Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana pompy ABS/ESP - jak to zrobić


Rekomendowane odpowiedzi

Witam odkopuje temat. Mam problem z pompą ABS niestety do wymiany, nowa nie wchodzi w grę, gdyż kosztuje ~3800zł za używaną dam od 200-500zł. Problem tkwi w tym, na które numery mam zwracać uwagę przy zakupie, by pasowała do auta. Na Allegro znalazłem:

NUMER SERYJNY 476608247R
95CT2AAY2 

CDC/ESP
00.0405-104D.0
Początek się zgadza, chodzi o dalszą część na naklejce u mnie jest sam napis CDC i numer: 10.0212-0340.4 czy ma to jakieś znaczenie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. A jaki problem ma kolega z ABS? Jakie błędy pokazuje komputer? Najczęściej w tych pompach zapiekają się szczotki. Wystarczy zmienić część hydrauliczną pompy, elektronika pozostaje stara. Nie trzeba się martwić o przebieg. No chyba, że padnie sterownik - ale to rzadko się zdarza. Miałem podobny problem. W firmie w której naprawiają takie rzeczy naprawa trwała ~10 minut. Założono drugi blok hydrauliczny z nowymi szczotkami, dwa lata gwarancji i śmiga :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

witam

niestety i moją MIII dopadł ten ból.

jakieś 1,5 tyg temu wyjeżdżając z pracy o mały włos nie skasowałem bramy wjazdowej, bo pedał wpadł mi w podłogę i sprawności został mi jakiś 1cm.

Od razu pojechałem do znajomego mechanika, odpowietrzyliśmy układ, jednakże moje tarcze i klocki z przodu nadawały się już do wymiany, więc zaplanowaliśmy to za kilka dni, w pakiecie zasugerował wymianę płynu hamulcowego, bo też nie był już pierwszej świeżości.

Powróciłem nieco szybciej bo sytuacja się powtórzyła, hamulec w podłodze, miękki jak sprzęgło... ponowne doraźne odpowietrzenie układu i na 2 dni z głowy.. 

Następna wizyta to już na wymianę, ale z ponownymi objawami miękkiego hamulca.

Tarcze + klocki + płyn wymienione - czyli będzie OK...

no niestety nie... za 2 dni wracam bo dalej się zapowietrza... ... nasza burza mózgów - brak wycieków, płynu nie ubywa, a układ się zapowietrza - więc .. może POMPA hamulcowa...

no i za 2 dni wymiana... jakby coś lepiej... ale mija 4 dzień od wymiany, gdzie 2 dni temu byłem znowu odpowietrzyć układ... to chyba jednak nie pompa

ale na dzień dzisiejszy objawy nieco się zmieniły, bo - jak jadę i wciskam hamulec to wpada mniej więcej do połowy i dopiero czuć efektywność hamowania, ale przepompowanie powoduje jego normalne działanie.. aż do kolejnego hamowania.

dobrze, że wpadł mi w oko ten artykuł bo się dowiedziałem, że jest cos takiego jak POMPA ABS, ukryta gdzieś w podszybiu... już zamówiona na allegro.. niestety brak jest nowych zamienników, co jest mega dziwne... 

plan jest taki, że ma dojść we wtorek, rozbieramy megankę, wyciągamy starą pompę, sprawdzamy numery, jeśli trafimy to wkładamy zamówioną, jeśli nie - to odsyłka i zamawiamy kolejną.

 

Trzymajcie kciuki za powodzenie akcji, bo z hamulcami nie ma żartów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz pompę taką samą to elektronikę można przełożyć, a wymienić tylko blok pompy.

Jeszcze jest też opcja jakiegoś wycieku, albo nieszczelności i dlatego układ się zapowietrza.

Jak masz ręczny elektryczny to sprawdź tylne zaciski bo zdarza się, że one się rozszczelniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeżeli numer na pompie jest taki sam to będzie pasować.

Warto zwrócić uwagę na to czy dawca i biorca ma ESP czy nie, bo są różnice w średnicach przewodów hamulcowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w mieście obok za 100 zł pompę z dCi i bralbym ją w ciemno już dzisiaj.

Idzie to jakoś po nr Vin sprawdzić?

 

O przebiegu pamiętam, tylko ktoś wspominał że idzie wymienić samą hydraulikę a elektronikę zostawić starą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym vinem chodziło mi o sprawdzenie czy pompa z dCi pasuje do 1.4 TCe

 

 

Wczoraj wymienili mi płyn hamulcowy. Zrobione jakieś 80 km i póki co jest okej.

Pompy jeszcze nie kupowałem 

Co ciekawe ustało też bicie na kierownicy przy hamowaniu w okolicach 100km/h.

Myślałem że to tarcze mam krzywe a winna chyba właśnie jest pompa ABS.

Edytowane przez Haifisch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tak jak. napisaliście, mechanik rozłożył wszystko do dojścia do pompy, wyjął tą co mam, sprawdził numery, zamówiliśmy dobrą, ale niewiadomym przebiegiem, po podłączeniu wszystko ok ale... ze 127000 mam 188000 km... na razie kazal pojeździć przez weekend i zobaczyć czy się nic nie dzieje niepokojącego, jak będzie ok, w to pon rozkładamy i podmiana elektroniki na powrót do mojego przebiegu... 

miałem nadzieję, że te 188000 skoryguje clipem, ale nie ?

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania :!:

Przed wysłaniem zalecamy sprawdzenie tego co palce nastukały na klawiszach, poprawienie i zastosowanie odpowiednich znaków przestankowych :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że przebieg 180 masz wszędzie

ABS, Licznik, Karta , ECU silnika , UCH ( nie widoczny ) ale jest

 

Teraz jak sobie po testujesz i będziesz  miał kontrolę  policji - spiszą licznik i idzie w papiery

A jak cofniesz to popełniłeś przestępstwo zgodnie z polskim prawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!