Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana pompy ABS/ESP - jak to zrobić


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, aniewa napisał:

Odpowietrzałem programem pyren, komendy te same co w clipie. To nie działa zbyt dobrze, pompa włącza się na trzy sekundy i procedurę należy powtarzać kilkanaście razy na koło. 

Wymieniałem cały płyn hamulcowy. Odpowietrzalem każde koło podciśnieniowo. Nie dało się to zrobić bez ingerencji  pyrenem, bo pompa pozostała zapowietrzona. Po dwa razy na każde koło i było idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odpowietrzaniu cklipem jakoś wciskać pedal hamulca czy coś czy pompa wszystko załatwi?

Co do samej awarii pompy. Miły Pan z ZM serwis powiedział że w mojej pompie była rdza i że to się często zdarza że puszcza podszybie i kapie na pompę. Pan zaproponował zrobię IE okapnika nad pompa. Ciekawe jest to że nie zaobserwowałem mokrej wyściółki pod maską czego nie mogę powiedzieć o peugeocie 307. Tam zawsze jest mokro. Będę obserwował. Możecie sprawdzić u Siebie może akurat kogoś uchroni przed awaria.

 

Edit.

Jednak jest mokra ta wyściółka pod samym podszybiem. Jeszcze nie próbowałem uszczelniać ale szczerze nie widzę którędy by się to miało lać. Albo trzeba będzie osłonić pompę.

 

Odpowietrzone działa. Dawno takich hebli nie miałem:). Jedyny minus zmserwis to tak naprawdę otrzymujesz nie swoja pompę tylko kolejną z półki:). Ale ruszyła odrazu i po temacie. 

 

Co do mokrego wygłuszenia. Wygłuszenie za silnikiem owszem suche. Ale wygłuszenie od podszybia jest mokre. I co ciekawe robi sie mokre od spodu nie od góry. 

Zdarłem dziś podszybie i wylałem dwa wiadra wody no i mam. Po prawej stronie puściło uszczelnienie namaka wygłuszenie kapie na taką śmieszną półeczkę a stamtąd prosto na pompę ABS. Podejrzewam że dopóki ktoś tego nie ściąga to trzyma. Ja miałem ściągane w styczniu bo były wymieniane łożyska mcpersona. 

IMG_20221021_085355.jpg

Edytowane przez halas2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!