Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montaż LPG do floty - Renault Megane


Buzeki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem tu nowy i mam do was pytanie jak w temacie. Posiadam flotę aut Renault Megane II, postanowiłem zamontować do nich LPG. Jako że nie są to nowe auta chciałem zamontować jakąś rozsądną instalację, w rozsądnej cenie. Nie znam się za bardzo na LPG dlatego prosiłbym o waszą pomoc przy wyborze instalacji oraz warsztatu który podejmie się takiego montażu. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się za bardzo na LPG dlatego prosiłbym o waszą pomoc przy wyborze instalacji oraz warsztatu który podejmie się takiego montażu.

Sądzę, że bardziej sensowne, będzie zarejestrować się na tym forum: http://lpg-forum.pl/ i tam zadać to pytanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiesz co jakoś nie przypadło mi do gustu to lpg-forum. Mam wrażenie że tam każdy montażysta mówi że jest najlepszy a jak nie to się zaczyna kłócic z innymi... Dlatego chyba pozostanę tu;) A co do motoru to 1.6 ten taki w miarę popularny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki poszukam w tematach, jednak jak ktoś może mi też coś pomóc tu to będę wdzięczny. Głównie chodzi mi o warsztat bo do floty chciałbym znaleźć taki sprawdzony a to nie jest dziś takie proste..., o instalacji poczytam chociaż za porady też będę wdzięczny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W sumie ja ostatnio gazowałem swoją Renówkę z tym samym silnikiem, gazownik doradził mi Staga 4+ oraz wtryskiwacze Hana, kolega śmiga na takim zestawie w swoim Subaru Legacy i chwali sobie, ja osobiście póki co nie mam żadnych problemów. Aczkolwiek zrobiłem dopiero około 1k kilometrów na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy moim zdaniem od gazownika. Jak się trafi na kogoś, kto się zna na robocie, to każdą (albo prawie każdą) instalację skalibruje, a gamoń odwrotnie - spapra. Niestety w Warszawie nie znam żadnych dobrych gazowników, których mógłbym polecić. Ale nie kierowałbym się samą marką instalacji, tylko właśnie umiejętnościami zakładu, a instalację dobrał pod konkretne auto.

Edytowane przez pixel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kolega pixel ma 100% racji. Większe znaczenie od tego co zamontujesz ma to gdzie to montujesz. Gazownik to podstawa, zwłaszcza przy flocie. Jak ktoś coś Ci spapra to dramat... A co do warsztatu to mogę Ci polecić Energy Gaz na Ostrobramskiej w Warszawie, sam montowałem do mojego auta i działa bez zarzutu już ponad pół roku. Zresztą popatrz sobie na ich stronę, bo patrzyłem teraz i mają też zakładkę odnośnie flot więc może coś Ci to pomoże;) Co do samej instalacji ja mam Landi Renzo, ale BRC czy Lovato też będą dobre i nieco tańsze, a sądzę że przy flocie to koszty są jednak istotne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sorry, trochę mnie nie było na forum;) Swoich nie mam, ale podrzucam te co zrobili po montażu ze strony;) Więc jeżeli jeszcze nadal nie zamontowałeś to może coś pomogę;)

cięcie x4

A na instalacji jeżdżę prawie 2 lata;) Zero problemów;)

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!