Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka AIR BAG + SERVICE


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Panowie. Okazało się, że przy montowaniu elementu z taśmą do elementu z manetkami, nie wyjąłem tej metalowej blaszki i zagięły mi się piny. Zdemontowałem "pająka", wyjąłem blaszkę, naprostowałem piny, złożyłem i błąd po 10 sekundach od odpalenia auta zniknął. Myślę, że taśmę i tak wymienie na taką z gotowymi końcówkami - można ją kupić na chińskim portalu (te same sprzedają na naszym polskim z podwójną przebitką). Jakoś nie jestem pewien, co do jakości moich lutów :) Jeszcze raz dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2019 o 08:59, oil napisał:

Może ktoś żarówki zdemontował z deski zegarów

Wiesz co dostałem się do środka nie było najgorzej bo żarówki były, lecz jakaś menda zakleiła je czarnym silikonem. Teraz juz wszystko ładnie świeci i wiem że taśmę mam do wymiany. Jak ja kocham tych wszystkich ludzi którzy takie rzeczy robią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BlackShadow napisał:

lecz jakaś menda zakleiła je czarnym silikonem

Czyli niestety... padłeś ofiarą oszustwa, a ta "menda" to był pewnie ktoś kto Ci to auto sprzedał. To jest karalne. Zostało narażone Twoje zdrowie i życie ponieważ poduszki powietrzne w Twoim aucie nie działają.

Ja bym tego tak nie zostawił. Ciekawe jakie jeszcze "niespodzianki" Cię czekają. Ta sytuacja niestety nie wróży nic dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

A spotkał się ktoś z was z takim czymś

Komunikat poduch przestał mi świecić wraz z przyjściem zimy - a zapaliła się jak zaczęło się robić troszkę cieplej/suszej

Niebawem lutuję kostki i zobaczymy

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Pacjent Megane II 2005, 2.0 Benz.  Świeci się airbag +serwis. Wątki przeczytałem, wyczyściłem kostki pod fotelami i wymieniłem zwijacz w kierownicy. Po wykasowaniu błędu znów wyskakuje. Czy jest taka możliwość że padła sama poduszka czy raczej coś nie tak z nowym zwijaczem? Pozdrawiam 

IMG_20221030_152543.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to w Megane 2 jest świetne rozwiązanie że jest krótsza taśma ale za to zwijacz ma przelozenie. Jak się zębatki wyrobią przeskakuje i zrywa taśmę. Świetna zabawa. Ale mówisz że przejście jest więc pewnie taśma dobra. A mierzyles na pipczyki czy na rezystancji? Ciekawe co na wiązce komputer poduszek- wtyczka zwijacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzyłem rezystancji, tylko tak na ciągłość przewodu, jest 5pinow na taśmie, dwa po bokoach to kostki poduszki, środkowy to masa kierownicy. Ta szara wtyczka też ma przejście na te takie ślizgi w zwijaczu.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkadza się taśma wewnątrz tego zwijacza/przewijacza. Po prawej stronie obudowy zwijacza jest otwór w którym ma być widoczny symbol 0, jeżeli dobrze pamiętam, wtedy kierownica ma być na wprost. W innych przypadkach może dojść do zerwania taśmy przy skrajnym obrocie kierownicy do oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmierz na omomoierzu. Pipczyk na ciągłość przewodu moim zdaniem nie jest dobry do celów diagnostycznych. Już w maszynach przejechałem się na tym że pipczalo a na przewodzie mówiąc kolokwialnie były ohmy i układ nie działał prawidłowo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!