Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ile benzyny w baku przy instalacji LPG?


AbramK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przeglądając instrukcję do instalacji w moim aucie (Landi Renzo) znalazłem informację, że aby cały układ Pb/LPG funkcjonował bez problemów (szczególnie pompa paliwowa) konieczne jest napełnienie baku benzyną przynajmniej do 1/2 jego objętości.

Mam w związku z tym pytania - czy robić regularne dolewki benzyny aby utrzymać poziom do połowy zbiornika oraz czy nie powinno się co jakiś czas jeździć tylko na benzynie żeby przepalić całe paliwo z baku i zatankować nową porcję?

Edytowane przez AbramK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co?

Jeśli o pompę idzie, to jest to dla mnie jasne, natomiast spotkałem się z opinią, że powinno się co jakiś czas wypalać paliwo ze zbiornika, tak do zapalenia się kontrolki rezerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuje do pełna, jak zejdzie do połowy to uzupełniam. Drażni mnie jak wskazówka schodzi do rezerwy choć jest jeszcze koło połowy baku i mi piszczy - nie mam emulatora i resetuje się co ileś tam odpalen stan faktyczny.

Edytowane przez Iron.Falcon
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze robiłem tak, że wyjeżdżałem gaz do końca i na stację jechałem już na benzynie.

Dzięki temu nigdy w baku nie miałem starej beny (co jakiś czas dolewka) a i wtryskiwacze benzynowe dla zdrowości przeczyściłem.

Jednak ponieważ miałem Forda Galaxy do którego wchodziło więcej niż 80l benzyny to połowy baku nie miałem zapełnionej.

 

W Megance/Fluence 15-20 litrów powinno być zdrowo, aby pompa miała z czym pracować, a i w razie czego na stację dojedziesz.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kierowca to inna szkoła. Chyba wykorzystam patenty Iron.Falcon i deku - Pb do pełna, a dolewka po wypaleniu połowy objętości zbiornika, natomiast tankowanie LPG w momencie samoczynnego przełączenia się na benzynę (dojazd do stacji paliw na benzynie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna jest o ok 25% lżejsza od wody, ale i tak nie ma co wozić pełnego baku.

Nie ma co wozić pełnego baku...

Taaa... zwłaszcza w zimniejszej porze, gdy powietrze nad lustrem benzyny zawiera wiele wilgoci wykraplajacej się na zimnych ściankach zbiornika i spływającej na dno.

Pracowałem swojego czasu w stacji obsługi, wielokrotnie wyjmowaliśmy zbiorniki (miały 250-500 l) i zazwyczaj wody na dnie było ... wiadro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim poprzednim autem jeździłem 5 lat na lpg i zawsze miałem w zbiorniku między 1/4 a 2/4 benzyny, nic złego z pompą się nie stało. Utrzymywanie wyższego stanu w codziennej jeździe nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam powtórnie w innym temacie:) Jak jeździsz na LPG to ubywa Ci paliwa na wskaźniku. Pytam bo jestem ciekawy czy masz modulator dołożony przy zbiorniku. Ja zawsze jeżdżę na gazie do rezerwy i potem tankuje do połowy zbiornika-mowa o benzynie. I jest ok. Prawdopodobnie nie masz przewodu paliwowego powrotnego z silnika tak jak m megane 2 lift. Paliwo krąży w zbiorniku chłodząc pompę. Różne są teorie ile tam paliwa zostawić, ogólnie tankować jak się zapali rezerwa-to na pewno pompie nie zaszkodzi.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!