Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wreszcie ograniczenia dla starych aut w Polsce


kacper69

Rekomendowane odpowiedzi

W Łodzi był pomysł swego czasu by w końcu zacząć poszerzać ulice (korki by się zmniejszyły znacznie). Na to magistrat podniósł wielkie larum, że takie działanie "podzieliłoby" miasto na części i nie będzie to dla miasta dobre.

To znaleźli sposoby na korki przez takie zakazy idiotyczne.

Dlaczego ja płacąc podatki tak samo jak mój sąsiad mam być dyskryminowany i ogranicza się moją wolność bo posiadam takie a nie inne auto?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie to zapłaciłeś mniejszy podatek, bo kupiłeś tańsze auto :-P

A tak poważnie, to jest to bezsensowne rozumowanie. Jaka dyskryminacja? Czy ktoś ogranicza Twoje prawo do kupienia sobie auta, które spełnia normy emisji? Pięćdziesiątkę w mieście też traktujesz jako ograniczenie swobód obywatelskich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ogranicza Twoje prawo do kupienia sobie auta, które spełnia normy emisji?

Nikt tym przepisem takiego prawa nie ogranicza . Robi jeszcze gorzej, bo do takiego zakupu przymusza.

Ograniczenie nie jest tak upierdliwe jak przymuszanie do określonych działań i zachowań, niezgodnych z zamysłami przymuszanego. Przy takim przymuszaniu z podejmowaniem działań bezprawnych, ma zastosowanie art.191 KK

Niestety ustawodawca może to robić i nie ma podstaw by ten artykuł zastosować.

Taki zalegalizowany rozbój w biały dzień i na prostej drodze.....

W takich przypadkach budzi się we mnie anarchista....

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi jeszcze gorzej, bo do takiego zakupu przymusza.

A skądże! Każdy może wejść do centrum na piechotę, wjechać autobusem itd. Nikt do zmiany auta nie zmusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-463-0-75196600-1430465300_thumb.jpg

Załączyłem artykuł z tygodnika "Motor" poruszający problem źródeł zanieczyszczeń powietrza w miastach. Może trochę rozjaśni problem.

Ponadto, nie dajmy się "ekoterrorystom", ponieważ najłatwiej "upupić" kierowców. Żaden ekolog nie zauważa, że średniej mocy wybuch wulkanu emituje do atmosfery więcej zanieczyszczeń niż wyemitowały wszystkie samochody w całej historii motoryzacji. W tych wszystkich działaniach "proekologicznych :mrgreen: " chodzi tylko o wyciągnięcie kasy od kierowców, a nie o poprawę stanu środowiska. Moim zdaniem, jedynym sensownym działaniem ekologicznym w rozwoju motoryzacji było wycofanie benzyny zawierającej czteroetylek ołowiu, a reszta działań, to nabijanie kasy producentom samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wybuchy wulkanów na razie wpływu nie mamy, ale na zatruwanie się spalinami ze starych aut , to tak.

Zresztą te proponowane ograniczenia to może być pikuś, bo za 5-10 lat może być tak, że do miasta wjadą tylko auta elektryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymi wulkanami chciałem tylko ukazać skalę zjawiska. Ludzie zazwyczaj szukają problemu tam, gdzie go rzeczywiście nie ma lub jest marginalny. Ale bardzo łatwo wykazać się tam "skutecznością" działania, więc nasi parlamentarzyści "ciężko" pracują - jak zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięćdziesiątkę w mieście też traktujesz jako ograniczenie swobód obywatelskich?

Ale nie widzisz w tym drobnej różnicy? 50 dotyczy KAŻDEGO, a ograniczenie wjazdu tylko dla nowszych samochodów dotyka tych, których nie stać na to, co owszem stanowi dyskryminację części społeczeństwa. Uważasz, że zmuszanie ludzi do brania kredytów to dobre rozwiązanie? I podejście, że jak Cię nie stać to wrzuć dwójkę czyli idź na nogach? Ktoś tam wcześniej napisał o tym, że głód jest przyzwoleniem dla złodziejstwa...nie, głód powinien stanowić problem, który trzeba rozwiązać i zastanowić się dlaczego ludzie głodują i jak można im pomóc, a nie dobijać ich żałosnymi zapomogami, podnoszeniem podatków i cen żywności. Podkreślam jeszcze raz, większość ludzi porusza się starymi samochodami nie tyle mając w nosie ekologię co realnie widząc możliwości swojego portfela. Usuwanie katalizatorów jak się rozwalają? No co w tym dziwnego jak katalizator kosztuje majątek?

