam gdzie nie było posmarowałem odczekałem z 5 min i potem starłem. Słońce na 1h zaszło za chmury i jak skończyłem to zobaczyłem tłuste smugi, dopiero jak słońce ponownie się pokazało. Używałem bawełnianej szmatki.

 

Zdecydowałem, że samemu spróbuję, bo decyzję o lakierowaniu / korekcie i tak już podjąłem, skoro inne auta też się tak rysują to nie ma co sprzedawać, więc może się przynajmniej nauczę czegoś i może uda się po prostu zrobić to samemu...

Edytowane przez megan_pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego środka ,ale jaki by nie był to sam nic nie zrobi.Na maszynę z mimośrodem zakłada się papier 2000 i na mokro aż do usunięcia rys,

następnie na twardą lub średnią gąbkę pasta polerska ścierna z tanich g3, na mokro, na koniec miękka gąbka i mleczko.Przy braku wprawy można

popsuć lakier ,najszybciej na rantach,najlepiej potrenować na jakimś "szrocie", a ubytki sięgające bazy to tylko lakierowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Dobija mnie też jakość kloszów przednich reflektorów - nowe były po prostu przeźroczyste, po 5 latach widać zmatowienie od wewnątrz, nieusuwalne, bo tego się nie da rozebrać, zastosowałem na to środek PlastX ale nic nie pomógł. Trzeba by wymienić reflektor.

A ja uważam, że nie jest tak źle. Mam auto z 2008 roku - więc podobnie - i jeśli Ty przejechałeś 50 kkm (jak w profilu), to ja trochę więcej i moje reflektory wyglądają dzisiaj bardzo dobrze. Może to kwestia użytkowania/miejsca parkowania samochodu...? Co do lakieru, to fakt - jest miękki.

 

Pzdr.,

konwil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety teraz lakiery są takie a nie inne, nie wystarczy stara szmata i wiadro wody. Po pierwsze przed myciem auto, się spłukuje z większego syfu, po drugie nie używamy gąbek tylko rękawice najlepiej z frędzelkami bo ewentualny syf wchodzi do środka. Ja takie połączeniu stosuje od x lat i jestem bardziej niż zadowolony, auto ma blask i nie ważne czy w pełnym słońu, czy cieniu, rysek jest bardzo bardzo mało, sam się czasami zastanawiam czy auto jest z 2005r. Trzecia sprawa wycieranie, inni stosują szmaty albo jeszcze gorzej sciągaczki czy irchy dociskając ile sił w rękach, wystarczy że zawieje wiatr, jedno ziarenko piachu i gotowe. Czasami jak się tak popatrzy co ludzie robią to nie ma się co dziwić że lakier wyglada jak wygląda, przyjedzie sierota opłuka auto za 2zł i potem ten cały rozmoczony syf wyciera szmatą do sucha :mrgreen:. Przykładów można wypisywać w nieskończoność, od sąsiada co wyciera czarny lakier do sucha po desczu po kij wie kogo. W ten weekend trochę sie bawiłem przy aucie, podszedł starszy facet i tak sobie gadaliśmy, 3 letnie autko umył gąbką do naczyń efekt można się domyślić, nie skończyło się tylko na rysach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!