Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przełożenia skrzyni biegów


marpet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się nad wymianą skrzyni biegów ze scenica po lifcie czyli 6 biegową w związku z tym mam pytanie do właścicieli takiego egzemplarza jakie macie obroty silnika przy 100km/h na szóstym biegu i jaki rozmiar opon.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając różnice jakie są pod drążkiem biegów w sceniolu II, tymi 5 biegowymi, oraz 6 biegowymi przy silnikach 1,9 i 1,5 (3 rodzaje) musisz jeszcze przemyśleć czy nie będzie potrzebna wymiana tego drążka i u Ciebie. I oczywiście czy taki z tą skrzynią scenica współpracujący znajdziesz. Ze sceniola nie dopasujesz, a linki mogą inaczej być podłączone.

(jest kilka mocowań linek na skrzyni, Laguna też ma inne jak meganka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem jeszcze Megany/Scenika II z silnikiem 1,6 16V i skrzynią 6, ale w ogłoszeniach się pojawiają.

W Megane 3 skrzynia 6 jest popularna, ale IMHO bardziej była zabiegiem marketingowym, niż faktycznie potrzebą opcją.

Przełożenie 5 biegu w Megane II 1,6 16V i 6 w Megane III 1,6 16V jest do siebie bardzo zbliżone i trudno wyczuć różnice.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli skrzynię ze scenica II ph II silnik 1.6 16V przypuszczam że powinna być zbliżona. Chodzi mi o skrzynię 6 biegową bo takie też występowały.

Edytowane przez marpet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi Paweł. Szóstka w tym silniku to ściema jakich mało. Jest to piątka rozłożona na sześć. Przy 120 obroty prawie 3500 i muli. Bez sensu taka zamiana bo wir w baku pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedź, może wystarczy w istniejącej skrzyni zmienić koła zębate na V , widziałem już taki temat na forum ale dotyczył skrzyni z magan I

 

Dodano: 15 lis 2015 - 09:31

Ponownie witam kolegów

Mam taką propozycję: może kiedyś, ktoś z was z tego skorzysta, chociażby z ciekawości. Czy moglibyście umieścić takie informacje jak: model samochodu (pełny) silnik pojemność, oznaczenie oraz obroty silnika przy 100 km/h na ostatnim biegu, rozmiar opon, zaznaczając czy skrzynia 5 czy 6 biegowa.

Zobaczymy jak wyjdzie zestawienie dla wszystkich modeli.

Pozdrawiam

 

Dodano: 29 lis 2015 - 17:55

Panowie wrzućcie informacje ze swoich meganek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest w sceniku tak samo jak w MIII, bo niekoniecznie. Na razie żaden użytkownik scenika się nie wypowiedział. Mam też lagunę II ph II 2.0 16v, która ma 5 biegów (licznikowo 3500 jest przy ok. 125 km/h, natomiast w MII 1.6 przy trochę mniej niż 120 km/h takie obroty), są takie same laguny z silnikiem 2.0t i skrzynią 6 i one mają 500 obr./min mniej np. przy 120 km/h.

Nie wiem jak jest w tym Sceniku, skoro silnik identyczny. Może faktycznie to chwyt marketingowy, ale przecież też są Megany 2.0 (dłuższe 6 w gt, czy rs -ale to pewnie ciężko znaleźć)....może one mają dłuższe skrzynki jakieś 6 gangowe (???)? Może od niej brać jak nie od Scenika? Tylko np. w Lagunie obudowa skrzyni jest trochę inna, też chciałem podmieniać - ale nie pasuje. Więc warto się zorientować przed zakupem jakiej kolwiek 6 gangówki (???) czy podejdzie. No i 6 np. w Lagunie są bardziej awaryjne.

 

Dodano: 29 lis 2015 - 22:35

"fajnie", jestem na forum OCP (Octavia Club Polska) też od lat i nikt tam nie przyczepia się o takie coś jak potoczne motoryzacyjne sformułowanie np. gang = bieg jakby ktoś nie wiedział. Za dużo czasu chyba adminy tu mają, żeby takie pierdoły wyłapywać:)

Nagorliwość gorsza niż rozwolnienie bywa.

Edytowane przez sew1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!