Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Felgi i opony na zimę


Boski

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą ile kosztuje u Was przełożenie opon na alu felgi?

W Legionowie to kosztuje 60 zł NETTO , jak bez rachunku , to tyle do zapłacenia.

 

Za stalówki na oponeo musiałbym dać 700 PLN

Ja dokładnie za 700 zł kupiłem komplet 4 nowych alufelg do M3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze parę złotych można oszczędzić posiadając drugi komplet i przekładać samemu... ale czy to aż taki wydatek zmieniać opony 2x w roku?

Ja akurat nie tym się kierowałem. Przechowuję opony w serwisie, przed założeniem i tak wyważam. Natomiast miałem trochę przejść z gumami - niby wyważone do zera, a i tak czułem bicie, a że sporo śmigam po autostradach to mnie to drażniło. Pomógł dopiero Hunter. Dlatego wolę mieć 2 komplety i nie zdejmować ich z felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co się stanie jak będą stalowe zamontowane na zime bez tych magicznych czujników ???

Jak miałem założony zapas, to wyświetlał błąd, tylko nie pamiętam czy piszczał. Gdy złapałem gumę to piszczał cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam a czy orientujecie sie czy alufelgi 16 cali wejdą do Grand Scenic z silnikiem 2.0 dci 160 km KM?

Nie wiem jak duże są tam tarcze i czy nic nie będzie opierać. Letnie z którymi był kupiony to 17 cali

Edytowane przez aston76
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,

przeczytałem dość dokładnie ten temat ale nie dowiedziałem się tego czego szukam. Skradziono mi całe koła 16"(alufelgi z oponami) z mojego Grand Scenica III. Mam już na oku kilka kompletów ale sprzedawcy sami nie wiedzą czy będą pasować do mojego auta a auta przecież nie mogę zawieść do miejsca zakupu. Potrzebuję pilnie informacji jakie są parametry w alufeldze 16 cali: szerokość felgi, rozstaw śrub, odsadzenie ET, średnica otworu centralnego. Oczywiście chodzi mi o alufelgi montowane fabrycznie do tego modelu a nie takie które mogą pasować. Z góry dziękuję za pomoc.

Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Załącznik już niedostępny niestety. Akurat jestem na etapie poszukiwania felg 16" do zimówek.
W niemieckiej karcie homologacji mojej srebrnej strzały znalazłem takie (nieco sprzeczne) info.:

 

Zalecane koła: 205/60 R16 (92) H, 6,5 J 16 - 47 (*)

image.thumb.png.8708d9ff38e39f3f8939c9d262bdc23b.png
Pod znakiem * na kolejnych stronach jest napisane:
- 205/60 R16 (96) H, 6,50 J 16 - 47
- 205/55 R17 (95) H, 7 J 17 - 49

image.thumb.png.2c1b9c7aca73f99923437fdd3b860142.png
Od siebie dodam:
- rozstaw śrub: 5x114,3

- średnica otworu centrującego: 66,1 mm
- 47 i 49 to indeks ET


Sprzeczne info. z homologacji to indeksy nośności opony dla 16". Raz podają w nawiasie 92, a raz 96.
I tak padło na Nokiany WR D4 o indeksie nośności 96, więc tylko z ciekawości... może ktoś z was wie o co tu chodzi?

Na jakich felgach 16-calowych wyjeżdżały salonówki?
Czytałem o tych: Spirale, Eptius, Kaleido, Proteus, proszę o ewentualną korektę.

Czy felgi dla Megane III mają ten sam indeks nośności co dla Scenic III?


 

Edytowane przez Damianeiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Akurat ceny czy trzymania  z żywotnością bym nie łączył.

 

do adminów: literki poprawione, a zdanie jest ok :P

lapka2.gif

REGULAMIN

5.6 literki - pl i budowa zdania - mireczek01

Edytowane przez behbeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!