Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem świeżym try tygodniowym posadaczem megane III 1,5dCI - 2013 . 45000 km dopiero.

Widzałem tu szczępki postów na ten temat niemniej proszę o rzeczową odpowiedź.

Po odpaleniu silnika ustawiwni wentylachi na auto, wentylator chłodnicy załącza sie nawet przy zimnym silniku. Po wyłączeniu AC wentylator wyłącza się, czy to normalne?

Powoduje to przecież niedogrzanie silnika chłodząc cały czas??

 

Pozdrawiam

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki, ale dziwi mnie to dlaczego mając zimny silnik, włączony przycisk AUTO, temp na zewnątrz 2 st. Wentylator go ni jak w środku lata. Mam jeszcze Passata i tam mimo opcji auto AC też załączone, wentylator załącza się kiedy jest potrzeba i nigdy przy zimnym silniku. I wiadomo latem goni non stop.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pracuje jak w środku lata bo idzie tylko na pierwszym, niskim biegu-sprawdź czy tak jest u Ciebie. Wentylator pracuje tylko kiedy pojazd nie porusza się, od pewnej prędkości( około 15 km/h) wyłączy się. Oczywiści jeżeli układ chłodzenia silnika nie wymusi jego pracy.

Dopiero latem zobaczysz jak szaleje :) Osobiście mam cały rok klimatyzację na pozycji auto, układ nie pracuje dopiero w temperaturze poniżej zera.

Według konstruktorów musi pracować aby zapewnić pracę układu klimatyzacji.

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dziwi mnie to dlaczego mając zimny silnik, włączony przycisk AUTO, temp na zewnątrz 2 st. Wentylator goni jak w środku lata.

Aby nie doprowadzić do nadmiernego wzrostu ciśnienia w układzie klimatyzacji i jego uszkodzenia podczas pracy. Ja przez pewien czas, od zakupu auta, jeździłem bez pierwszego biegu wentylatora i jak dochodziło do wzrostu ciśnienia w układzie klimatyzacji to na maksa załączał mi się wentylator na II biegu. I potrafiło stuknąć porządnie napinaczem paska osprzętu.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pracuje jak w środku lata bo idzie tylko na pierwszym, niskim biegu-sprawdź czy tak jest u Ciebie. Wentylator pracuje tylko kiedy pojazd nie porusza się, od pewnej prędkości( około 15 km/h) wyłączy się. Oczywiści jeżeli układ chłodzenia silnika nie wymusi jego pracy.

Dopiero latem zobaczysz jak szaleje :) Osobiście mam cały rok klimatyzację na pozycji auto, układ nie pracuje dopiero w temperaturze poniżej zera.

Według konstruktorów musi pracować aby zapewnić pracę układu klimatyzacji.

Ok zgadzam się, może to wnika z wydajności chłodnicy? Ciężko mi to sprawdzić powyżej 15km/h . Tak jam mówiłem nie miałem nigdy Reno, jeździłem VW, Fordem, Nissanem, Mitsubishi i to działało inaczej. Układ odpalał wiatrak jak musiał szczególnie zimą. Widocznie producent przyjął inną koncepcję. Jedno co zauważyłem, zjeżdżając z autostrady po 20 km jazdy ok 140 km/h wentylator chłodził szybciej dojeżdżając i stojąc na światłach. Zdziwiłem się dlaczego? A na zewnątrz było 1-2stC . Z drugiej strony wskaźnik temp silnika wyświetlał tylko małą kostkę na początku wskaźnika. Poćwiczymy i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że Rafi_100 ma coś porypane. Wentylator załącza się zawsze jak włączona jest klimatyzacja. Co do tego pełna zgoda. Tylko czemu u niego przy ustawieniu "auto" i temperaturze zewnętrznej 1-2 st włącza się klimatyzacja ? U mnie co prawda scenic II ale w trybie "auto" sprężarka od klimy nigdy zimą się nie załącza. Wiosną, latem owszem ale przy znacznie wyższych temperaturach. Chyba, że włączę odszranianie przedniej szyby lub obieg wewnętrzny wówczas z automatu włącza się klima. Rafi_100 może masz ustawiony obieg wewnętrzny nawiewu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie przyczyną włączania się wentylatora na 2 bieg od razu, była uszkodzona chłodnica klimatyzacji (wysypały się lamele od dołu tak ok 1/2 może więcej). Po wymianie chłodnicy na nową wentylator włącza się tylko jak jest bardzo ciepło a samochód stoi w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!