Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujniki ciśnienia w oponach


harc2000

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy przy takiej operacji nie uszkodzisz wentyla.

Praktycznie się da ale czy się uda to inna kwestia. 

Jeśli miałeś przyuczone i działało to jak założysz do nowych felg, z zachowaniem miejsc i stron (przód, tył, prawo, lewo), to powinno być OK. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedzi. Będę musiał jeszcze nad tematem pomyśleć.

Czytam w necie i często różne rozbieżne informacje na ten temat... Aż dziwne bo raczej nie jest to nowość (choć dla mnie to nowy "problem").

W jednym z artykułów przeczytałem, że z alusów czujniki nie pasują do stalówek. Zwariować idzie...

 

Czemu stalówki? W sumie takie trochę widzi mi się. :P

Generalnie fajnie te alusy wyglądają, ale wolę po prostu postawić na tańsze koła, a lepsze opony niż trzymać się alusów.

No i też te alusy są 17 i opony z niskim profilem – też fajnie wygląda. Ale niski profil opon to i ryzyko uszkodzenia felgi przy zmianie opon czy jeździe i sztywniejsza jazda. Wolałbym jeździć na „zalecanym” rozmiarze 15 i wyższym profilu opon.

 

Jak porobię z tym na wioskę to napiszę jak poszło. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie z 17'' na 15'' nie zapomnij przestawić w systemie ABS, aczkolwiek trochę dziwne podejście, ale nie mnie dyskutować o czyichś upodobaniach

Edytowane przez elf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś uciekłem z 17" na 16" i jestem mega zadowolony. 

Wprawdzie straciłem czujniki ale da się bez tego żyć :) 

Zupełnie inny komfort jazdy (znaczna poprawa) na wyższym profilu opony. 

45 - jak wozem drabiniastym ale 55 już jest OK. 

No chyba, że ktoś śmiga tylko po ekspresówkach i autostradach to bym zostawił 17" :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no nie, drogi różne, dlatego chciałem te opony zmienić na wyższy profil.

A czujniki to inna sprawa, że wcale mi na nich nie zależy, ale już poczytałem w tym temacie, że trzeba to to dezaktywować w kompie i że niektórzy problem mieli, że niby wyłaczone, a jednak nie.

Na pewno koła będę zmniejszał, a w takim razie najpierw znajdę dobrą wulkanizację i zadzwonie albo podjadę zanim kupie jakiekolwiek koła. Zobacze co powiedzą na temat przekładania czujników i ich wyłączania i na temat abs.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć!

Jestem nowy i od razu mam pytanie. :) Kupuję auto z jednym kompletem kół (Megane III) i chciałbym dokupić drugi komplet, ale od Megane IV. Czy czujniki ciśnienia zamontowane w tych nowych kołach będą bez problemu współpracować z systemem Megane III? Czy lepiej szukać czujników pochodzących z III-ki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja to mam pecha. Auto mam 3 lata więc 5x byłem zmienić opony. W tym czasie 2x źle założyli mi koła (zamienione czujniki). Za pierwszym razem pojechałem z reklamacją. Teraz już mi się nie chce.

Niby nic poważnego ale przy ciśnieniu w tylnym kole 1,9 (takie jest zalecenie producenta) pojawia się ostrzeżenie na desce rozdzielczej a to drażni.

Wiem, że czujniki mają kolory a każdy z nich odpowiada za dane miejsce.

Czy te kolory to jakiś standard, tak że każdy wulkanizator powinien wiedzieć który kolor w którym miejscu czy też każdy producent robi to po swojemu?

Czy te kolory są w ogóle jakoś widoczne? Zerkałem od strony opony ale nic nie widzę.

Edytowane przez empire13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2022 o 16:49, aniewa napisał:

W M III już nie ma kolorów. Ciśnienie 1.9 to chyba trochę mało.

Fakt. Źle spojrzałem. Wg producenta powinno być 2,0. Choć ja też mam wątpliwości czy to nie za mało.

W dniu 16.11.2022 o 17:53, Mooomin napisał:

Są kolory. Zakłada się kolorowe gumki na wentyle. Są w komplecie z czujnikami. Który kolor, która opona jest opisane chyba w instrukcji.

image.thumb.png.8a07dc997d1c7d147f67a7a435c35826.png

Czyli musiały gumki wypaść albo z upływem lat stracić kolor ?

ciśnienie w kołach.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 2 inne pytania.

 

1. Czy to prawda, że czujniki ciśnienia mają jakieś powiązanie z systemami ABS i ESP i w razie ich braku systemy mogą nie zareagować właściwie? Wczoraj założyłem zimówki, gdzie nie mam czujników i tak mi wulkanizator powiedział, ale coś nie chce mi się wierzyć.

 

2. Jak sprawdzić ile zestawów czujników mój samochód obsługuje? To wersja bez Hands Free, więc one automatycznie się nie wczytują, trzeba je wprowadzić z interfejsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!