Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

CB radio. Jak i gdzie zamontować w Megance radio i antenę


maly_man

Rekomendowane odpowiedzi

AVE

Krzychu, kurcze nie chce sie madrzyc, ale kumpel w poludnie byl u mnie z SWmiarka by nastroic moja antene i mial wlasnie zamontowany patyk (turbo 3000) na stale do klapy z bagaznika (na gorze, niewazne ze stracil cos na zysku w tym polozeniu), ale jego uchwyt nie zniszczyl lakieru, a jezdzi juz taki ladnych kilka miesiecy. I dlatego IMHO wszystko zalezy od uchwytu, nie ma on taniego z alledrogo za 20zl lecz kupil se uchwyt w reklamowanej przezemnie firmie AKSEL, za kolo 50zl. Fakt faktem - musial pociagnac drut z dodatkowa masa do anteny, ale... lakier na klapie jest OK.

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, ale ja zamontuję na wysokości połowy okna z boczku do tego uchwyt masuję poprzez doprowadzenie masy dodatkowym kablem więc nie ma mowy o uszkodzeniu lakieru bo montuję to na gumach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVE

Dokladnie tak jak mowisz Robak, najpepiej jak pociagniesz kabel IMHO min 2,5mm2 do samego akumulatora. Tylko zamiast gum (guma jak to guma - niekiedy peka - sic) polecam jakies kawalki miekkiej blachy; np duralminium, miedz ewentualnie aluminium - tylko ja sadze ze to ostatnie troszke za miekie jest,

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda u mnie w M II zamontowane CB. Wg mnie to optymalne rozwiązanie przy założeniu że trzeba chować CB na postojach żeby ktoś sobie nie pożyczył.

 

[center:732783a098]22.jpg[/center:732783a098]

 

[center:732783a098]schowane.jpg[/center:732783a098]

 

Idąc od początku : mam antenę Sirio TURBO LINE o dł 90 cm z przegubem.

 

[center:732783a098]antena.jpg[/center:732783a098]

 

Zasięg gwarantowany ok. 5 km ale też zdarza się złapać 15 km. Słabiej chodzi w mieście. Z racji na przegub nie trzeba zdejmować przy wjeździe do garażu, wystarczy pochylić.

Na pewno antena znacznie lepsza od Hustlera i innych 1 metrówek.

 

Kabel antenowy ma długość 4,5 m i jest to minimum przy takim montażu. Kabel jest łączony przez tzw beczkę w odległości 3 m od radia, przy antenie jest 1,5 m. Zrobiłem to po to żeby łatwo zdejmować antenę jak gdzieś parkuję (odkręcam wtyczkę z beczki i wyciągam kabel z pod klapy – 10 s).

 

[center:732783a098]24.jpg[/center:732783a098]

 

Kabel antenowy ułożony jest (patrząc od tyłu samochodu) : po prawej w bagażniku, dalej pod siedzeniem, wciśnięty pod plastik nakładki tylnego progu, wychodzi z tamtą na wysokości słupka i wciśnięty pod szynę siedzenia, dalej na skos pod siedzeniem i wychodzi przy tunelu środkowym.

 

[center:732783a098]kabel.jpg[/center:732783a098]

 

[center:732783a098]kable.jpg[/center:732783a098]

 

Kabelek zasilający radyjko wlutowałem w zasilanie zapalniczki, ja akurat nie dałem rady wyjąć samej zapalniczki więc wygrzebałem kabelek z pod filcu tunelu i dolutowałem drugi doi radia. Można też zasilać się z gniazda zapalniczki, ale wtedy wtyka trochę przeszkadza.

 

[center:732783a098]26.jpg[/center:732783a098]

 

Zawieszenie radia banalnie : do oryginalnego uchwytu dokręciłem blaszki wygięte w haczyki. Całość pomalowana na czarno, a od wewnętrznej strony podkleiłem skórą zamszową żeby nie rysowało plastiku. Haczyki trzeba wyjąć z uwzględnieniem skóry i w miarę spasować żeby przy ostrym hamowaniu nie spadło radio (2 lata jeżdżę i nie było problemu).

 

[center:732783a098]uchwyt1.jpg[/center:732783a098]

 

[center:732783a098]uchwyt2.jpg[/center:732783a098]

 

[center:732783a098]uchwyt3.jpg[/center:732783a098]

 

[center:732783a098]uchwyt4.jpg[/center:732783a098]

 

[center:732783a098]uchwyt5.jpg[/center:732783a098]

 

W tym miejscu spokojnie sięga się ręką, a głośniczek jest w połowie widoczny od strony kierowcy więc słychać bardzo dobrze.

