Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana pompy ABS/ESP - jak to zrobić


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zabieram się za wymianę pompy ABS/ESP w moim megane III phI 1,5 dci 110 km. Ręczny hamulec jest klasyczny.

Zaznaczam, że nigdy tego nie robiłem i w związku z tym liczę na wasze rady jak to zrobić?

Nie chodzi mi tu wo to w jaki sposób odkręcić pompę tylko o wskazówki co zrobić abo poszło to bezproblemowo. Czy blokować pedał hamulca, czy odkręcić wcześniej odpowietrzniki na kołach, czy wyciągnąć strzykawką płyn ze zbiorniczka itd... Każda wskazówka będzie dla mnie cenna.

Mam clipa więc z odpowietrzaniem kół i otwarciem elektrozaworów w trakcie nie będzie problemu - już to robiłem.

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniasz pompę i odpowietrzanie, nie ma jakiś specjalnych wskazówek mechanicznych

Ale w sterowniku pompy abs masz zapisany przebieg, jak będzie wyższy niż w twoim aucie to przepisze się do wszystkich modułów w samochodzie łącznie z kartami do odpalania

Albo pompa abs z pewnym przebiegiem, albo przygotować sterownik pompy pod samochód ( przebieg vin ), przygotowanie pompy abs wiżąe się z otworzeniem sterownika

 

Mogę wysyłkwo zrobić pompę abs

Edytowane przez cinas_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki.

 

Dodano: 10 lis 2015 - 07:34

Przez nadkole, od góry za wiele nie zdziałasz.

*********************************

Jednak od góry. Przez nadkole się nie da.

*********************************

Sposób postępowania:

*********************************

*********************************

1. Odpięcie wygłuszenia ściany grodziowej

*********************************

2. Odkręcenie przewodów pompy (tu była zabawa bo ciężko dojść)

*********************************

3. Odkręcenie łapy trzymającej pompę od nadwozia (trzy śruby - dostęp dość łatwy)

*********************************

4 Obrócenie pompy do góry nogami i odkręcenie łapy pompy (to wszystko robiłem pomiędzy ścianą grodziową a silnikiem w tej dziurze :( - też ciężko to zrobić ale się da)

*********************************

4. Wyjęcie łapy

*********************************

5. Wyjęcie pompy

*********************************

*********************************

*********************************

montaż w odwrotnej kolejności

*********************************

Pompa działa - przebieg nie przeskoczył - czyli miałem szczęście :)

*********************************

Adaptacji nie robiłem - tylko odpowietrzyłem clipem.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam jakie miałeś objawy że wymieniałeś pompę? generalnie mam też problem megane coupe 2009r wyświetla mi się komunikat skontroluj abs i esp po podłączeniu kompa na szybko okazało się że problem jest w pompie wychodzi brak zasilania sprawdziłem dwa bezpieczniki a z tego co znalazłem są trzy pozostał mi jeden główny bezpiecznik za akumulatorem ale na niego brakło mi czasu czy w Twoim przypadku wyglądało podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

Mam problem prawdopodobnie z pompą.

Megane III phI, 1,9 diesel 130 ps. Rocznik 2011.

 

Objawy jak powyżej - komunikat skontroluj ABS, ESP, układ hamulcowy.

Pod komputerem pokazuje problem z zasilaniem pompy.

Jakieś pomysły o co może chodzić?

Sezon wakacyjny i z mechanikiem się rozmijamy w wyjazdach. A mi zależy na zrobieniu tego.

 

Pozdrawiam serdecznie

Krzysztof

 

Dodano: 13 lip 2016 - 14:22

Witam ponownie. Nie potrafię dopisać się do wcześniejszego posta.

Zależy mi na czasie, więc kupiłem na allegro pompę o takich samych numerach, z modelu kombi 1,5 diesel.

Auto miało mniejszy przebieg od mojego.

Czy będzie jakiś problem z wymianą? Na coś zwrócić uwagę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam podobny problem w mojej Megane III RS. Na desce rozdzielczej, zaczęła świecić się kontrolka ABSu oraz informacja o konieczności sprawdzenia układu hamulcowego,ABSu i ESP. Po podpięciu do OBD wyskakuje błąd DTC4020 czyli błąd pompy.

Gdzie dokładnie znajduje się pompa pod maską?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stoisz przodem do auta, to za silnikiem po lewej stronie pod podszybiem, zobaczysz dużą wtyczkę z żółtym zatrzaskiem. Dostęp beznadziejny, ale jak się zrzuci podszybie i dolot to można się tam jakoś dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

I u mnie to samo od jakiegoś czasu. Raz zapalała się raz gasła kontrolka. Już raz był na remoncie. Podobno szczotki się zapiekają w pompie. Remont nie pomógł i teraz nie można zgasić kontrolki. Oczywiście abs do tego remontu nie był wyciągany. Czy jak wyjmę pompę i naprawię te nieszczęsne szczotki to będzie ok? Czy te układy abs cierpią na zapiekanie się szczotek? No i czy są rozbieralne przede wszystkim?

Pozdrawiam

 

ABS naprawiony, dokładnie silnik pompy. Naprawa w firmie ZM Serwis z Ozorkowa z dwuletnią gwarancją. Profesjonalna i miła obsługa. Kontrolka ABS i klucz nareszcie zgasły. Polecam wszystkim, którzy się zastanawiają czy naprawiać czy kupić coś używanego.

Edytowane przez bacablue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam!!!!

mam problem. nie działa pedał hamulec do podłogi i 4 razy naprawił nie wyszło ale prawdopodobnie pompa abs.

wszystko odpowierztnik pompa hamulcowy,zawor,reperaturka zaciski są OK i dlaczego nie wiem

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Panowie, a czy ktoś mi powie, czy do Megane III 1.9DCI 2009r jest taka sama pompa, jak np 1.9DCI 2010r?

Zastanawiam się, czy to:

http://allegro.pl/renault-megane-iii-1-5dci-pompa-abs-476603625r-i6892118394.html#imglayer

będzie pasowało do mojej Megane - 1.9DCI 2009r

Edytowane przez Luktech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!