Skocz do zawartości

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Masz ciekawy materiał wideo związany z motoryzacją?
Dodaj go do na naszej bazy - kliknij tutaj, wybierz kategorię i dodaj film

airbites

Ogólne Pojawiła się strona o historii pojazdu

Recommended Posts

Fajna stronka :notacrook: szkoda, że jeszcze przebiegu nie pokazuje :mrgreen: dziękuję <piwko>

Edytowano przez zawisza1980

Sprawdzałem swoje auto i nawet się zgadza. Jak na Polskę, to dość dziwne, że coś wyszło :mrgreen:

Szkoda ze nie można sprawdzić czy stłuczki miało auto:-)

Tego chyba długo nie będzie... wymaga uwspólnienia systemów z kilku instytucji + informacje od ubezpieczycieli o szkodach całkowitych.

Jeszcze powinny być dane dotyczące przebiegu w momencie wykonywania przeglądu rejestracyjnego.

Wiem, wiem wszystko się da obejść, ale danych archiwalnych nie da się z poziomu użytkownika.

Wydaje mi się, że ten przebieg będzie, przynajmniej miał być ! Jak były zapowiedzi systemu to była mowa o wyświetlaniu przebiegu przy archiwalnych przeglądach (począwszy od 2014 roku). Może dane będą dostępne od przyszłego roku, jak zbiorą stany liczników.

U mnie przebieg jest :) przegląd w czerwcu i zdziwiłem sie jak diagnosta poprosił mnie o stan licznika :)

Szkoda ze nie można sprawdzić czy stłuczki miało auto:-)

To można sprawdzić np. w aplikacji Generali dostępnej na iPhone - tylko trzeba mieć dowód rejestracyjny auta.

U mnie za to ładne klocki wyszły. Auto straciło jednego właściciela prawnego, inna jest data wydania karty pojazdu niż faktycznie jest wydana, auto to nie HB tylko sedan (???), nie zrobiłem jednego przeglądu SKP w 2011 roku (a wszystkie przeglądy w dowodzie są). :notacrook: No cóż to tylko Polska.

Fajna stronka, tylko czemu w mojej Megi I ph I pokazuje, że mam 5 miejsc siedzących i 2 stojące (w bagażniku?) oraz nie wyświetla info o zainstalowanym lpg (wbitym w dowód)?! :D

Moja nie ma badań technicznych :D

To ja dopowiem: przebieg pojazdu powinien być jeżeli auto miało badane po 01.01.2014; może się zdażyć że wybije brak OC lub OBT- z powodu opóźnienia- wysyła się na ogól co 3 dni, lub nie przeszło; dane szczególnie techniczne powinny pasować z KP. Ktos wyżej się zachwycił że to wyszło- a owszem tylko że na to każdy z nas płacił ponad 10 lat,kiedys 2 a teraz 1 zł do czynnosci na SKP, WK czy przy zawieraniu OC.

Przebieg spisywały tylko i wyłącznie stacje diagnostyczne nie wysyłając tego nigdzie indziej. Dopiero w niedalekiej przyszłości mają to wysyłać do systemu centralnego.

A to numer, myślałem, że to już działa z tymi przebiegami.

Przebieg spisywały tylko i wyłącznie stacje diagnostyczne nie wysyłając tego nigdzie indziej. Dopiero w niedalekiej przyszłości mają to wysyłać do systemu centralnego.

Nie do końca prawda: stacje spisują przebiegi od stycznia i do maja zostawało tylko w rejestrze na stacji.W maju CEPIK został poprawiony i przyjmuje przebiegi. Zaległe dane-te od stycznia do maja też będą przesyłane jako korekta do Cepa.

Zobaczymy jak szybki jest przepływ danych w systemie.

W poniedziałek miałem "Badanie techniczne: aktualne"

We wtorek byłem na przeglądzie a nadal mam "Badanie techniczne: brak informacji o ważnym badaniu technicznym"

02.07.2014 nadal "Badanie techniczne: brak informacji o ważnym badaniu technicznym" :(

Edytowano przez mkonst

To można sprawdzić np. w aplikacji Generali dostępnej na iPhone - tylko trzeba mieć dowód rejestracyjny auta.

Aplikacja dostępna też na Androida :) polecam :)

Przebieg podany, przegląd robiony 20 czerwca

No jestem pod wrażeniem :rolleyes: bo wszystko się zgadza: dane pojazdu, daty przeglądów i stan licznika (przegląd w czerwcu). Przy stanie licznika uwaga, że stan podawany jest od 2014 roku.

Ile to się trzeba było naczekać, a ile osób w tym czasie zostało ...

Nie wiem czy się cieszyć czy może psioczyć na taki stan rzeczy.

Edytowano przez aston76

Czy to powstrzyma nieuczciwych handlarzy przed cofaniem liczników? Nie sądzę :/ Licznik są cofane przed pierwszym przeglądem w Polsce i trafiają do bazy inormacyjnej już skorygowane.

To naprawdę nie ma na nich żadnego sposobu? Aż trudno uwierzyć.

Chyba po prostu jest to kwestia egzekwowania - jak mogą i nie boja się, że ktoś ich złapie, to liczniki tańczą :)

Edytowano przez aston76

Hej, świetna strona:)) ale... nie znalazła mojego autka...

Dodano: 28 gru 2015 - 12:40

Czy to powstrzyma nieuczciwych handlarzy przed cofaniem liczników? Nie sądzę :/ Licznik są cofane przed pierwszym przeglądem w Polsce i trafiają do bazy inormacyjnej już skorygowane.

No raczej nie powstrzyma. Jest dokładnie tak jak mówisz. Trzeba byłoby zmienić nieco przepisy, ale z tym chyba nikomu się nie spieszy. Póki co, trzeba liczyć na zdrowy rozsądek. Pytać o szczegóły, sprawdzać stan auta. Są różne oznaki użycia auta, dzięki którym można wyłapać oszustwo. Szczególnie, jak ktoś robi to niezbyt umiejętnie i cofa liczniki za bardzo..

http://www.kosmaczewski.eu

Edytowano przez Krzysiek100

Są jakieś strony gdzie można znaleźć historię pojazdu ale z zagranicy? Wiem że można znaleźć ale to są strony płatne. Coś darmowego w ogóle istnieje?

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się