 

Jedyne co stwarza jakiś problem to kabel od gruszki. Oryginalnie w Uniden-ach i Prezydent-ach jest z PCV i słabo się rozciąga szczególnie jak jest zimno. Ja ma 2 radyjka i w obu zmieniłem na gumowy (można kupić w sklepach CB za 17-25 zł, jeśli ktoś trochę lutował to wymieni sobie sam) i jest rewelacyjny, a wydłuża się tak, że można rozmawiać stojąc obok samochodu.

 

I to by było na tyle

 

PS. Podziękowania dla Gojgiena.

 

Niestety gojgien-owi zablokowali konto na YOYO gdzie były foty, jak znajdę oryginały w swoim archiwum to zamieszczę ponownie. Nie polecam tego serwisu do hostowania zdjęć. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to jako prowizorkę i miałem poprawić :?: no wiadomo co najdłużej działa. Można i nie wiem czy nie lepiej by to wyglądało wygiąć z jednolitego kawałka blachy o szerokości równej uchwytowi.

Ta podklejona skóra w rzeczywistości jest sporo ciemniejsza, nie odbiega prawie od koloru plastików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVE

No wszystkoladnie ale dla tych co maja radia "male", niestety zaden z powyzszych patentow nie da sie zastosowac do mojego TTI880. Jest po prostu za DUZY - a uwierzcie mi - probowalem hyba w 5 miejscach i nic z tego; nie zawsze wiekszy znaczy lepszy. Akurat w tym przypadku zazdroszcze posiadaczom mniejszych radyjow.

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zicherka, małe jest piękne ale duży może więcej...

 

Sam mam President Walker ASC, który do najmniejszych nie należy i w porównaniu z President Harry II ASC, który ma "idealne" wymiary to Walker ma 100 razy lepszy odsłuch, jakość rozmów jest warta większych gabarytów. Wczoraj padało, więc dziś postaram się zrobić fotki mojego zestawu.

 

Napalony jestem na Georga ASC lub Herberta II ASC, które są jeszcze większe od Walkera. Niestety już ich nie produkują a z "tuningowanymi" używkami to różnie bywa.

 

Kolejna sprawa to anteny sam kupiłem 3 (Presidenty: Washington, Missouri a potem ML145SM) Te anteny potwierdzają, że fizyki się nie da oszukać - im dłuższa antena tym lepsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVE

domin_g, co do wielkosci to mialem na mysli same radyja - wiadomo - i ja tez wiem - ze im dluzsza antena tym lepsza (wiekszy zasieg nadawania, wiekszy obszar z jakiego "sciaga"), ale rowniez mozna powiedziec ze tez tym gorsza, trzeba bardziej krecic Squelchem i Gainem (po prostu antena sciaga mnoooostwo), no ale po co tam sa (w radiu) - no po to by ich uzywac.

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie przeszkadza ale jak dla mnie to estetyka daje duużo do życzenia(pasuje to miejsce ja kdo świni siodło) a po drugie przy wchodzeniu i wychodzeniu ja przynajmniej bym kolanami uderzał w to (mi by przeszkadzało taki rozwiązanie) a po trzecie w razie "W" to te CB wkomponuje się Tobie w kolana łamiąc je Tobie a raczej miażdżąc. Ja na twoim miejscu bym ładnie je wkomponował w środkowym panelu między przyciskami od awaryjek a dołem tak jest klapka (przynajmniej na focie widziana) której można by dziurę wyciąć pod CB.i by to ładnie wyglądało wkomponowane w całość. Takie oto moje spostrzeżenia - grunt, że ty jesteś zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu bym ładnie je wkomponował w środkowym panelu między przyciskami od awaryjek a dołem tak jest klapka (przynajmniej na focie widziana) której można by dziurę wyciąć pod CB

Pod tą klapką jest złącze do kompa więc nie da rady.

Miałem styczność z różnymi radyjkami i najlepiej chodzą President'y i Uniden'y. Ja osobiście między nimi (rónież poczczegbólnymi modelami) specjalnej różnicy nie widziałem więc dla siebie kupiłem jak najmniejsze gabarytowo żeby łatwo było montować. Odbiór i tak w dużo większym stopniu zależy od anteny. Jeśli antena jest montowana na dachu to wystarczy 1 metrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!