Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana 3 Światła Stop


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli plusik dla konstruktorów za to że nie trzeba ściągać spoilera jak w MII żeby wyjąć lampę. No i plusik dla Ciebie za opis.

Lampa w MIII jest klejona bo z opisu można wnioskować, że nie?

20 minut temu, pagor1 napisał:

4. demontujemy bebechy lampy - wszystko na zatrzask, byle delikatnie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych lampach LED - 3 stop , to głównie robią się niekontakty z powodu wlewającej się do lampy wody.

Winę za to ponosi kiepska uszczelka na obudowie lampy.

Powstaje drobna korozja na płytce , przeważnie w okolicy wtyczki zasilającej , w wyniku czego przestają świecić LEDy.

Jak ktoś umie lutować, to można samemu taką płytkę naprawić.

Warto po takiej naprawie polakierować , np. lakierem do paznokci te elementy i miejsca lutowania  , które były skorodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

W temacie elektroniki jestem całkowitym laikiem. 

Pomierzyłem diody miernikiem. Ta zaznaczona środkowa jest padnięta. Czy uszkodzenie jednej diody powoduje, że całość nie działa? 

Tej jednej raczej wlutować się nie da. 

 

IMG_20190219_114526.jpg

Edytowane przez czachus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na jakąkolwiek uszczelkę tam miejsca nie ma za bardzo, a oryginał to jakaś pianka nakładana przez maszynę na plastik w fabryce. Ja swoją lampę uszczelniłem na silikon i jak narazie sprawdza się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uszczelniłem Sikaflex czy Soudalflex, w każdym razie jakiś poliuretan. Nałożyłem cienki pasek na lampę, poczekałem aż wyschnie przez noc, i zamontowałem. Do dziś sucho.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wykorzystałem masę uszczelniającą boll

https://allegro.pl/oferta/boll-poliuretanowa-masa-klej-uszczelniajacy-szary-7917347081

Kolor masy podszedł mi pod auto, więc w moim przypadku to dodatkowy plus.

 

Czy opłaca się bawić w naprawę? Jakby nie patrzeć to 100złociszy zostaje w kieszeni. Czasu na naprawę wyjdzie tyle samo co na wymianę, a jak nie masz dwóch lewych rąk to z przeciekami masz spokój na dłużej niż przy tej tandetnej uszczelce z nowej lampy.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!