Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka AIR BAG + SERVICE


Rekomendowane odpowiedzi

U siebie też sprawdzałem Delphi i na moje to można sobie ten program w buty wsadzić

 

Wykrył dwa błędy na fotelu kierowcy a nie wykrył odpiętej wtyczki poduszki fotela pasażera:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I mnie dopadła usterka Airbag+Service. Od kilku dni bez przerwy świecą się Airbag i Service, około pół roku temu kontrolka zapaliła się na chwilę, później jeszcze kilka razy też chwilowo.

Zdemontowałem fotel kierowcy, żeby sprawniej dostać się do wtyczek. Wcześniej odłączyłem akumulator. Wszystkie sprawdzone i popsikane sprayem "kontakt". Podobnie fotel pasażera oraz wtyczka poduszki za schowkiem i w kierownicy. Nie pomogło.

Zdemontowałem kierownicę i sprawdziłem wtyczki - zmierzyłem taśmę zwijacza i nie mam przejścia na pinach 5, 6 i 7. Przed chwilą kupiłem taśmę wraz z wtyczkami (koszt 80 pln). Dojdzie paczka to będę wymieniał (na końcu podam link do dobrego tutoriala).

 

Podczas przeglądu wtyczek trafiłem na kilka nieznanych mi rzeczy. Poproszę doświadczonych kolegów o pomoc i odpowiedzi na moje pytania.

1. Co to za urządzenie? (znajduje się pod wykładziną, tam gdzie są schowane w podłodze wtyczki pod fotelem kierowcy):

01.thumb.png.81b14156b7b86a93ceed8c3f1080a673.png

2. Do czego służy ta krańcówka pod fotelem kierowcy? Powyżej to wtyczka do napinacza pasów?

02.thumb.png.3f07507db2f410fecc001d375a3bf7f7.png 05.thumb.png.9d02693a2888c9374bcd3ffdfde08f8b.png

3. Czy dobrze zgaduję - (1) wtyczka główna - poduszka, napinacz, podgrzewanie, (2) wtyczka do poduszki fotela, (3) przekaźnik podgrzewania fotela?

03.thumb.png.d1afc51f3e6ef9d38296516057f52f50.png 04.thumb.png.4a1c5761aa3cdd436d88d305b2acef1a.png

 

Wymiana taśmy zwijacza:

 

Edytowane przez piottro1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie ja natomiast mam zupełnie inny problem w Megane II Ph I 2005r 2.0 T z tymi wspaniałymi dwoma kontrolami ...

Mianowicie u mnie wogole się nie zapalają ani na zapłonie ani pomimo tego że mam uszkodzona taśmę kierownicy a także podczas mode test zegarów wogole się nie zapalają. Co z tym zrobić i gdzie szukać powodu ? 

DrNO pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, BlackShadow napisał:

Panie i Panowie ja natomiast mam zupełnie inny problem w Megane II Ph I 2005r 2.0 T z tymi wspaniałymi dwoma kontrolami ...

Mianowicie u mnie wogole się nie zapalają ani na zapłonie ani pomimo tego że mam uszkodzona taśmę kierownicy a także podczas mode test zegarów wogole się nie zapalają. Co z tym zrobić i gdzie szukać powodu ? 

DrNO pomocy!!!

Może ktoś żarówki zdemontował z deski zegarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

u mnie taśma zerwałą się przy wtyczce. Polutowałem, przejścia niby są, ale kontrolka nie zniknęła - wymienię taśmę na nową. 

Ale mam pytanie związane z "pająkiem" jak montowałem go na miejscę, wpinałem trzy wtyczki wychodządze z kolumny kierowcy. Czerwoną podłużną i dwie pozostałe, na lewo i prawo od tej czerwonej. Nie mam w aucie tempomatu. I tu rodzi się pytanie, gniazdo po lewej stronie pająka nie ma u mnie Pinów, tylko taką blaszczkę trzymającą wtyczkę. Czy tak to powinno wyglądać? Czy coś jednak jest nie tak i ona odpowiada za wpięcie Airbag? - Może źlę włożyłem taśmę z pinami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kusiu napisał:

...tylko taką blaszczkę trzymającą wtyczkę. Czy tak to powinno wyglądać? Czy coś jednak jest nie tak i ona odpowiada za wpięcie Airbag? - Może źlę włożyłem taśmę z pinami? 

Chyba źle złożyłeś gniazdo. Blaszkę trzeba włożyć pod piny. Jak nie masz tempomatu to pinów masz 5 a nie 7. A jeżeli masz przejścia na pinach i poprawisz blaszkę, to wszystko powinno działać. Popatrz dokładnie 

 

Edytowane przez wenom44
Doprecyzowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki, rozbiorę i złożę ponownie. Mam przy okazji pytanie, na znanym portalu aukcyjnym można kupić taśmę z końcówkami 7 PIN, czy mimo iż mój zwijacz nie korzysta z dwóch pinów, mogę tę taśmę zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale tempomatu z tego nie będzie. Nie będziesz miał wyjścia na 2 dodatkowe piny. Przylutujesz to, ale nie masz kabelków od tempomatu. Musiałbyś wymienić te wiązki, które łączy taśma z dwóch stron. Sprawdź tą blaszkę. Prawdopodobnie nie potrzebujesz nowej taśmy.

Edytowane przez wenom44
Doprecyzowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!