Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

CB radio. Jak i gdzie zamontować w Megance radio i antenę


maly_man

Rekomendowane odpowiedzi

jak dla mnie to estetyka daje duużo do życzenia(pasuje to miejsce ja kdo świni siodło)

Nie wiem co masz na myśli pisząc estetyka ale radio zostało zamntowane na oryginalnym montażu bez rzeźbienia. Osłonka Twojego autorstwa może i pomysł dobry ale wykonaniem też nie grzeszysz. Osłonka jest ok ale wpasowanie w nią radia już nie bardzo.

 

tommi, no niestety Megane II nie jest wdzięcznym autem - nie ma gdzie zamontować radia. Jak już napisał Lechu PW, pod klapką jest tylko złącze diagnostyczne. Można wstawić pod radiem ale ja w tym miejscu mam zmieniarkę, jak ktoś ma zaślepkę to tam mozna wstawić. Wierz mi, że szukałem lepszych rozwiązań a to wydaje się byc jedynym dla tego radia. W CC podłoga jest o 10cm niżej niż zwykłej megance, więc siedząc lub wychodząc nawet nie dotkniesz radia. Zgodzę się z tym że wrazie wypadku może być nie wesoło, ale również nie wesoły może być magnes anteny przyklejony do dachu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

jak dla mnie to estetyka daje duużo do życzenia(pasuje to miejsce ja kdo świni siodło)

 

Nie wiem co masz na myśli pisząc estetyka ale radio zostało zamntowane na oryginalnym montażu bez rzeźbienia.

 

chodzi mu o to, że to wszystko szpeci auto: kable na wierzchu, mocowania na wierzchu, no wygląda okroponie w tym pięknym wnętrzu...

choć przyznaję racje że w MII nie ma gdzie radia zamontować :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie załamujcie mnie, mi sie podoba i to jest jedyne miejce...

Kabel wystaje a to tylko dlatego że nie mam kiedy kupić drugi kabel zasilający i podłaczyć go na stałe a nastepnie schować. Radio ma wypinany przewód zasilający a że czasami przekładam radio do innego auta to nie chciałem pozbywać się wtyczki na zapalniczkę.

 

maly1984, wolę taki delikatny montaż niż szczelną zabudowe radia zasłaniającą głośnik.

 

Radio ma dobrze chodzić i być pod ręką a nie wyglądać. Mimo Waszych uwag jestem zadowolony z montażu radia, choć nie ukrywam że bolało wiercenie otworów w konsoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domin_g wiesz to twój samochód i twoja sprawa, jeśli tobie sie podoba to ok, ja tak bym nie zamontował, prędzej zamontowałbym to przy fotelu pasażera ale to też nie jest idealne miejsce :-/ meganka II nie jest idealnym samochodem do cb

 

tak troche obok tematu słyszałem, że niektóre odbiorniki strasznie szumią w MII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to i ja jestem już posiadaczem radia, dziś nastąpił próbny montaż, i nawiązanie łączności kol domin_g, będzie wiedział jaka to odległość połączyłem się z mobilem w miejscowości Jerka sam stojąc na parkingu przed swoim domkiem w Śremie w linii prostej ok 13 km asfaltem 18km :?: chiba dobrze? nie? jutro zdjęcia bo musiałem zwinąć zestaw celem dokonania istotnych zmian konstrukcyjnych :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no radyjko ma rf gain a bat jest 140 cm i jest praktycznie na dachu scenica zadowolony dziś rano kolega jechał do pracy z gostynia to go łapałem przed dolskiem :?: fajnie

radyjko tti770 antena sirio super 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niedawno zamienilem Clio III 1.2 16v na Megane II 16. 16v.

Poniewaz przymierzam sie do CB, poszperalem tu i owdzie. Znalazlem informacje, ze w Megance II z silnikiem 1.6 "praktycznie nie da sie uzywac CB" ze wzgledu na zaklocenia ze strony zasilania i osprzetu silnika. Jednakze widuje osoby w takich wozach z CB, wiec jakos to musi dzialac. Moze bedziecie w stanie poradzic na co zwracac uwage przy wyborze, zakupie i montazu zestawu CB w takim wozie?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VoorT, podłącz normalnie pod instalację elektryczną auta, ostatecznie pod gniazdo zapalniczki dodatkowo masując obudowę radia z budą auta i powinno być ok. jeżeli nie będziesz zadowolony z wyników to na alledrogo znajdziesz filtry przeciwzakłóceniowe, nie wiem jak się one sprawują ale zawsze coś powinny dać. Najmniejsze zakłócenia będą jak podłączysz pod akumulator oczywiście montując po drodze dodatkowy bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam scenika z 2000 r. planuje kupić cb radio lecz nie mam pojęcia gdzie je umocować. Wszystkie standardowe miejsca nie pasują za bardo bo pod kierownicą z jednej strony są bezpieczniki a z drugiej nie ma miejsca. Znowu u pasażera mi nie pasuje bo często przesuwam fotel max do przodu. zastanawiałem sie uż nawet nad konsolom dachową ale nie znalazłem nigdzie czegoś takiego do kupienia. Poradźcie coś. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie czy któś może montował np antenę 3 zakresową (link poniżej) na pasmo CB FM i GSM w miejsce tej orginalnej radiowej w megane II ??? Oto link do takiej anteny irioantenne.it/prodotti_ant.php?idc=1008171255&idg=1008171169&idp=128"]http://[ciach]irioantenne.it/prodotti_ant.ph...169&idp=128

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy któś może montował np antenę 3 zakresową (link poniżej) na pasmo CB FM i GSM w miejsce tej orginalnej radiowej w megane II ??? Oto link do takiej anteny irioantenne.it/prodotti_ant.php?idc=1008171255&idg=1008171169&idp=128"]http://[ciach]irioantenne.it/prodotti_ant.ph...169&idp=128

 

slyszalem raz jak dziala ta antena. Parodia a nie urzadzenie. Lepiej kupic jakigos hustlera czy s90 [kolo metra, mniej na antene do cb nie ma sensu] i slyszec i nadawac przyzwoicie, niz miec antene "jak Cie widze to Cie slysze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!