Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

COŚ rozładowuje aku...


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Dziwna sprawa z tym moim wozem. Wygląda na to, że mam jakiegoś zjadacza prądu. Bardzo żarłocznego, gdyż przez noc akumulator jest na tyle rozładowany, że rano ledwo działa centralny zamek, a rorzusznik nawet nie zakręci. Kupiłem nowy aku. Wcześniej miałem niemal identycze sytuacje jak na tym filmie:

Doradzono mi wymianę akumulatora, więc zrobiłem to, ale nie pomogło na długo.

Mechanik mówi, że coś musi pobierać prąd na postoju, bo nowy akumulator sam z siebie po nocy się nie może rozładować. Poborów prądu nie widzą żadnych, alternator ładuje na 14,4.

Dodam, że od momentu kupna (sierpień br) mam niesprawną tylnią wycieraczkę (zatrzymała się mniej więcej po środku szyby).

Jutro auto ma być sprawdzone przez komputer serwisowy.

 

Mieliście podobne sytuacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz minus akumulatora w to miejsce między słupek akumulatora a klemę wtykasz miernik ustawiony na 10A końcówki miernika w pozycji COM oraz 10ADC końcówka COM do minusa akumulatora druga do klemy. Miernik przy wyłączonych wszystkich odbiornikach powinien pokazać 0.03-0,07A wszystkie wskazania powyżej świadczą o poborze prądu przez włączony jakiś odbiornik np: źle podłączone radio.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość takie sprawy to robi elektryk, mechanik co najwyżej może wymienić ten akumulator ale i tak pewnie nie wie jak poprawnie go zamontować :D Kup sobie najzwyklejszy miernik i zrób jak pisałem wyżej :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy według Was, możliwe jest, aby świecąca się ciągle lampka w przednim schowku mogła rozładować przez noc akumulator?

Jest to realne. Szczególnie jak akumulator ma swoje lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Przy wyłączonych światłach kabiny u mnie pomiar prądu wychodzi 0,15 A. Nie wiem czy ma to tu znaczenie, ale mierzę na rozładowanym akumulatorze. 

Czy taki pobór mógł rozładować 1,5 roczny akumulator w jedną letnią noc? 

Edytowane przez parabellum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, parabellum napisał:

Przy wyłączonych światłach kabiny u mnie pomiar prądu wychodzi 0,15 A.

Prawidłowy pobór prądu to ;  0,010 - 0,015 A ;

  - u Ciebie jest ok; 10 X większy i stąd rozładowany akumulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, parabellum napisał:

Przy wyłączonych światłach kabiny u mnie pomiar prądu wychodzi 0,15 A

Noc powiedzmy 10 godzin x 0,15 A = 1,5 Ah. Pojemność naładowanego akumulatora to minimum 40Ah więc w jedną noc nie powinno rozładować naładowanego akumulatora. Z swojego doświadczenia mogę napisać, że przy poborze prądu około 0,25 A rozładowywało akumulator po trzech dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy poborze prądu 180-190 mA z trudnością udało się odpalić diesla z akumulatorem 85Ah po 5 dobach.

Nawiązując do poboru prądu w Megane mierzy się go po 10 min od zamknięcia z pilota lub z hf ( warunek- nie można w tym czasie przerwać obwodu). Normalny pobór prądu może wynosić max  30 mA w samochodzie bez alarmu i bez instalacji LPG. To właśnie one są często źle włącznie do instalacji.( Równolegle, a nie do obwodu po otwarciu drzwi).

15 godzin temu, parabellum napisał:

X

Wskazaną wielkość jest zbliżona do zwartego czujnika optycznego jednej z klamek samochodu jeśli posiada HF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!