Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek oleju na pokrywie silnika - megane III


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Dzisiaj podczas wymiany świec zauważyłem olej na pokrywie silnika, przy korku wlewu, dookoła cewek świec zapłonowych.

Świece zapłonowe po wykręceniu są suche i normalnie zużyte, ale odległość elektrody większa niż w nowych (kupiłem NGK nr38 BKR6EZ V-Line, wcześniej były CHAMPION)

Nie ma tego oleju dużo ale fakt, że jest. Ubytku oleju nie zauważyłem jest ponad połowę bagnetu.

Miał ktoś podobny problem?

Co może być tego przyczyną?

 

PS. Postaram się jutro jakieś fotki zrobić.

Dzieki za wszystkie odpowiedzi.

Edytowane przez darek-jas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelnienie pokrywy zaworów do poprawienia

Wkręcają Cię, nie ma takie opcji, leje się od góry, czyli może się lać z czujnika wałka rozrządu, nastawnika KZFR, pokrywy odmy.

Jedynie po zdjęciu plastikowego kolektora dolotowego można zobaczyć skąd się poci. Poci, bo to na to wygląda.

Ewentualnie ktoś nie trafił do wlewu oleju i wylał obok.

Proponuję dobrze wyczyścić ile się tylko da, bez rozkręcania i obserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciek najpewniej z odmy, ewentualnie częściowo spod śrub pokrywy zaworów. Mi się zbierało przy jednej ze świec, ASO uszczelniło na nowo odmę i jedna ze śrub, na razie testuje czy pomogło, bo przejechałem tylko 250 km od naprawy ;)

Odma znajduje się za świecami, nieco wyżej od nich i jest uszczelniona za pomocą silikonu, spod którego lubi niestety w niektórych egzemplarzach ciec olej. Jakby ciekło z pokrywy zaworów to ślady oleju byłyby niżej, na pewno nie koło świec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja miałem (mam )ten sam problem. Był wyciek spod pokrywy zaworów, a dokładnie spod śrub. W styczniu na gwarancji uszczelnili, a w maju znów pojawiło się pocenie w okolicy niektórych śrub. Niestety gwarancja minęła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za odpowiedzi

To przynajmniej wiesz skąd samemu nawet to nie problem uszczelnić, zresztą na urlopie i tak muszę ściągnąć kolektor plastikowy, do wyczyszczenia to bedę obserwować, a niedługo wymiana rozrządu to przy okazji dam do uszczelnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dzień  dobry ,  miałem ten sam problem   tydzień po odebraniu nowego samochodu  pojawiło się  zapocenie w okolicach śrub mocujących  pokrywę  zaworów .  ASO  na gwarancji uszczelniło  śruby  i nie ciekło . Po  4  latach przy  innych śrubach  pojawił się  ten problem i też  na gwarancji ( miałem przełużoną )  naprawili  bez  problemu.

 

Pytałem o koszt  usługi  gdyby to było po gwarancji  to ok. 250 zł  + koszt uszczelki pod kolektor. Uszczelnienie  polega na  zasilikonowaniu  pod śrubą  .  U mnie  bez  problemu wytrzymało już > 4 lata wiec  skutecznie  naprawili . Polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!