Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana 3 Światła Stop


Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...

Może odgrzewam kotleta, ale mój elektronik naprawił mi 3-ci stop w dosłownie 5 minut, plus pomalował to specjalnym lakierem który zabezpiecza przed wilgocią. Facet nie chciał nic za robotę ale dostał 30 zł. I diody są koloru czerwonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć wszystkim, chciałbym odgrzać temat i zapytać, czy taka taśma jak w linku będzie pasować? 
 

https://allegro.pl/oferta/tasma-300-led-smd5630-ip65-wodoodp-czerwona-24v-1m-10495339041

 

Czy będzie trzeba jeszcze coś dolutowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2020 o 15:20, jabrze napisał:

Na rezystorze obniżamy napięcie z 14,4 na 12V. Dokładną wartość rezystora należy dobrać dla wybranej taśmy LED, żeby wytrzymała wieki.

Taśma ma być na 12V, czyli inna niż wskazana, ale 300 diod/5 m. Diody czerwone. Lepiej użyć zwykłą niż żelowaną, bo ona po roku żółknie i osłabia światło. Potrzebujesz 15 lub 20 cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
19 godzin temu, jabrze napisał:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

  • Napięcie zasilania: 12V DC
  • Klasa szczelności: IP65
  • Ilość diod: 60 / 1m
  • Rodzaj diod: SMD 5630
  • Pobór prądu: 12 W / 1m
  • Kolor podłoża: Biały
  • Szerokość: 10 mm
  • Wysokość: 3 mm
  • Barwa światła: Czerwona
  • Żywotność: ok. 50 000h
  • Kąt świecenia: 120°

    mogę czymś zastąpić rezystor czy najlepiej rezystor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co proponujesz to taśma żelowana( z czasem żółknie i wydaje coraz mniej światła ). Rezystor jest najtańszą opcją. Jego wartość to 10 lub 12 om i minimum 0.25W. Taśma COB przy podobnej mocy wydaje znacznie więcej światla. Wartość dobrana dla odcinka 15 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jabrze napisał:

REGULAMIN Forum się kłania pkt.  5.6, 5.9 , pl literki :!: - aniewa

nie zzolknie , niema bezposredniego styku z dlugotrwalym swiatlem uv, a pozatym to ma byc tylko na sztuke, zeby diagnostka sie nie dopierdzielał

niewiem co sie stało dolutowałem przewody do płytki było ok ułamałem płytke i nagle napiecie spadło do 6v

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

Z mojego doświadczenia - jak ktoś w Was chce zamontować pasek z diodami LED zamiast oryginału to trzeba dołożyć też coś o większym poborze mocy - system auta "nie widzi"  paska LED i nie podaje odpowiedniego napięcia - mój pasek świecił tak, że ledwo było to widać. Rozwiązaniem problemu jest podłączenie do lampy rezystora (jak podano powyżej) - jak dolutowałem do układu zwykłą żarówkę od światła postojowego - W5W i to spełniło swoją  rolę. 

Edytowane przez manieksurf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!