Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

przycisk klapy bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,w mojej Megance po uruchomieniu silnika automatycznie otwiera się klapa bagażnika, prawdopodobnie jest to wina przycisku otwierania w klapie (woda się do niego dostała), czy ktoś miał coś podobnego ? jak temu zaradzić ? jak dostać się do tego przycisku aby go zdemontować ? czy trzeba zdejmować boczek bagażnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te przyciski są dość szczelne. Powinno udać się go wydłubać bez demontażu plastików. Trzeba podważyć z jednej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżę temat. W zeszłą niedzielę wybrałem się na myjnię, mimo że auto myję ręcznie i wycieram do sucha, tym razem jednak po ręcznym wskoczyłem jeszcze na automat z suszeniem coby pewniejszym być i kurde po takim zabiegu wyjechałem i klapa otwiera się sama, słychać czasem jak klika już nawet jak otworzy , sam jak próbuję otworzyć to raz działa ale częściej nie działa. Woda ? kosztowne ewentualne wymiany tych włączników ? Jak zdjąc boczek w GrandTour? Czy wydłubać od zewn\atrz jak to któryś przedmówca sugerował ? Kuźwa ratujcie bo se kombi kupiłem i z bagażnika skorzysta\c nie mogę i na centralnym ryglowaniu muszę jeździć bo się wredota sama otwiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to można wydłubać go od zewnątrz. Ja swój rozebrałem, wyczyściłem i uszczelniłem silikonem - problem nigdy nie wrócił. Chwila roboty i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po zabiegu, tak jak mówisz, wydłubałem od zewnątrz bez zdejmowania ramki z tablicą. W środku była wilgoć i ściemniała blaszka stycznika kołyskowego. Ale to pół bidy. U mnie ten stycznik wylazł z mocowania ( 3 frezy ) - stąd problemy i samoczynne otwieranie. Wszystko wysuszone pod suszarką, spolerowane, złożone, charakterystyczny klik powrócił. Dla potomnych - Należy zacząć od zdemontowania tablicy wraz z ramką bo o ile jakimś cudem wylizie bez zdejmowania to już gotowy cały element nie wlizie spowrotem napewno ), zatrzaski są po lewej i prawej ( krótsze boki ). Robota szybka prosta i przyjemna. Konkluzje mimo wszystko - żywotność tej blaszki chyba liczyli w dekadach a konkretniej w jednej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

czy ktoś się oreintuje czy przycisk z megane 2 będzie pasował do megane 3? O dziwo kilka rzeczy pasowało i może to także.

Czy do wyjęcia przełącznika należy zdjąć blende na klapie czy nie? Bo jeśli tak to i tak trzeba tapicerkę ściągać z klapy a już dwa razy ściągałem i wiem, że jest to ciężkie, szczególnie blenda. Wolałbym dostać się do włącznika z zewnątrz.

 

Pytanie dodatkowe jak wyczyścić przycisk by po otwarciu nie wysypało się wszystko z niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!