Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujniki ciśnienia w oponach


harc2000

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne pytanie o czujniki. 

Wersję auta z. 2011 z hf. Wprowadziłem czujniki ręcznie. W jaki sposób ustawia się tolernacje ciśnienia? Znalazłem w ddt4all okienko do zmian. Czy ktoś może powiedzieć czy poprawnie wypełniłem? 

IMG_20221203_235946.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W M II anteną był przewód bez izolacji o długości 17 cm wyprowadzony z modułu UCH w kabinie. W M III prawdopodobnie jest podobnie. Niektórzy dokładają czujniki i po aktywacji w UCH i liczniku wszystko jest OK. Przy systemie HF same się kodują po przejechaniu kilku km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowy nie dam uciąć, ale w M III nie musisz szukać anteny, czujniki na pewno zaprogramujesz. Kwestia ceny i oceny przydatności. Niektórzy wręcz pytają jak te czujniki usunąć z systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maniek1111 napisał:

 Fakt, że Lagunce działało to dobrze. 

W Lagunie uszkodziłem w jeździe tylną oponę, zaginął gaz, sygnał dźwiękowy i dyskoteka na tablicy licznikowej - wyhamowałem i się zatrzymałem. Powietrza zostało 0,8 ATM i pozwolił na zjechanie na pobocze. Nie uszkodziłem alufelgi. W większości samochodów to tylko gadżet, a tu bylem zaskoczony, że to skutecznie zadziałało. W Megane nie mam czujników, ale może jest podobnie - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Temat czujników wraca u mnie ponieważ kupuję felgi z czujnikami firmy Mobiletron. Czujniki są zaprogramowane na częstotliwość USA - 315 MHz.

Koledzy czy znanymi nam programami można je przeprogramować na EU - 433 MHz?

Koledzy nikt nic nie podpowie?😐

witam.

Pytanie do znawców tematu. Mianowicie czy każdy czujnik na 433MHz wykryje auto? Pytam ponieważ w felgach które kupiłem są założone nowe czujniki firmy Mobiletron. Mają one dwie częstotliwości robocze 315 i 433 MHz. Jest szansa, że ruszą w Megance?

Koledzy.

Jaka jest procedura w jakich modułach trzeba włączyć czujniki ciśnienia? 
Mam DDT4ALL lub PYCLIP.

z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By działało włączasz w module UCH - zakładka TPMS i parametr - Presence SSPP. By pokazywało w liczniku ciśnienie to w zależności od wersji licznika aktywujesz również TPMS lub SSPP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. A jak przypisać czujniki w wersji bez HF? 

jest big problem. Chciałem aktywować czujniki i robiąc to co na załączonym zdjęciu wyskoczył na zegarach czerwony napis " prog error" i lampka STOP.  Pomocy co teraz zrobić ?

Stało się to w momencie zmiany without na with.

Koledzy jest ok. PYCLIP dał radę.

Aha a licznik w jakim module jest?

Koledzy.

Przeglądałem dzisiaj ogłoszenia o sprzedaży czujników i zastanowiła mnie jedna rzecz. 
Sprzedający piszą, że sprzedają czujniki np. C160, C161, C162. O co chodzi z tym symbolem?

EDYCJA:

cześć ponownie.

Pilna sprawa. Ma ktoś może na zbyciu 4 szt. nakrętek do czujników ciśnienia?

Naprawdę pilna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 14.04.2023 o 18:33, maniek1111 napisał(a):

Rozumiem. A jak przypisać czujniki w wersji bez HF? 

I jak Ci te Mobiletrony działają? Bo sam zastanawiam się nad kupnem i sklonowaniem do kół zimowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działają. Pisalem dobsklepu , który sprzedaje takie czujniki i odbili piłeczkę. Powiedzieli, że kiepsko je się konfiguruje pod Renowki. Może . 
Dlatego już zakupiłem OEM i będę je zakładał w miejsce Mobiletronow.

Jeśli chcesz walczyć to mogę Ci za groszki odsprzedać moje. Ja nie mam czasu na szukanie chętnego co by minie zakodował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. To przynajmniej wiem, żeby omijać. Albo też kupię OEM, jesli jest w module miejsce na drugi komplet, albo Autel i sklonuje, podobno działa bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!