Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwna praca wentylatora przy włączonej klimie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Skoro gaz jest ok, to szukać usterki w okolicy wentylatora chłodnicy. U mnie nie działał pierwszy bieg wentylatora - powodem był zaśniedziały rezystor wentylatora. Wiatrak włączał się i wyłączał tylko na drugi głośniejszy bieg. Może u Ciebie drugi bieg nie działa? Jak by to był bezpiecznik to wiatrak by się nie obracał w ogóle. Chyba, że czujnik ciśnienia szwankuje lub coś ze sterowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam muszę sprostować bijąc się w piersi. Jednak ze środka auta tego nie słychać ale dzisiaj obserwowałem jak żona odpala i od razu fyrtok zawiał co było wyraźnie słychać na zewnątrz. Po chwili jednak ucichł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wentylator pracuje na MAX tylko przy temperaturach powyżej 30 stopni na zewnątrz. Po rozgrzaniu silnika, co w benzynie trwa latem dosłownie dwie minuty. Skoro wentylator pracuje na full obrotach to wymaga tego silnik. Włączcie klimę w chłodniejszy dzień i zobaczcie różnicę. (a raczej usłyszcie)

Większość jak nie wszystkie auta przy dużych temperaturach wyją jak cholera przy włączonej klimie. Nie rozumiem problemu :P

Edytowane przez Colt1255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu :) Przynajmniej ja nie mam, opisuję swoje doświadczenie. Obecnie za oknem teraz 32,2 w cieniu. Może jak było chłodniej to nie wył, przynajmniej nie słyszałem tego z kabiny. Sam już nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie A mój nie wyje czy na dworze 24 stopnie czy nawet 33 stopnie kręci się cały czas tak samo.

A porównując no scenica  czy nawet do modusa ich słychać jak wyja, głośno chodzą.

A Klima chłodzi ale po 20km chłodzi znacznie lepiej i mocniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator klimatyzacji posiada 2 biegi , załączają sie w zależności od cisnienia w układzie jak temp. jest pow. 15 stopni startuje wentylator odrazu bo cisnienie momentalnie skacze z 5-7 atmosfer wyzej i wentylator ma za zadanie chlodzic skraplacz zeby cisnienie nie wzrastalo , niestety czym cieplej na zewnatrz np. pow. 30 stopni i stoimy w korku to cisnienie wzrasta i zalacza sie 2 bieg zbija cisnienie  do 10 atmosfer i wentylator zmniejsza predkosc do 1 biegu tak to w uproszczeniu wyglada jak jest zimno to nie bedzie startowal wentylator bo cisnienie nie przekroczy jakiegos progu cisnienia ale tak tez jest prawidlowo ,poprzednio mialem grande punto 1.3 multijet i tam zaobserwowalem ze 1 bieg zalacza sie przy 7 atmosferach a 2 bieg przy 15  nawet podaczas jazdy do 110km /h przy temp. 32 -35 stopni krecil sie na 1 biegu bo pęd powietrza nie byl w stanie zbic cisnienia ponizej 7 atmosfer ,wiedzialem to bo mialem voltomierz w kabinie i widzialem jak wentylator zalacza sie i wylacza bo podczas szybkiej jazdy nie bardzo mozna uslyszec czy wentyl chodzi ; nadmienie ze gdzy zimno na zewnatrz np. 12-15 stopni to cisnienie w ukladzie jest mniejsze nawet o 3-4 atmosfery niz gdy jest upal 32-35 nawet bez włączonej klimy .

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!