Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk silnika. 1.5 DCi


skajt

Rekomendowane odpowiedzi

silnik do sprawdzenia.

kontrolę w ASO robiłeś?

Nie strasz :(

Tak pierwszy przegląd był przy 20kkm coś pod koniec lutego 2016 chyba :/

Dzisiaj jadę do ASO z tym zapoceniem to silnik też zgłoszę, ale pewnie się wypną bo przecież błędów nie ma i auto jeździ :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Twój silnik kwalifikował się do poprawienia pompy wtryskowej czy nie?

w silnikach z wadliwie ustawioną pompą pasek uderzał o obudowę i dawał dźwięki.

a w końcu spadał z kół...

Nie wiem. Jak to sprawdzić? Zapytam w ASO.

Wczoraj odstawiłem auto na uszczelnienie dolotu oraz poprosiłem o sprawdzenie silnika, ale sądzę, że to oleją.

Z tym dźwiękiem nie wiem czy nie przesadzam. Po prostu czasem słychać wtryskiwacze w kabinie, a czasem nie.

Nie wiem czy ten typ tak ma, dlatego chętnie bym z kimś porównał prace silnika :/

 

No i po przeglądzie. ASO twierdzi, że silnik OK, więc może przesadzam.

W razie co, mam ślad na papierze, że zgłaszałem problem.

Co do pompy wtryskowej to nie jest ujęty w wykazie.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Autko świeże bo 2015 roku przebieg 30kkm, silnik 110KM.

Silnik pracuje różnie, raz cichutko tylko niewielkie buczenie słychać, ale często też jest że słychać wyraźny klekot (chyba wtryskiwaczy). Nie ma istotnej różnicy czy jest zimny czy ciepły. Wyraźny klekot słychać pod obciążeniem, na biegu jałowym też lekko klekocze ale jak się doda gazu to cicho.

Pozdrawiam

Kurcze, mam identyczny przebieg, identyczna moc, identyczne objawy. Czy jakoś sobie z tym poradziłeś? Czy zignorowałeś temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 tygodnie później...

U mnie też w 1.5dci 106km takie klekotanie występuje. Szukałem przyczyny. Parametry silnika badane Clipem bez zarzutu. Ponoć w wersji 110km ten klekot potrafi być jeszcze większy. W pewnym momencie po prostu to olałem. Żona zrobiła bez problemu tym samochodem ok.15tyś km i ani się nie nasila, ani nie maleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kaldach napisał:

Parametry silnika badane Clipem bez zarzutu.

Żona zrobiła bez problemu tym samochodem ok.15 tyś km i ani się nie nasila, ani nie maleje.

Jeżeli, bardzo to przeszkadza to proponuje;

    - zwiększenie grubości podkładek pod wtryski. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!