Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana reflektora samemu


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Chcę wymienić zmatowiały reflektor w MII samemu, znalazłem 2 filmy:

https://www.youtube.com/watch?v=tPBnFx1I4YA

 

Dotyczą one MII przed liftingiem, czy w przypadku rocznika 2008 po liftingu również można w ten łatwy sposób wymienić relfektor ? (bez zdejmowania zderzaka)

Edytowane przez megan_pomocy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zmatowiał czy odbłyśnik też do dupy? Bo jak tylko zmatowany to do dobrego lakiernika na polerkę podjedź u mnie w Vectrze były bardzo mocno zmatowiałe i trzeba było operacje zrobić 2x ale różnica diametralna, a żeby plastikowe lampy utrzymać dobrej kondycji to wystarczy zakupić tempo lekko ścierne i 2x w miesiącu prze polerować lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, chemiczne polerowanie było ręczne preparatem Meguiar's Plast-X, na zewnątrz widać połysk jest idealny, wyraźnie zmatowienie jest w środku.

To jakie żarówki kupować żeby nie były zbyt żółte ale dość trwałe? Nie wiem jakie są, bo jestem 2 właścicielem ale żarówki mogę wymienić.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od środka nic nie zrobisz samemu....jakiś specjalny płyn do usuwania ,,coś,, ze plastyku od środka z żarówki który ulatniał na szybie... Ale trzeba zanieść i dostawić na dwa dni u speca od regeneracji reflektorów. Renault nie ma zabezpieczenie od środka przed gazem z żarówki jak słyszałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam już nowy reflektor, tzn używany ale w idealnym stanie, dałem 200zł bez silnika, Valeo oryginał bez żadnych połamanych uchwytów.

Starym się mogę pobawić i najwyżej sprzedać... Chyba, że ktoś jest zainteresowany :P Oddam za 200zł oryginał, również Valeo.

Teraz nie wiem, jak podejść do wymiany - 150zł chcą w warsztacie, jeśli jest to w miarę proste (tak by wskazywał film na youtube bez zdejmowania zderzaka) w MII z 2008r to sam to zrobię. Film jest o MII sprzed liftu więc nie wiem czy bez zdejmowania zderzaka też się da???

Jeśli ktoś jest z Łodzi i jest mechanikiem to mogę oddać stary reflektor w zamian za wstawienie nowego.. Nowy Valeo to koszt min 650zł a używki są w dobrym stanie od 200-400zł

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co spotkało Twoje lampy, ale normalnie to lampy matowieją po zewnątrz od słoneczka i chemii do mycia, robiłem lampy w których nie było widać żarówek i wychodziło nieźle. Co do wymiany to zderzak trzeba ściągnąć co zresztą widać na filmikach.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpakowałem dzis reflektor i wszystko jest super, tylko się zastanawiam, bo bebechy się ruszają, tzn całe w zależności od pozycji reflektora lecą w dół lub w górę, wyraźnie jednak są do czegoś przymocowane i na tym się tak wahają, mam nadzieję, że to jest ok i po zamontowaniu nie będzie latać :)

Edytowane przez megan_pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

W odpowiedzi na pytanie - Tak kolego. Aby wyjąc reflektor należy odkręcić przedni błotnik. Po jednej śrubce przy nadkolach, rząd zatrzasków pod maską, potem odchylić lekko całość do siebie i odkręcić pod reflektorem dwie śrubki i jedną od góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!