Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

CB radio. Jak i gdzie zamontować w Megance radio i antenę


maly_man

Rekomendowane odpowiedzi

A ja pozwolę sobie zadać inne pytanie czy zestaw

TTI 770 + antena sunker elite 101 wzmocniona, zamontowana na uchwycie typu SF-40 na dole klapy bagażnika samochodu renault scenic 99r.

Czy jest dobrym rozwiązaniem, czy też niezbyt praktycznym?

zamontowanie anteny poprzez wiercenie nie wchodzi w grę.

prosiłbym szanowne grono o normalne sugestie antena ma 160cm długości i jest łamana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowanie anteny na dachu jest praktyczniejszym rozwiązaniem - im wyżej tym lepiej.

Najlepiej oczywiście na środku ale czasami się nie da :( Patrzaj kilka postów wyżej jest fotka. Chyba, że chciałeś napisać na górze klapy bagażnika.

Radyjko dość fajnie wygląda ale go nie mam to się nie wypowiem na jego temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio polecone przez kierownika antena na pewno sie kierownik wypowie że szajs, mniejsza z tym interesuje mnie ten montaż a z boczku klapy ale po stronie pasengera

Prezes Twoje miejsce to raczej 0,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jakąś na magnes i dasz naklejkę z foli bezbarwnej na daszek i po kłopocie z rysowaniem lakieru. Ja tak mam. Z anten polecam ML145.

Zawsze będzie można szybko schować do autka na parkingu, bo niestety to jest PL i jak coś długiego wystaje to trza to ułamać zgiąć itp. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena zamontowana w dolnej części klapy Scenica to jak najgorsze rozwiązanie .

Ile Ci jej wystaje poza krawędź dachu ?

Ja zamontowałem na relingu (po uprzednim dobrym umasowieniu go )i jest naprawde THE BEST.

P0olecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVE

Pomimo wielu nieprzychylnych kopmentarzy na cb-radio.pl polecam TTI, sam mam 880 i sie sprawuje OK (jak na razie 3 dni), fajny stosunek ceny do mozliwosci, funkcji i takie tam, jedynym minusem sa jego (jak dla mnie) troszeczke za duze gabaryty, jak kolega wczesniej powiedzial im wyzej tym lepiej, najlepszy dach - magnesy dobrze sie sprawuja, a tyl klapy bagaznika to faktycznie jedno z najgorszych miejsc. Zreszta w tym temacie jest fotka ktora pokazuje straty w zaleznosci od miejsca montazu anteny na aucie.

Zdrawim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja także posiadam CB TTI 880 (od miesiąca) Sprawuje się super, antena 100 cm na dachu lewa strona przy końcu auta (renault megane). Zamontowałem ją pod schowkiem nad kolanami pasażera. Nie wadzi nikomu i jest super. Co do podłączenia to z tyłu zapalniczniki "wetknąłem" przewody. Nie straciłem w ten sposób gniazda zapalniczki, mogę więć ładowac "komórkę" i używać CB. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie TTI to osobiście mam 770 i spisuje się bardzo dobrze. Natomiast co do antenty, to nawet nie próbuj zakładać jej na dole klapy ! Koniecznie na dach, tak jak koledzy mówią im wyżej tym lepiej. Ja bym wybrał ML145, antena koniecznie markowa, żadnych wynalazków typu hustler :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał ML145
a jakiej firmy bo o tym symbolu z znanych firm produkuje anteny firma SIRIO, President, Midland.

Ja korzystam z hustlera ic100 i jestem zadowolony ale skoro tak jest chwalona ML 145 to właśnie postanowiłem taką nabyć. Tylko znalazłem parę producentów ale skłaniam się w stronę zakupu SIRIO. President jest dużo droższy więc dla mnie odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zicherka, dobre rozwiązanie ale trochę nie wygodne dla pasażera który nogami wwali w nie lub nie ma miejsca na nogi.

Robak, ja mam takie radyjko i antenę SIRIO 1m na magnes i umieszczam na dach i jestem zadowolony, choć na dzień dzisiejszy bardzo bym sie zastanawiał nad antenka PREZIDENT 30cm :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, bardzo dobrze znam Twoje zdanie, jednak skłaniam sie do anteny na uchwycie;

szakal, ciekawe rozwiązanie, ja mam zamontowany tak rozdzielacz na 4 więc w autku mam już 6 gniazd :(

lepper_pl, co do producentów anten zrobiłem dosłowne prześwietlenie rynku i anteny oferowane w nazwie SIRIO np przez allegrowicza DARE2 mają czerwoną nalepkę wokół podstawy to podróbki, dalej Midland sirio ML145 podróbka, oryginalne sirio znalazłem najtańsze w cenie 155 zł w sklepach od 170 - 220 czyli osiągają ceny president.

Na forum CB polecają mi również LEMM AT109 SUPERSTAR 1,65m lub SIRIO snake27 ktoś mi odpowie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVE

Robak, gdzie ty znalazles tego LEEM'a - sam na niego poluje, ale jakos nie moge znalesc - jak znajde to kupie go zamiast SIRIO.

topol, Moja matka jezdzi wlasnie na miejscu pasazera z przodu (jest osoba duza i korpulentna) i jakos nie wadzi nogami w radio, a fotel nie jest na max do tylu posuniety bo za nim jezdzi jeszcze moja zona jako 4 pazsazer. Jedynym minusem jest daleka odleglosc od rak kierowcy. Ale w uzyciu jest tylko galka (zmiana kanalow) i to wystarcza.

Zdravim

 

PS. W linku znajdziecie adres katalogu firmy SIRIO - polecam:

irioantenne.it/docs_download.php?file=cbcatalogue_2007_web.pdf"]http://[ciach]irioantenne.it/docs_download.p...ue_2007_web.pdf

 

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zicherka, a no znalazłem LEEM tutaj

antenę polecili mi na tym forum mi ją polecili ale zamiast tego LEEM'a polecają

ale mój ostateczny wybór pada na TEN MODEL SIRIO

koszta całego zestawu z przesyłką zamkną się w 340zł REWELA jeszcze mam 10zł na browara z ADMINEM :( :)

317624048

323029437

66438_422_d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVE

Moj wyborl padl na antenki SIRIO seria TURBO, tylko sie zastanawiam nad wyborem miedzy 2000 a 3000 u nas w www.aksel.com.pl turbo 3000 kosztuje w wersji na magnes 190zl i hyba ta kupie.

Zdravim

PS. No i juz wiem - mam juz zamowiona SIRIO TURBO 3000 w aksel w Rybniku - polecam ten sklep/dystrybutora - mila i fachowa obsluga, na serio dbaja o klienta. Ostatecznie turbo 3000 z magnesem wyszedl mnie 200zl (w cenie strojenie anteny na miejscu).

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak, jeżeli założysz antene na klapie na dole stracisz bardzo dużo ! U mnie jest wyraźnie odczulana różnica w odbiorze, jak mam antene na klapie bagażnika. Poza tym, taki montaż na uchwycie spowoduje uszkodzenie lakieru.

Ja następnym razem wezmę Presidenta New Alaska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!