Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup kombi...


pianim

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno musiałem rozstać się z moją meganką II w kombiku. Służyła dzielnie przez 8 lat. Szukam teraz nowego auta i oczywiście zastanawiam się na następczynią czyli Megane III Grandtour. Niestety słyszałem różne niepochlebne opinie dlatego prosiłbym Was o szczere opinie o tym modelu. W grę wchodzi diesel z rocznika 2010 lub 2011 bo niestety benzynki z gazem raczej nie znajde.

Chętnie poznam Wasze opinie czy warto czy jednak zmienić meganke na coś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zmieniłem MII na MIII, tu masz moje porównanie: <zobacz>

Nie wiem gdzie słyszałeś takie opinie (tylko nie pisz, że od pseudo mechaników "znafców" VW :mrgreen: ). Ogólnie zmiana dla samej zmiany nie ma sensu, jedynie gdy chcesz kupić dużo młodszy egzemplarz. Ważne, żeby szukać dobrze wyposażonych wersji - najlepiej dołożyć do Dynamique po liftingu (2012) z LED-ami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: na temat II złego słowa powiedzieć nie mogę. Strasznie chwaliłem sobi ten samochód. Kupiłem jak miała przejechane 130tys. sprzedałem z przebiegiem 260tys. Przez 8 lat użytkowania standardowe wymiany zużywających się części, pozatym kilkukrotnie cewki no i raz KZFR ale to przypadłość tego modelu. Niestety przy końcu częśto pojawił sięproblem z zawieszeniem a konkretniej przekłądnią kierowniczą, ale myślę, że to problem kiepskich zamienników. Pozatym nie narzekałem.

Co do III to słyszałem opinie o kiepskim zawieszeniu (pewnie podobnie jak w II), problemach z elektryką, pękającą przednią szybą (kiepska sztywność karasorii, gorszym zabezpieczeniu przed korozją (moja II nie miała grama rdzy!).

Niestety nie wiem nic na temat silników. Teraz rozważam diesla bo benzynki z gazem ciężko znaleźć. Wcześniej miałem 1.6 16V w gazie i było super! Dieslem nigdy nie jeździłem więc trochę mam obaw.

Z chęcią poznam opinie użytkowników, bo auto w nowej budzie bardzo mi się podoba ale chciałbym nim znowu pojeździć z 8-10 lat a nie uśmiecha mi się wtopić z taka kasą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grę wchodzi diesel z rocznika 2010 lub 2011 bo niestety benzynki z gazem raczej nie znajde.

Jeżeli myślisz o gazie w aucie to raczej szukaj dobrej benzynki bez LPG i załóż LPG we własnym zakresie. Wybierasz dobrego i polecanego montera i za 2,5, max 3 tys. PLN założysz do tego auta porządną instalację (na dobrych polskich komponentach), w zgodny ze sztuką sposób. Kupując już z założoną jest duże prawdopodobieństwo instalki robionej przez jakiegoś druciarza i będziesz się woził z doprowadzeniem auta do porządku (co w efekcie kosztować może tyle co zakładanie nowej). Chyba, że instalka na dobrych podzespołach i jakiegoś dobrego fachowca, ale to już pewnie jak wygrana w lotto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane III bardzo dopracowane auto w przeciwieństwie do Megana II. To samo z Laguną III która jest niezawodna, niestety pozostał niesmak po Lagunie II i dlatego się słabo sprzedaje. Pod koniec roku ma się pojawić następca Laguny III podobno pod inna nazwą (być może Safrane) aby nie był kojarzony z awariami. O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zmieniłem MII na MIII, tu masz moje porównanie: <zobacz>

Nie wiem gdzie słyszałeś takie opinie (tylko nie pisz, że od pseudo mechaników "znafców" VW :mrgreen: ). Ogólnie zmiana dla samej zmiany nie ma sensu, jedynie gdy chcesz kupić dużo młodszy egzemplarz. Ważne, żeby szukać dobrze wyposażonych wersji - najlepiej dołożyć do Dynamique po liftingu (2012) z LED-ami.

Btw ja parenaście lat przejeżdziłem fiatami Uno, Punto, które miały i mają u "znawcóf" bardzo kiepską renomę i maskę podnosiłem tylko po to aby uzupełnić płyny eksploatacyjne.Każdym natrzaskałem 70-100 tys. km i zero problemów. Megankę swoją też kupiłem przypadkowo po jeździe testowej mimo tego, że wszyscy w koło odradzali i jestem zajebiście zadowolony :mrgreen:

Edytowane przez makgajwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!