Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana pompy ABS/ESP - jak to zrobić


Rekomendowane odpowiedzi

Ale w Liczniku teraz zapisał się przebieg z pompy (188tyś) 

Mam nadzieję, że wiesz jak go skorygować przed włożeniem Twojej elektroniki z pompy bo inaczej ona załapie przebieg z licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w liczniku , pisałem wcześniej "ABS, Licznik, Karta , ECU silnika , UCH ( nie widoczny ) ale jest "

I tam zostanie , chyba że teraz będzie korygowane - kupa roboty

Prościej "wyzerować" ABS przed montażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro ABS już zamontował to mu przepisało ten przebieg.

ECU sobie pobierze, nie powinno nadpisać przebiegu z ECU gdzieś indziej, z karty też nie pobierze, zapisze aktualny.

UCH też nie będzie problemem.

 

Problemem jest tylko synchro ABS - Licznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jednak wysiadła mi pompa ABS. Kupiłem na czuja tą z dCi ale jednak nie pasuje.

Moja wygląda tak:

IMG_20201222_104248.jpg IMG_20201222_104246.jpg

I teraz mam pytanie, czy podejdzie taką pompa jak w aukcji czy muszą być numery identyczne?

https://www.olx.pl/oferta/renault-megane-iii-pompa-abs-476602272r-a-CID5-IDHPOBu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
Dnia 13.07.2016 o 14:22, Krisol napisał:

...

Zależy mi na czasie, więc kupiłem na allegro pompę o takich samych numerach, z modelu kombi 1,5 diesel.

Auto miało mniejszy przebieg od mojego.

Czy będzie jakiś problem z wymianą?...

Witam!  No i problemu nie było przez parę lat. Niestety ponownie mam problem (prawdopodobnie) z pompą ABS. Tym razem objaw spadek siły hamowania. Zapowietrza się. Odpowietrzone manualnie i po 200 km znowu to samo się zaczyna. Dziś, po odpowietrzaniu za pomocą apki PyClip wyskakuje przy jednym kole (lewy przód) inny komunikat na końcu niż przy innych. A efekt po tej operacji - hamulców praktycznie brak.

 

Pytanie i prośba! Szukam jakiegoś sprawdzonego serwisu, który takie pompy naprawia - miło by było jeśli z okolic Gliwic ( Śląska). Jako, że została mi stara pompa z 2016 roku (były inne objawy), to chcę ją naprawić i za jedną wizytą w znajomym warsztacie wymienić uszkodzoną na sprawną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś, czy coś się nie dzieje z lewym przednim wężykiem elastycznym, a może z samym zaciskiem?

Może to niekoniecznie sama pompa - ona tylko nie przechodzi testu sprawdzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam
Przeczytałem całą dyskusję i nie znalazłem odpowiedzi odnośnie tych nr pompy. Mam taki unikat, że wychodzi na że będę musiał wysłać do naprawy, ale jakoś 1130zł to naprawdę dużo.

Proszę napiszcie czy końcowy nr 10.0212-0423.4 mianowicie dotyczy to (0423) bo mam np możliwość zakupu o nr ( 0466) . 

Pomoże mi ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Przeczytałem całą dyskusję i nie znalazłem odpowiedzi odnośnie tych nr pompy. Mam taki unikat, że wychodzi na że będę musiał wysłać do naprawy, ale jakoś 1130zł to naprawdę dużo.

Proszę napiszcie czy końcowy nr 10.0212-0423.4 mianowicie dotyczy to (0423) bo mam np możliwość zakupu o nr ( 0466) . 

Pomoże mi ktoś?

Tak dokładnie jest taka 

286355843_1150071292496546_4509762079077955061_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dopadło i mnie. Pompa 476606264R. Zapowietrza się przednie lewe koło. Wysokość pedału hamulca to loteria. Raz równo zahamuje raz nie. Odpowietrzanie już wiele nie zmienia:). Ale generalnie hamuje nawet nawet. Moje pytanie jest inne.

Mam pompę ABS z piechotą 206. Jest inna ale i bez ESP. Ale czy bloki hydrauliczne aż tak się różnią? Da się to pożenic razem czy generalnie pomysł z D.....? 

IMG_20221004_194507.jpg

IMG_20221004_194454.jpg

Edytowane przez halas2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wyciągnięta. Pojechała do regeneracji. Podpowie ktoś jak to dobrze później odpowietrzyć. Nigdy nie musiałem odpowietrzacz więcej jak jednego koła na raz. Odpowietrzacz najpierw pompę hamulcowa przed ABS? Odpowietrzać clipem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzałem programem pyren, komendy te same co w clipie. To nie działa zbyt dobrze, pompa włącza się na trzy sekundy i procedurę należy powtarzać kilkanaście razy na koło. Jak się nie ma specjalnej aparatury to chyba najlepiej podstawić butelkę pod wężyk założony na odpowietrznik i grawitacja sama odpowietrzy. Tak z każdym kołem. Trochę to potrwa ale działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw do odpowietrzania z geko. Ale to nim zassa podciśnienie to chyba lepiej pedałem pompować:). Pytanie czy wystarczy normalnie odpowietrzyć czy będzie potrzebna jeszcze procedura?

 

Co do samego wyciągania pompy to jeżeli chodzi o demnotaż to należy zdemontować rury od turbo i ja zdemontowałem jeszcze zawór od chłodnicy egr. I polecam jeszcze zaopatrzyć się w rozciętą oczkową 11 bo odkręcanie przewodów z tyłu pompy bez takiego kluczyka to jakiś nieśmieszny żart. Co nie oznacza że nie możliwe :)

Edytowane przez halas2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!