Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzypiący pedał sprzęgła


Rekomendowane odpowiedzi

Drobny problem.

Przy wciskaniu pedału sprzęgła wydobywa się taki chrupiąco-piszczący dźwięk. Czuć też pod nogą, że coś ociera. Posmarowałem miejsca podparcia sprężyny "powrotnika", ale nic nie dało.

Słychać to też na zewnątrz - cicho, ale słychać.

Auto już takie nabyłem.

 

Silnik 2.0dCi, ale to chyba nie ma większego znaczenia.

Edytowane przez gRRuby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem auto salonowe i od nowości mi tak trzeszczał pedał sprzęgła, delikatne trzeszczenie, po dwóch latach na przeglądzie gwarancyjnym to zgłosiłem i coś zrobili ze przestało, nie wiem co ale na pewno nie był wymieniany. Do dziś mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ASO to się trzymam z daleka, choć z tym pedałem byłem. Poprosiłem żeby ktoś zerknął - wcisnął pedał i tyle. No i się zaczęło - musimy Pana umówić, tak zerknąć to nie, musimy zrobić przegląd itd... Krótko mówiąc wyszedłem :D

Dobiorę się do tego sam, tylko to strasznie niewygodne miejsce do grzebania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to sprawdzony model postępowania :-)

Mam dobrych mechaniorów, ale chciałem sam to zrobić bo wydaje się, że to nie jest skomplikowane. Dziś nasłuchiwałem z kumplem i na 99% skrzypienie ma źródło w komorze silnika, a nie przy pedale.

Jak uporam się z przekręconą nitonakrentką od dolnej osłony silnika to zajrzę, od góry nie ma szans żeby coś zobaczyć bez wybebeszania aku i itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słychać skrzypienie spod maski, to posłuchaj od spodu, od strony skrzyni biegów, prawdopodobnie to dźwięk wysprzęglika.

Pod maską będziesz miał tylko pompkę (na ścianie godziowej, do niej przyczepiony jest pedał sprzęgła), przewód hydrauliczny z tłumikiem idący do przodu skrzyni i połączenie z wysprzęglikiem. To wszystko, wysprzęglik jest w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Może być sprawny. Ten dźwięk bym określił bardziej jako stękanie niż skrzypienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słychać skrzypienie spod maski, to posłuchaj od spodu, od strony skrzyni biegów, prawdopodobnie to dźwięk wysprzęglika.

Pod maską będziesz miał tylko pompkę (na ścianie godziowej, do niej przyczepiony jest pedał sprzęgła), przewód hydrauliczny z tłumikiem idący do przodu skrzyni i połączenie z wysprzęglikiem. To wszystko, wysprzęglik jest w skrzyni.

Raczej nie jest to wysprzęglik, bardziej jeszcze na odcinku pedał-pompka. Może to sama pompka? Konstrukcję znam bo walczyliśmy kiedyś u kumpla z wysprzeglikiem w GSII 2.0dCi.

Dźwięk ciężko opisać. Wciskam sprzęgło i jakbym drzwi od stodoły zamykał :D Na samym pedale też czuć, że coś trze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pedały sprzęgieł są plastikowe, więc i naprężenia od nogi mogą powodować jakieś odkształcenia samego pedała

Wielka litera, kropka na końcu zdania.

Pawel

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!