Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II kombi 1.9 dci 130 KM - prośba o pomoc


Loram

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post na forum, więc Witam wszystkich użytkowników :)

 

Chciałbym kupić megankę i zastanawiałem się nad TĄ OFERTĄ

Jutro jadę ją oglądać i proszę o rady na co zwrócić uwagę. Auto ze Szwajcarii, od pierwszego właściciela. Dostałem informację o tym gdzie kupione, gdzie serwisowane, jakie przebiegi przy poszczególnych przeglądach. Zwracam uwagę, że podają przebieg 85 tys km.

Auto może przyjechać do wybranego serwisu na przegląd.

Sprawdzałem VIN, informacji niewiele ale podaje mi, że to rocznik 2006, a nie 2007. Sprzedawca podczas rozmowy podał datę pierwszej rejestracji pojazdu i faktycznie jest to 2007.

Jeżdżę około 10 tys km rocznie, głównie w mieście (Kraków), w korkach. Raz lub 2x do roku dłuższa wyprawa nad morze czy mazury Mazury, czasem wypad w góry.

Od benzyny odrzuca mnie już spalanie w mieście, diesla się trochę obawiam.

Mój budżet to do 20 tys max, okolice 15 tys mile widziane

Liczę na Wasze rady. Z góry dziękuję

 

Nie wiem co to oznacza i czy dobrze wybrałem prefiks z phll :(

 

pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, to auto już wisi dobre 3 miesiące (jak ja szukałem auta już było). Popatrz, że fotki robione jeszcze na jesień. Dobre auta tyle nie stoją w komisach. Poza tym popatrz na tapicerkę, ono ma z 200 k a nie 85k przebiegu, podarty fotel kierowcy. No i jak chcesz jeździć głównie po Krakowie, to diesel to zły pomysł. Diesel lubi przebiegi i długie trasy, a nie ciągłe jeżdżenie na czterech pierwszych biegach. Jak chcesz koniecznie diesla, to mogę Ci polecić to auto: http://otomoto.pl/renault-megane-ii-grandtour-business-line-C35014803.html Miałem zamiar je kupić w listopadzie, ale gościowi się opóźniła dostawa nowego wozu z salonu i odłożył sprzedaż. Auto bardzo fajnie utrzymane, wcale nie takie słabe (jechaliśmy obwodnicą), pierwszy właściciel i mały, autentyczny przebieg. Sprawdzałem go miernikiem, dach i maska malowana po gradobiciu (potwierdzone), wymieniona tylna szyba. Reszta ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego wytartego fotela kierowcy to jeszcze w życiu nie widziałem, a widziałem już fotele w autach z przebiegiem ponad 300 tys km.

Trzeba zauważyć, że auto nie jest zarejestrowane w Polsce , dojdą do tego jakieś koszty.

I zdjęcia chyba w lecie robione , taka soczysta zieleń....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel lubi przebiegi i długie trasy, a nie ciągłe jeżdżenie na czterech pierwszych biegach

ponowne cięcie głupot o dieslu, ile można tego słuchać ? niby dlaczego nie na krótkich odcinkach, czym takim się różni od PB ? To np wszystkie dostawczaki rozwożące towar po mieście powinny być na PB? Wolne żarty. Przestańcie już powtarzać jak papugi te brednie zasłyszane gdzieś od kogoś, bo już się czytać tego nie chce, jak w każdym temacie na temat porady kupna diesla, co chwile ktoś podważa bez sensu zasadność jego kupna.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ No na miasto moim zdaniem nie jest słaby. A cena fakt, do mocnego targowania, ale myślę, że gość zejdzie z ceny, jak zobaczy, że za tyle nie sprzeda. W każdym razie przynajmniej jest szczery i mówi jak jest.

 

Jeżeli chodzi o wyposażenie, to ma podgrzewane fotele, automatyczną klimę, tempomat, czujniki deszczu, wersja bussiness line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też powtórzę po kolegach przede mną. Mam auto z takim silnikiem z 2006 roku. Przejechane mam na ten moment 230kkm a mam obawy co do tego czy nie był kręcony. Moje fotele są w dużo lepszym stanie niż te na zdjęciu. Odpuść sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dzisiaj mam okazję napisać. Dzięki za wszystkie odpowiedzi i rady.

 

Byłem oglądać auto (zdjęciom nie wierzę nigdy, szczególnie takiej jakości).

Fotel kierowcy na zdjęciu w ogłoszeniu wygląda kiepsko, ale to jakość zdjęcia. Na żywo praktycznie nie widać śladów użytkowania, siedzi się wygodnie.

 

Posprawdzałem powłokę lakierniczą miernikiem, zgodnie z informacją udzieloną przez sprzedającego auto ma lakierowaną maskę (grubość powłoki 210 - 280 mikronów), lekkie poprawki na prawych drzwiach (180-220 w miejscu poprawek, tylko przy klamce). Reszta auta grubość powłoki 110-180 góra 200 mikronów - czyli wszystko oryginalne. Malowany był zderzak.

Na przeglądy są papiery (tak wiem, wszystko można podrobić, przebieg również).

Widać ślady użytkowania na lewarku (przytarte sreberko), i na rączkach od zamykania drzwi. Pedały z wyglądu w normie, wnętrze zadbane, zdecydowanie nie zużyte (albo świetnie zrobione ;-) )

Auto od lipca w kraju

Zdecydowałem się sprawdzić w autoryzowanym serwisie i jeszcze u znajomego mechanika.

Co do przebiegu to mam stan licznika sprzed 2 lat i wygląda to obiecująco.

 

Zobaczymy czy coś wyjdzie i co to będzie.

Nie napalam się na zakup, jak wyjdzie coś niepokojącego to zrezygnuję i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Finał poszukiwań taki, że po oględzinach w ASO oraz u znajomego mechanika a także drobnych negocjacjach cenowych dokonałem zakupu.

Przetrzepali auto na 10 stronę i jest w dobrym stanie.

Przebieg potwierdzony, historia auta znana, auto zadbane, serwisowane

Zrobiłem od razu rozrząd, płyny, filtry, oleje, sworzeń prawego wahacza.

Do obserwacji i ewentualnej naprawy jest uszczelnienie misy i uszczelnienie półpanewki silnika co pewnie i tak wkrótce zrobię, żeby zaczynać eksploatację "na czysto konto"

Śmiga elegancko, wszystko działa jak należy. W porównaniu do wielu innych egzemplarzy, które już oglądałem jestem zadowolony z zakupu.

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!