Reaguję tak jak reaguję bo denerwuje mnie, że wiecznie w tym kraju szuka się tylko sposobów na wyciągnięcie ostatnich pieniędzy z ludzi nie myśląc o konsekwencjach swoich czynów.

Gojgien dobrze na początku napisał, tak wygląda spojrzenie ludzi z dwóch różnych grup społecznych. To może takie osoby jak ja w ogóle usunąć ze społeczeństwa, co? Bo nie mam pieniędzy na bycie ekologicznym w kraju, który goni Europę nie od tej strony co trzeba. Najlepiej wygonić mnie do lasu bo ekologiczna żywność jest dla mnie za droga, ekologiczne samochody także. Dzięki temu reszta poczuje się bezpieczniej bo głodni będą się między sobą zabijać i okradać w lesie, a i nikt nie będzie truł nikogo bo tym gorszym w lesie wystarczy do przemieszczania się para własnych nóg i dzik do ujeżdżania...

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzik do ujeżdżania...

Z tym to znowu przegiąłeś....

Na takie zapędy znowu ryje w krzyku otworzą ci od zestresowanych karpi i innej zjadanej gawiedzi, znaczy ANIMALSI.

Narobiło się tych organizacji terrorystycznych- oj narobiło, a wszystko po to by łatwą kasę wyciągać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare miejskie autobusy też nie będą wjeżdżały?

Skoro nasze państwo ma być takie ekonowoczesne dlaczego państwowe spółki używają starych, przestarzałych nie ekologicznych silników w autobusach komunikacji miejskiej?

Dla przykładu Bielsko-Biała:

Dzięki tym zakupom tabor autobusowy został znacząco odnowiony i obecnie:

a) 84,62 % pojazdów jest wyposażonych w silniki diesla spełniające wymagania norm EURO emisji spalin, z czego:

- 7,69% spełnia wymagania normy EURO 1;

- 22,31 % spełnia wymagania normy EURO 2;

- 21,54 % spełnia wymagania normy EURO 3;

- 17,69 % spełnia wymagania normy EURO 5;

- 15,38 % spełnia wymagania normy EURO 5 EEV.

B) 53,85 % taboru to autobusy niskopodłogowe;

c) średni wiek taboru to 11,56 roku.

Źródło

 

Jak chcą czegoś wymagać od ludzi niech zaczną od siebie. Co mnie obchodzi, że ich nie stać?

Edytowane przez Hawaii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie widzisz w tym drobnej różnicy?

Nie widzę. Na tym polega funkcjonowanie w społeczeństwie, że jeśli chcesz w nim żyć, to musisz się dostosować do zasad w ramach niego ustanowionych. 50 w mieście, zakaz jazdy po pijaku, zakaz wjazdu gruchotem do miasta - uważam, że to wszystko rozsądne. Wolność Twoja kończy się tam, gdzie zaczyna się moja. A ja na przykład sobię nie życzę, żeby mnie jakiś Janusz w swoim 1.9 TDI z przebiegiem poł miliona km truł spalinami pod moim oknem.

 

ograniczenie wjazdu tylko dla nowszych samochodów dotyka tych, których nie stać na to, co owszem stanowi dyskryminację części społeczeństwa

Jakich nowszych? Wszystkie niemal benzyniaki od 1996 spełniają normy Euro5. Twoja Meganka też się przecież łapie. Czytałeś, co wcześniej napisałem? Sprzedałem w zeszłym roku auto z 2002 roku z zieloną nalepką ekologiczną. Dostałem 4000 zł. Takie drogie auto? Miało nawet klimę.

 

Usuwanie katalizatorów jak się rozwalają? No co w tym dziwnego jak katalizator kosztuje majątek?

Jest to dziwne, bo jak mnie nie stać na serwisowanie auta, to nie kupuję auta. Podobnie ma się rzecz z DPFami. Zanim w zeszłym roku zmieniłem auto, to siedziałem z kalkulatorem i liczyłem, czy mnie stać na kredyt i serwisowanie. Hamulców też nie wymieniasz, tylko usuwasz?

Edytowane przez Jottar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie cię truł 1,9 TDI, bo będzie cię truł spalaniem śmiecie w starym piecu, w którym nie pali tylko węglem ale i śmieciami. Tak jak z resztą kolega Gojgien wspominał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!